Найсвіжіше:
• Став відомий результат центрального матчу туру у вищій футбольній лізі Тернопільщини (відео+фото) • ГУР назвало кількість у росії ракет «циркон», «онікс», «калібр» та Х-69 • В Україні нарахували 160 тисяч чиновників, мобілізовано – 2,5% • На Тернопільщині продовжує свою діяльність робоча група з підзвітності та прозорості • Нещасний випадок на Тернопільщині – 81-річна жінка впала у річку і втопилася • Заробітки аферистів: поліцейські Тернопільщини встановлюють особу шахрая • На війні загинув футболіст з Тернопільщини • На Тернопільщині членкиня ВЛК підробила медичний висновок • Раніше судимого тернополянина поліцейські підозрюють у вчиненні крадіжки з ринку • На Тернопільщині відкрили оновлений ізолятор тимчасово тримання (відео+фото) • Відбулося жеребкування півфінальних пар футбольної Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини • П’яний водій з Чортківщини намагався відкупитися доларами і гривнями • Головний футбольний матч тижня на Тернопільщині: «Агрон» – «Дністер» • Профілактика інфекційних захворювань у дитячому віці • Боєць бригади «Лють» з Тернопільщини Володимир Ониськів: «Після реабілітації одразу до побратимів на поле бою, інших варіантів не розглядаю» • 50-річний мотоцикліст потрапив до реанімації після ДТП на Борщівщині • На Тернопільщині інвестор за 5 років так і не збудував обіцяний сміттєпереробний завод • Дві гранати, артснаряд, протитанкова та мінометна міни – виявили та знешкодили на Тернопільщині • У Тернопільській та Хмельницькій областях під час Великодніх свят на могилах з’являються мавки і танцюють • Сьогодні у деяких частинах Тернополя не буде світла • Понад дев’ять місяців вважався зниклим безвісти: стало відомо про смерть на Запоріжжі Героя з Тернопільщини • На війні загинув 52-річний військовослужбовець з Тернопільщини • 1 травня – жеребкування півфіналу Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини з футболу • На війні загинув розробник застосунку Приват24 • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині
rss

На Тернопільщині шість цукрових заводів отримали нового власника  


Опубліковано: 6 Лютого 2017р. о 11:40


Збаразький цукровий завод перейшов під контроль нових власників

Один з найбільших виробників цукру в Україні, ТОВ «Радехівський цукор», придбав 6 цукрових заводів, що знаходяться в Тернопільській області. Про це під час колегії ОДА повідомив заступник гендиректора ТОВ «Радехівський цукор» Олег Кулич.

Свого часу більшість цукрових заводів Тернопільщини належали агрохолдингу “Мрія” Івана Гути і входили до відокремленого структурного підрозділу «Т-Цукор». Після банкрутства «Мрії» майно заводів, яке виступало заставою за кредити «Промінвестбанку», перейшло у власність фінустанови. Останні роки кілька цукрових заводів банком було здано в оренду ТОВ «Галич цукор», решта стояли без роботи.

– У кризовий для підприємств галузі період банк знайшов оптимальне рішення для підтримки бізнесу – виробничі потужності цукрових заводів перейшли профільному інвестору. Наприкінці грудня 2016 року компанія «Радехівський цукор» домовилась із «Промінвестбанком» про купівлю шести цукрових заводів у Тернопільській області, які раніше належали групі компаній «Мрії», – повідомив Олег Кулич.  

Загалом у власність ТОВ «Радехівський цукор» перейшли Борщівський, Бучацький, Збаразький, Козівський, Лановецький та Хоростківський цукрові заводи.

У 2017 році нові власники планують запустити в роботу три цукрових заводи.

– Цьогоріч маємо намір провести запуск Хоростківського, Збаразького та Козівського заводів, вони знаходяться в біль-менш хорошому стані. Окрім того, у нас працюватиме і Чортківський цукровий завод. І це незважаючи на те, що Чортків і Хоростків знаходяться на відстані всього 30 км. Нашою сировинною службою проведено перемовини зі всіма регіонами і ми набираємо ту мінімальну кількість буряка, необхідну, щоб ці чотири заводи в Тернопільській області працювали. На сьогодні домовлено і фактично укладено договори на 2,350 млн. тонн буряка. Це без врахування того, що у нас на даний час проходять перемовини з оновленою «Мрією», яка не сіяла буряка, відколи збанкрутувала і перейшла під контроль нових власників. Мова йде про посів ще 3003 га додатково буряка в Підволочиському районі та смт В. Бірки, який буде перероблятися в Хоросткові та Збаражі, – наголосив пан Кулич.

Розповів представник ТОВ «Радехівський цукор», на яких умовах компанія працюватиме на Тернопільщині.

– Загальні цифри у нас не змінюються, відколи прийшли до Чорткова. Ми даємо за тонну цукрового буряка 74 кг цукру і пропонуємо фінансування під 22 відсотки річних. Окрім того, допомагаємо з насінням, тобто рекомендуємо брати його в нас і через нас, тому що ми маємо хороші знижки і знаємо, яке насіння дає найкращий результат. Усе інше не пропонуємо, кожен с/г виробник на власний розсуд може сам собі придбати те, що він хоче. Тобто ми працюємо за схемою, яку вважаємо оптимальною і вигідною як для сільськогосподарського виробника, який займається вирощуванням буряка, так і для нас, – зауважив Олег Кулич.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна повідомив, що мав розмову з головою ТОВ «Радехівський цукор» Віталієм Сікорським, з яким домовився щодо кількох ключових позицій.

– По-перше, ми домовились про те, що буде оформлено оренду на землю під майновими комплексами всіх заводів, як це було зроблено по Чорткову. По-друге, маємо виробити питання соціального пакета для тих районів, у яких знаходяться цукрові заводи. І найголовніше – це створення робочих місць і середня заробітна плата, яка має бути не меншою 11 тис. грн.

– Кількість робочих місць буде оптимізовано. Ми багато від чого відмовляємось, вважаємо, до прикладу, що не повинні займатися транспортом, тому транспортного цеху на наших підприємствах не існує, ми наймаємо автомобілі. Це та кількість людей, яка відходить. Але, з іншого боку, в нас свій підхід відносно виходу працівників на роботу. Вважаємо, що людина на цукровому заводі має працювати весь рік, а не лише в сезон цукроваріння. Тому організовуємо роботу так, щоб людей було менше, але вони весь рік мали роботу, були спеціалістами тієї галузі, де працюють, і отримували за те відповідну зарплату. Тому на даний момент заплановано, що всі ремонтні роботи на названих вище заводах розпочнуться з 1 березня, – повідомив представник нових власників цукрових заводів.

Зауважимо, що ТзОВ «Радехівський цукор» – найбільший виробник цукру в Західній Україні. Співвласниками товариства є німецька компанія «Pfeifer&Langen», яка має цукрові заводи в Німеччині, Польщі, Румунії, Чилі, та житель Львова, уродженець села Торки Радехівського району Володимир Богданович Матківський. 

Юридична особа ТзОВ «Радехівський цукор» зареєстрована в селі Павлів Радехівського району Львівської області.

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки:





Новини
1 Травня
30 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше