Найсвіжіше:
• На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище
rss

Отримати посвідчення водія стало цікавіше


Опубліковано: 13 Серпня 2016р. о 17:00


avtoshk

Сьогодні, у час, коли важлива кожна хвилина, як ніколи відчутною є потреба у транспортних засобах. Вони дозволяють людині динамічно пересуватися світом, встигнути та побачити значно більше. Однак автомобіль – не тільки засіб пересування. Це велика відповідальність  як за власне життя, так і за життя інших учасників дорожнього руху. Тож за кермо слід сідати добре підготовленим. Де у Тернополі можна здобути необхідні знання та досвід, які зміни відбулися у сфері підготовки водіїв і чого від них очікувати, читайте далі.

Пропонують навчання на всі категорії

Попри велику кількість пропозицій щодо підготовки водіїв, упродовж багатьох років одним з найавторитетніших та найуспішніших залишається навчальний заклад об’єднання громадян «Тернопільська обласна автомобільна школа Всеукраїнської спілки автомобілістів», що знаходиться у м. Тернополі на вул. Польового, 5-В. Історія закладу розпочалася ще у далекому 1975 році. І ось школа вже понад 40 років успішно працює на теренах області. З дня заснування закладу тут пройшли навчання та отримали посвідчення водія понад 114 тис. жителів Тернопільщини. Упродовж свого існування автошкола ритмічно розвивалась, оновлювалась та вдосконалювалась. І нині має вигляд сучасного професійного навчального закладу.

Щоб стати учнем автошколи, перш за все, Вам має виповнитись 18 років. Тоді особа на стандартному бланку подає заяву, в якій зазначає категорію, яку хоче отримати, надає копію паспорта, ідентифікаційного коду, медичну довідку відповідного зразка та 3-4 фотокартки (в залежності від кількості категорій). Заклад працює цілий рік. Групи формуються в міру надходження заяв. Вони, як правило, складаються з 30 осіб. Спершу учням призначається організаційне заняття, на якому вони знайомляться з викладачем та формою навчального процесу. Після цього розпочинається навчання.

– Близько десяти днів відбувається начитка лекцій, на яких майбутні водії здобувають теоретичні знання. Потім теорія і практика проходять одночасно, – розповідає керівник навчального закладу Галина Греськів. – Теоретичні заняття проводяться два рази в тиждень у вечірній час, тому людина може проходити навчання, не порушуючи свого звичного графіка. Практичні заняття проходять протягом світлового дня за індивідуально розробленим графіком. Початкова їзда проводиться на спеціально відведеному майданчику (автодромі, що на вул. Довженка). Згодом, згідно з розробленими та затвердженими маршрутами, – на вулицях населеного пункту.

Усі навчальні транспортні засоби обладнані додатковими педалями зчеплення та гальма. Кількість годин, які людина повинна від’їздити на спецмайданчику та на вулицях міста, визначено встановленою та затвердженою навчальною програмою.

Євген Влас понад 30 років працює інструктором з водіння. Чоловік каже, що єдиного «шаблону» роботи з учнем немає. До кожного слід знайти індивідуальний підхід, адже одні бояться водити, інші почуваються більш упевнено.

– На сучасних автомобілях значно легше працювати, ніж на стареньких радянських автівках, – каже чоловік. – Але автомобілів стало більше, рух інтенсивніший. Тому головна порада – бути уважними на дорогах.

Під час візиту в школу журналісти «Номер один» поспілкувалися з однією із учениць – Світланою Ляховецькою. У дівчини саме починався перший урок водіння. Зізнається, відчуття змішані. Цікаво і водночас трохи страшно.

– Я живу неподалік, тож питання вибору навчального закладу вирішилось одразу. Тут хороші викладачі. Приділяють увагу кожному учню, все детально пояснюють, дають практичні поради, – ділиться враженнями дівчина.

Обласна автошкола – єдиний заклад, атестований та ліцензований Міністерством освіти і  науки, молоді та спорту України на всі  категорії: А1А, В1В, С1С, D1D, CE, D1E, DE. Ліцензія МОН дійсна до 2020 року, а акредитація по лінії Головного управління Сервісних центрів – до 2019 року. Всі категорії відповідають сертифікації, ліцензії та навчальному процесу.

По закінченні навчання в автошколі проходить внутрішній екзамен для перевірки теоретичних знань та практичних навиків майбутніх водіїв. Для цього керівництвом закладу створено комп’ютерні класи з навчальними та екзаменаційними програмами. Всі вони ліцензовані. Під час навчання учні практикуються у здачі іспитів. Це можна назвати репетицією перед екзаменом у Сервісному центрі, який відбувається за допомогою комп’ютерних програм.

– Це, в першу чергу, допомагає людині адаптуватися до іспитів. Під час екзамену в Сервісному центрі учень уже знає, в якому форматі відбуватиметься контроль, як користуватися програмою. Адже вона побудована таким чином, що відмінити дії та змінити відповідь не можливо. Тож потрібно уважно читати кожне завдання і не панікувати, – пояснює Галина Греськів.

Найбільша мережа дільниць

Обласна автошкола має найбільшу мережу дільниць в області. Вони розташовані у шести районах: Козовій, Бережанах, Бучачі, Монастириськах, Теребовлі, Кременці, Скалаті та Копичинцях. Поява нових дільниць зумовлена потребою наблизити навчальну послугу до жителів області, адже учням з віддалених районів важко щоразу добиратися на навчання аж в обласний центр.

Крім того, модульна система навчання дозволяє учням індивідуально займатися вивченням матеріалу. Можливо, людині не комфортно працювати у групі або ж вона здатна освоїти навчання самостійно. Тож їй не потрібно підлаштовуватись під навчальний графік школи, а, наприклад, вивчати програму вдома і лише на рівні зі всіма здати заліки та модулі. Втім є одна умова: якщо учень «провалить» контроль, його одразу переводять на колективне навчання. Заняття в групах передбачає короткий зріз знань із пройденого напередодні матеріалу. Тож це стимулює учня готуватися ретельніше.

У цілому найбільшою гордістю закладу є викладацький колектив. Тут працюють педагоги зі стажем роботи від 5 до 35 років. У школі знайшли можливість задіяти навіть тих викладачів, які вийшли на пенсію. Вони надають консультаційні послуги своїм молодшим колегам. Крім того, автошкола виконує соціальну функцію. У районах області багато дітей після закінчення школи не продовжують навчання у профільних закладах. Автошкола – це найшвидший шлях отримати професію. На інші спеціальності треба вчитися від півтора року і більше. А професію водія можна здобути за три-чотири місяці.

Школа постійно оновлює автопарк

Керівництво навчального закладу регулярно працює над оновленням транспортного складу автошколи. З 2008 року тут придбали 6 легкових транспортних засобів – чотири з них нові з салонів, один пасажирський автобус «Мерседес», мотоцикли, мопеди, три вантажних автомобілі. Загалом автопарк школи складається з понад півсотні одиниць власного транспорту та ще майже три десятки орендованого.

Серед учнів автошколи більше жінок, ніж чоловіків. Звичайно, є різні групи, але загальна картина на користь перших. Усе залежить від вибору категорії. Що цікаво, зараз багато жінок обирають вантажні автомобілі. Мабуть, це пов’язано з тим, що чоловіки зараз виїжджають за кордон. Жінки залишаються вдома і змушені давати собі раду. Багато з них працюють у торгівлі, доставляють товари, здійснюють оптові закупівлі тощо, припускає Галина Греськів.  

Керівництво автошколи докладає максимум зусиль, аби створити для учнів комфортні умови навчання та адаптувати навчальний процес не лише до визначеного стандарту, а й для особистих потреб кожного учня. Як результат, щороку автошкола отримує тисячі заяв від нових учнів.

Зоряна Гарасимів


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,

Перегляньте також:





Новини
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше