Найсвіжіше:
• Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото) • Фотофакт: на Тернопільщині працівники сільської ради вчилися гасити пожежі • Фірма найбагатшого уродженця Тернопільщини запустила виробництво найзатребуванішого в Україні виду добрив • “Мрію заснувати перший український кооперативний банк”: історія захисника та фермера з Тернопільщини Василя Мартюка • Харчова промисловість: виклики та перспективи • На Тернопільщині в автівці ледь не згорів водій (+фото) • На Тернопільщині в аварію потрапили дитина та двоє дорослих (+фото) • У Тернополі визначили осіб, які каратимуть мешканців за втручання в роботу приладів обліку води • Одразу п’ятеро жителів Кременеччини стали жертвами шахрайств, пов’язаних з виплатами допомоги
rss

Зміни у ПДР наразі торкнулися лише самого руху, а не його порушників


Опубліковано: 25 Січня 2018р. о 14:00


Зміни у ПДР наразі торкнулися лише самого руху, а не його порушників

З 1 січня набули чинності зміни до правил дорожнього руху в Україні. Також суспільством ширяться чутки про суттєве підвищення штрафів для водіїв-порушників правил дорожнього руху. До нашої редакції вже звернулося чимало читачів із проханням висвітлити цю на сьогодні дещо заплутану тематику. Адже окремі з торік анонсованих змін набули чинності у перший день нового року, а інші – ще ні. За роз’ясненнями щодо вже діючих у цій царині новацій і тих, які уряд лише прагне запровадитими звернулися до начальника відділу адміністративної практики управління патрульної поліції в Тернопільській області Руслана Хом’яка.

«Чимало із резонансних у суспільстві змін у ПДР – лише у планах уряду»

– Пане Руслане, середовище водіїв буквально будоражать новини, які поширюють різні засоби масової інформації про запровадження в Україні нових штрафів за порушення правил дорожнього руху. Коли їх запровадять?

– Насправді багато змін у ПДР, про які дуже часто інформують ЗМІ, говорять фахівці з МВС і самі ж водії, є ще незатвердженими планами уряду.Відповідно до своїх повноважень, Кабінет Міністрів України вносить зміни до Правил дорожнього руху, а також визначає норми  видачі тих чи інших документів – для прикладу, посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Однак визначення ступеня відповідальності за адміністративні порушення – різні штрафи і покарання- винятково у компетенції Верховної Ради України.

– Саме до Вами згаданої компетенції парламенту і відноситься встановлення нових штрафів за порушення правил дорожнього руху? Коли ж вони, що й найбільше цікавить та бентежить людей, вступають у силу?

– Документ про штрафи, що наробив резонансу, наразі є лише законопроектом, який подали до парламенту в листопаді минулого року. Він ще не пройшов жодного читання. І наразі невідомо, коли його приймуть народні обранці.

«Незалежно від рівня штрафів, водіям і пішоходам необхідно дотримуватись правил дорожнього руху»

– Тож наразі учасникам дорожнього руху нема чого хвилюватися щодо підвищених штрафів?

– І водіям, і пішоходам незалежно від того, якими є або будуть розміри грошових стягнень із порушників, необхідно завжди дотримуватися правил дорожнього руху. Бо від цього залежить як їхнє, так і інших людей життя. Щодо підвищених штрафів, то доки їх не затвердить відповідною постановою Верховна Рада України, доти їх не існує. Наразі великі стягнення і терміни ув’язнень, які нині на слуху у всіх, є лише у планах. Законопроект депутати ще обговорюватимуть, а також змінюватимуть чи доповнюватимуть його положення. А вони є виразниками інтересів своїх виборців. Тому яким буде кінцевий варіант закону, невідомо.

– Якщо майбутнє «шокуючих» штрафів для порушників ПДР невідоме, топарламент вже ухвалив зміни до правил парковки автомобілів. Але вони ще не набули чинності?

– Так. Закон про зміни правил парковки Верховна Рада вже прийняла. Однак його ще не підписав глава держави. Значить, поки що він не набув чинності.

«Ваше авто не повинно створювати перешкод ані зустрічному, ані попутному транспорту»

– Серед нововведень, які в Правилах дорожнього руху вступили в силу  з 1 січня 2018 року, є й такі, що стосуються зміни напрямку руху транспортного засобу?

– Згідно із запровадженими змінами, поворот необхідно здійснювати так, щоби під час виїзду з перетину проїжджих частин ваш транспортний засіб не опинився на смузі зустрічного руху. А якщо у Вас виникла потреба правого повороту, то необхідно рухатися ближче до правого краю проїжджої частини.

– Як тепер, відповідно до нових вимог, необхідно виїжджати з перехрестя з так званим круговим рухом?

– Виїзд із перехрестя з круговим рухом можна здійснити з будь-якої смуги у двох випадках:якщо напрямок руху не вказано на дорожніх знаках або його не регулює відповідна розмітка і це не створює перешкод транспортним засобам, які рухаються попутним напрямком справа.

«Нововведення у ПДР, що написано кров’ю і навіть смертями пішоходів»

– Мабуть, серед найголовніших останніх змін до правил дорожнього руху є зниження швидкості в межах населених пунктів?

– Це нововведення написано кров’ю і навіть смертями пішоходів, яких збили горе-водії. Лише минулого року виникло багато резонансних дорожньо-транспортних пригод, спричинених наїздами на пішоходів. Найбільша і найгучніша серед них – у Харкові. Тому було змінено допустиму швидкість транспортних засобів у межах населених пунктів. Тепер вона не повинна перевищувати 50 кілометрів на годину.Зараз поліція закликає всіх учасників дорожнього руху бути психологічно готовими до вже запровадженого нового обмеження швидкості руху.

– Ми йдемо до Європи, в якій вагому роль у безпеці дорожнього руху посідають системи фото- та відеофіксації. Коли вони запрацюють і в нашій державі?

– Система фото- та відеофіксації перевищення швидкісного обмеження 50 км/год у населених пунктах хоч і не запрацювала з 1 січня, але робота щодо її встановлення  значно активізувалася. Одразу впровадити ці новації, які, безперечно,поліпшать ситуацію на наших автошляхах, неможливо через відсутність певного технічного обладнання. У МВС України прогнозують,  що вона почне роботу наприкінці першого півріччя або в другій половині року.

«Черговість перетину перехрестя залежить від того, регульоване воно чи ні»

– Відповідно до змін у Правилах дорожнього руху, як тепер визначається черговість проїзду перехрестям і як відбувається рух колом?

– Перехрестя, на якому черговість проїзду визначається кольором світлофора або регулювальником, вважається регульованим і на ньому не діють знаки пріоритету. Якщо на цьому перехресті доріг нема регулювальника, а світлофор не функціонує або працює в режимі жовтого мигаючого кольору, то він вважається нерегульованим. І щодо нього водії повинні керуватися правилами проїзду саме нерегульованих перехресть і відповідними дорожніми знаками.

– А як,згідно з новаціями, перетинати перехрестя рівнозначних доріг? Хто у такому випадку має пріоритет у русі?

– На перехресті рівнозначних автошляхів водій будь-якого неколійового (нерейкового) транспортного засобу повинен поступатися дорогою тим автомобілям, які рухаються справа. Це правило не поширюється лише на перехрестя з круговим рухом.

«На перехресті з круговим рухом перевага у того, хто ним рухається»

– Хоч Тернополем не курсують трамваї, але нашим водіям доводиться їздити до сусіднього Львова, не дуже й далеко до Вінниці. Тому важливо знати, чи тепер на всіх перехрестях трамвай має переваги над неколійовим транспортом?

– На нерегульованих перехрестях трамвай завжди має переваги над неколійовим транспортом. Однак це не стосується перехресть із круговим рухом.

Кому ж тоді надається перевага в круговому русі?

– Перед ділянкою з таким видом руху транспорту встановлено знак «Круговий рух». Згідно з ним, перевага на нерегульованих перехрестях із круговим рухом надається транспорту, який вже курсує цим колом.

Не скоїв упродовж двох років понад три порушення – отримаєш права на 30 років

Ми вже повідомляли наших читачів про зміни умов для отримання права на керування транспортним засобом. Згідно з новаціями у ПДР, вводиться дворічний випробувальний термін, після якого водії-початківці або отримують права на 30 років, або змушені повторно складати іспити?

– Справді, усі ці зміни торкнулися водіїв-початківців. Бо за статистикою саме ця категорія упродовж останніх років скоїла найбільше в Україні дорожньо-транспортних пригод.    

Починаючи з цього року, перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видається на два роки з правом обміну на постійне. Але це відбуватиметься за умови, що упродовж двох наступних років з дня його видачі водій не скоїть на автошляхах три і більше порушень. Якщо ж таких порушень було не більше двох або взагалі не було – громадянин обмінює тимчасове посвідчення на постійне.

-А якщо ж таких порушень було понад два або такого горе-водія взагалі позбавили права керувати авто, тоді для отримання нового посвідчення треба перездавати іспити і навіть декому перенавчатися?

-У разі вчинення особою протягом двох років з дня видачі першого водійського посвідчення трьох і більше адміністративних порушень безпеки дорожнього руху обмін такого посвідчення здійснюється зі здачею теоретичного і практичного іспитів. Повернення посвідчення водія особам, які мають його вперше і позбавлені права на керування транспортними засобами, не здійснюється. Відновити його вони можуть лише  після проходження позачергового медичного огляду, підготовки відповідно до планів і програм та складання відповідних іспитів.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , , ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше