Найсвіжіше:
• Волонтери оголосили збір на потужний безпілотний комплекс для тернопільських артилеристів   • На Тернопільщині місцевий житель зберігав два раритетних карабіни без документів та набої до них • Понад пів року був безвісти зниклим: на війні загинув батько двох неповнолітніх дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині земельну ділянку біля входу в печеру віддали в приватну власність • “Преміювали” себе на 50 тисяч: поліцейські підозрюють двох жительок Козівської громади • Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE
rss

Перч перезавантажив тернопільських прокурорів


Опубліковано: 15 Вересня 2016р. о 13:59


Майже місяць минув після того, як Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив Тернопільщині нового прокурора області. Ним став чужий, нікому не відомий столичний «гість» В’ячеслав Перч. Звісно, часу з моменту призначення пройшло не так вже й багато, проте у прокуратурі кажуть, що вже мають чим похизуватися.

–Що в нас змінилося? Скажемо так: до цього існувала своя певна специфіка управління роботою. До оцінок я вдаватися не буду, але скажу наступне:на теперішній час повністю переформатовано відношення до виконання своїх обов’язків працівниками. Є певні зміни в кадровій політиці. Особи, які відчули, що не можуть виконувати ту чи іншу ділянку роботи в тому об’ємі, який від них тепер вимагається, перейшли на нижчі посади, деякі звільнилися взагалі. Тому на сьогоднішній день ми в пошуку кваліфікованих спеціалістів, завжди їм раді,- розповів обласний прокурор В’ячеслав Перч.

За його словами, на сьогодні є близько 10 тимчасово вакантних посад прокурорів у місцевих прокуратурах і 3 адміністративні. 12 вересня в обласній прокуратурі стартував конкурс на ці вакантні посади, який триватиме до 30 вересня.

– Однією з ознак нашої роботи зараз стала динамічність. Ми відмежувалися від так званого «очікування», коли «вчиниться злочин – добре, будемо проводити слідчі дії». Зараз ми повністю відійшли від цього. Провели спільну нараду за участіяк правоохоронців, так і органів контролю, на якій обговорили принципи нашої взаємодії,- продовжує пан Перч.

Нагадаємо, що з 2014 року прокуратури стали дещо «латентним» органом, адже Верховна Рада України прийняла законопроект, яким відібрала у неї функцію загального нагляду, а більший акцент перенеслау сферу судочинства. Тому інструментів пошуку тієї чи іншої інформації щодо імовірного вчинення злочину в прокуратурі не залишилося. Проте у Перча вирішили піти іншим шляхом і методом співпраці з правоохоронними органами так-сяк викручуватись зі свого безсилля.

– Ми зосередили увагу на пріоритетних напрямках: від нелегальних кар’єрів та незаконної вирубки лісів до кримінального використання коштів – як бюджетних, так і державних. У нас вже розпочато три кримінальні провадження по гральному бізнесу. В одному навіть повідомлено про підозру. Це стосується Теребовлянського району, де підпільний заклад функціонував під прикриттям продажу державної лотереї. Велика проблематика в області щодо викрадення або знешкодження наших легенів – лісу. Якщо в минулому було зареєстровано 35 кримінальних проваджень (з яких  16 закрили) і лише дві справи було скеровано до суду, сума збитків по яких становила 25 тис. грн., то зараз розпочато ряд проваджень. Як приклад, за фактом розтрати службовими особами Бережанського районного державного агропромислового підприємства «Бережанирайагроліс» шляхом зловживанняслужбовим становищем ввірених їм лісових ресурсів на загальну суму понад 2 млн.грн. провели незаконну вирубку лісів. Бачте, яка суттєва різниця в сумах!, – пояснює Перч.

В обласній прокуратуру також взялися за кар’єри. В’ячеслав Перч каже, що станом на сьогодні розпочато понад 10 кримінальних проваджень по цій темі. Як приклад, село КровінкаТеребовлянського району, де добували каміння та пісок без будь-яких дозвільних документів. Зараз цю історію слухатимуть у суді.

Не оминає Тернопільщину ще одна халепа – злочинні групи. Тільки в цьому році прокуратура розпочала три кримінальні провадження.

– Одне з таких найбільш резонансних є затримання в Києві групи шахраїв, які під виглядом соціальних працівників телефонували людям,які проходили лікування, й обіцяли компенсувати їм коштиза неефективно надану допомогу медиків. На сьогодні затримано шість осіб, але це ще не всі. Такі люди діяли, крім нашої області, ще й на Львівщині та Одещині. Щоб ви розуміли, сума збитків від їх дій складає понад півмільйона гривень,- каже прокурор Перч.

У прокуратурі хизуються, що почали працювати оперативно та якісно. Проте розкривати всі «карти» по кричущих провадженнях не поспішають. Мовляв, не кажи «гоп», поки не перескочиш.

– Якщо ми всі працюємо на результат і хочемо зберегти певні докази в тому чи іншому кримінальному провадженні, нам потрібно витримувати паузу. Є певна таємниця слідства, яка не дозволяє розголошувати інформацію,- підсумував обласний прокурор.

 

 

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
3 Травня
2 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше