Найсвіжіше:
• На війні загинув розробник застосунку Приват24 • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Депутатка з Тернопільщини пропонує оригінальне заняття на шкільних перервах • Інтернет-аптеки: наскільки це безпечно і які найкращі? • Trustee Plus досяг 300 000 встановлених криптогаманців і став найдинамічніше зростаючим Web3-продуктом • Касир Тернопільського лісництва привласнив понад 80 000 гривень • Громада на Тернопільщині вимагає від влади відремонтувати дороги, які знаходяться в обласному підпорядкуванні • У Тернополі з’явиться іменна вулиця всесвітньовідомого спортсмена • Як правильно підібрати акустичну систему для комп’ютера • Як депутат Тернопільської обласної ради до Нідерландів відрядився і… не повернувся • Компанія з Тернополя увійшла до ТОП-20 найкращих роботодавців України • В Одесі не погодили встановлення пам’ятника Герою України з Тернопільщини, який підірвав із собою міст в Генічеську • Щеплення дітей від гепатиту В – Тернопільщина у числі найгірших  • На Тернопільщині водійка не справилася з керуванням і врізалася в скульптуру Богородиці • На Тернопільщині міст дивом не завалився під навантаженням великовагового транспорту • Тернопільщина попрощалася з воїном, котрий помер у госпіталі від отриманий бойових поранень • Частина Тернопільщини сьогодні буде без світла – стала відома причина • У Тернополі працівнику військкомату, який пройшов важкі бої на фронті, бажали «здохнути» • В Україні створять жіночий підрозділ безпілотників • Відійшов у вічність видатний педагог та колишній директор гімназії з Тернопільщини • Аренда квартир для корпоративных клиентов: особенности и требования • На одній з вулиць у центрі Тернополя завтра не буде світла • Тернопільські енергетики звертають увагу споживачів на важливі дати • Стали відомі результати стартових матчів другого кола Тернопільської обласної дитячо-юнацької футбольної ліги • Аварія біля Зборова: авто з’їхало у кювет, неповнолітній – у лікарні
rss

На губернатора Степана Барну подали до суду


Опубліковано: 9 Липня 2016р. о 16:00


77_main

Голову Тернопільської ОДА, за сумісництвом депутата облради Степана Барну таки «затягли» до суду. Причиною цьому став новий закон «Про державну службу», що вступив у дію 1 травня 2016 року. Цей документ забороняє держслужбовцям вищого рівня поєднувати держслужбу з виконанням обов’язків депутата місцевої ради. Крім того, вони не мають права бути членами будь-яких політичних сил.

Голова ОДА або депутат?

Як відомо, у жовтні минулого року Степан Барна зайшов у Тернопільську облраду під брендом президентської партії «Солідарність». Під час виборчої кампанії він очолив список кандидатів та активно займався «розкруткою» політичної сили на Тернопіллі.

У зв’язку з цим, ініціатор позову, «свободівець», екс-голова Шумської РДА Василь Габор, вимагає притягнути до адміністративної відповідальності Степана Степановича та змусити його усунути конфлікт інтересів, який полягає в суміщенні посади голови обласної державної адміністрації з діяльністю депутата обласної ради.

– Відповідно до п.2.3 ст. 10 «Закону України «Про державну службу» державний службовець не має права: суміщати державну службу зі статусом депутата місцевої ради, якщо такий державний службовець займає посаду державної служби категорії “А”, – цитує недавні зміни у законодавстві позивач Василь Габор.

За словами пана Габора, новий закон вказує, що державний службовець не має права демонструвати своїх політичних поглядів, бути членом політичної партії, якщо такий державний службовець займає посаду державної служби категорії “А”.

– На час державної служби на посаді категорії “А” особа призупиняє: своє членство в політичній партії; обіймати посади в керівних органах політичної партії; у будь-який інший спосіб використовувати своє службове становище в політичних цілях”, – пояснює Василь Габор.

Перше слухання по справі відбулося нещодавно, щоправда, сам Степан Барна на суд не з’явився, пояснивши це тим, що в той час бере участь у відкритті Обласного молодіжного форуму в Збаражі. Тому доручив відстоювати свої інтереси юрисконсульту ТОДА Ростиславу Небельському. 

– Закон, яким оперує позивач, набув чинності тільки 1 травня 2016 року. Як до депутата обласної ради Степана Степановича закон не може бути вжитим щодо нього. Оскільки він не поширюється на правовідносини, які наступили до набрання чинності, – пояснює позицію відповідача Ростислав Небельський

Іншими словами, на думку пана Небельського, Барна не змушений обирати між мандатом та кріслом голови ОДА, адже він отримав статус депутата задовго до того, як прийняли закон.

 Є моральна сторона. Я депутат обласної ради і Степан депутат, але, разом з тим, він голова обласної адміністрації. Це  хіба нормально, коли посадова особа №1 в області і при цьому депутат? Я безпосередньо заступник голови комісії з питань соціального захисту. Степан Барна входить туди. Після того, як я почав наголошувати, що депутат Барна мусить ходити на засідання комісії, на останньому він уже був. Та перед тим, на жаль, ні – були посилання на робочі справи, зайнятість,- каже депутат облради  Олександр Башта. 

Між іншим, позивач Василь Габор клопотав у суді про те, аби Башту залучили до слухання справи в якості третьої сторони, мовляв, він як ніхто розуміє, що Барна як голова ОДА має ще й більше привілеїв серед колег-депутатів обрали, а це ущемляє їх права та можливості в очах виборців. Однак суддя в такому проханні відмовила і після дискусії між позивачем та юрисконсультом перенесла слухання справи.

«Закон зворотної дії не має»

Голова Тернопільської ОДА ж судовою тяганиною не переймається і твердо переконаний, що обирати «між-між» не повинен.

– Закон зворотної дії не має. Отже, якщо я був обраний депутатом до вступу в дію закону, то маю право бути депутатом обласної ради. Це перший момент. По-друге, ми маємо практику багатьох країн Європи, де депутати і виконавча вертикаль влади суміщають посади. Тому я не бачу тут жодних проблем. А що ж стосується партії, то так. Я вважаю, що державні органи влади повинні бути поза партією і працювати для України. Тому я написав заяву про складання своїх повноважень як голови Тернопільської обласної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» і безпосередньо призупинив членство в цій політичній силі, – коментує ситуацію в телефонній розмові нашим журналістам Степан Барна.

Очільник краю переконує, що поєднувати посаду голови ОДА з мандатом для нього не складно. Мало того, зауважує, що такого депутата, як він, ще пошукати треба.

– Кожен день у мене суцільне поєднання. Стільки прийомів громадян, як роблю я, жоден депутат облради не робить. Я в цьому цілком упевнений. Навіть усі разом депутати не приймають стільки людей, як я, – стверджує пан Барна.

Дійсно, новий закон кожен трактує по-своєму. Приміром, голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко на одному з брифінгів заявив, що, дійсно, уже обрані голови адміністрацій не змушені складати мандатів.

– На сьогодні багато хто з місцевих чиновників (а в нас 53% голів або заступників голів місцевих державних адміністрацій є одночасно депутатами рад) хвилюються, яким чином їм поступати: складати мандат чи йти з роботи. Позиція Національного агентства, Міністерства юстиції України та експертів полягає в тому, що є загальний принцип незворотності дії будь-якого закону. Люди були обрані на посади, коли ще діяло попереднє законодавство про державну службу, і не було відомо, коли буде новий текст, якими будуть нові норми. І, власне кажучи, ця заборона повинна стосуватися вже тих держслужбовців, які будуть у подальшому обиратися до місцевих рад, а ті особи, які вже сьогодні мають представницький мандат, можуть залишати його і поєднувати відповідну роботу з діяльністю держслужбовця,- заявляв ще у травні Костянтин Ващенко.

Аби усунути всі суперечності, за словами пана Ващенка, групою народних депутатів навіть було підготовлено зміни до Закону «Про державну службу», де прописана норма про те, що заборона сумісництва представницького мандату та посади державного службовця має бути відтермінована для наступних скликань.

Відтак, на думку Ващенка, сьогодні немає жодної необхідності визначатися тим чиновникам, які були прийняті на посади, коли діяло попереднє законодавство про державну службу, – вони можуть поєднувати державну службу і представницький мандат.

Та, попри це, позивач Василь Габор переконаний, що ось такі заяви – це лише замилювання очей. А тому йти «на мирову» з Барною не збирається та далі відстоюватиме свою позицію у суді.

До речі, вочевидь, рішення Тернопільського окружного адміністративного суду стане показовим для інших областей, де також голови адміністрацій поєднують мандат та держслужбу. Якщо суд стане на бік позивача, то Україною прокотиться хвиля аналогічних позовів щодо інших «порушників». Якщо ж Степан Барна зможе відстояти свою позицію, то це автоматично зніме увесь шквал дискусій навколо нового закону та його трактування.

Тетяна Колеснік («Номер один»)


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
30 Квітня
29 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше