Найсвіжіше:
• Передчасно відійшов у засвіти кандидат економічних наук та доцент з Тернополя • Перестало битися серце видатного спортсмена та тренера з Тернополя • Тернопільські енергетики повідомили графік вимкнення світла 7 грудня • На Тернопільщині на вихідні оголосили штормове попередження • Прикордонники викрили фіктивне подружжя: чоловік – з Тернопільщини, “дружина” – з Прикарпаття • Екс-голова Тернопільської ОДА Степан Барна: «В армії потрібні ефективні військові менеджери» • 7 грудня тернополяни прощатимуться із загиблим на Харківщині Героєм • Частина мешканців найбільшого спального району Тернополя 11 грудня буде без води  • Із Тернополя в Емірати: у порту знайшли 2 мільйони пачок контрабандних сигарет у морських контейнерах • На Тернопільщині майже два місяці працівник підприємства обкрадав роботодавця • На блокпосту у жителя Кременеччини виявлено 78 набоїв • Вийшов з дому і не повернувся: розшукують 85-річного жителя Хоросткова • На Зборівщині чоловік незаконно зрубав кілька дерев у заповіднику • Українці отримуватимуть пенсію по-новому • Меру міста на Хмельниччині повідомили про підозру щодо «переплати» у мільйони бюджетних коштів на закупівлі БпЛА • Влада Тернопільщини повідомила, чи всі котельні працюють і підготовлені до опалювального сезону • Жорстока війна забрала життя гранатометника з Тернопільщини • На замовлення спецслужб рф палили адмінбудівлі на Тернопільщині – двом громадянам повідомлено про підозру • Тернопільська компанія, яка створила “Мураху”, здобула відому премію • На Кременеччині рейсовий автобус збив жінку • Понад півмільйона гривень доходу та матеріальна допомога: декларація нового Прикарпатського воєнкома • Життя молодому солдату з Тернопільщини обірвала російська міна на Донеччині • “Це один з найжорстокіших випадків в Україні”: мережа “гуде” через знущання з кабанів на Тернопільщині • Тернопільські правоохоронці розслідують справу про шантаж киянки пікантними фото • З’явився графік знеструмлень у Тернопільській області на 6 грудня
rss

Жити в Тернополі на Чернівецькій: зеленого гаю не буде!


Опубліковано: 2 Травня 2018р. о 16:30

Поки мешканці вулиці Чернівецької, яка знаходиться неподалік Микулинецького кладовища, спокійно гуляють березовим гаєм, який розділяє їхні будинки від об’їзної дороги, депутати та чиновники мерії стрімко роздають гай під забудову. Без обговорення у сесійній залі тиснуть кнопки «за!» навіть ті, хто відверто зізнається у тому, що не знає, за що голосує…

Ділянка для екс-земельника?

Тернополяни вже звикли до ущільненої забудови в центрі міста, проте на околицях ситуація нічим не краща. А якщо житловий масив не має в раді свого депутата, то він, вочевидь, приречений перетворитися на клондайк для «дерибану». І вулиця Чернівецька – не виняток. Цей колись бідний на багатоповерхівки район за кілька років «обріс» десятками новобудов. Місцеві жителі кажуть, що купували тут житло, бо район, попри сусідство з цвинтарем та гамірною об’їзною, напрочуд затишний. Адже його прикрашає густий березовий гай, в якому люди мають нагоду гуляти, влаштовувати пікніки тощо.

Однак ділянку, яку жителі Чернівецької називають зеленою зоною, вочевидь, скоро знищать. Адже одразу сім проектів рішень про виділення землі під забудову погодили народні обранці на останній сесії міськради. Дехто із депутатів навіть не орієнтується, за що голосував. А дехто уперто приховує інформацію.

Із власних надійних джерел у міськраді нам підтвердили, що практично всі проекти рішень щодо виділення землі на вул. Чернівецькій стосуються березового гаю. Щоби не викликати зайвої уваги, у мерії не ризикують виділяти землю так би мовити в одні руки, тому «дроблять» її на кілька рішень.

Так перший проект рішення, який погодили на останній сесії депутати, стосувався виділяння ділянки площею 0,0797 га під житлову забудову.

– Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 0,0797 га за адресою вул. Чернівецька гр. Солонцовій Світлані Йосипівні, – йдеться в рішенні сесії.

У проекті, ясна річ, немає графічного викопіювання. Тому сказати із впевненістю, де саме знаходиться виділена ділянка, ми не можемо. А під час голосування народні обранці, мабуть, настільки орієнтуючись у питанні, ухвалили його без обговорення.

Нагадаємо, що через особливості нової виборчої системи близько 50 тисяч виборців Тернополя залишилися без депутата. Водночас на чотирьох округах до міської ради було обрано по два депутати. Ми писали, що вісім округів у місті стали, так би мовити, «сиротами». Вулиця Чернівецька, що належить до округу №13, також потрапила у цей список. Щоправда, як нам раніше повідомляв секретар міської ради Віктор Шумада, троє депутатів (лідерів списків) написали заяву і закріпили офіційно себе за «осиротілими» округами. Зокрема, це округ №13 – Андрій Артимович, №23 – Андрій Грицишин та №35 – Віктор Шумада.

Однак жителі Чернівецької «батьківської опіки» від свого «названого» депутата не відчувають. Мовляв прийом громадян він тут не проводить, з людьми не радиться.  Радше навпаки. Андрій Артимович ще раніше, не запитавши думки виборців із приводу березового гаю, голосував «за» виділення там трьох ділянок під забудову. Про це ми писали у попередніх випусках тижневика «Номер один». Тобто «розбазарювання» зеленої зони на Чернівецькій розпочалося ще в листопаді минулого року.

Ми, звісно, звернулися за коментарем до депутата Артимовича, аби він пояснив мотивацію голосування та розповів, де ж саме знаходиться виділена земля. За словами Андрія Артимовича, питання щодо виділення цієї ділянки (вочевидь, й інших також) на вул. Чернівецькій було погоджено між головами депутатських фракцій. На наше запитання, чи бачив він карту, де знаходяться ділянки, пан Андрій відповів: «Напевно. Думаю, що так».

– Нам надсилають викопіювання (графічні матеріали, – авт.) до усіх питань, навіть тих, які не потрапляють на сесію. Ми всі бачимо, – сказав Андрій Артимович.

Однак показати нам ці викопіювання депутат відмовився.

– Приходьте на комісію і дивіться. Все побачите, – сказав пан Артимович.

У підсумку Андрій Іванович запропонував нам краще писати про новостворений район «Південний», відмовившись коментувати питання виділення землі на Чернівецькій та й загалом спілкуватися з журналістами «Номер один».

Хоча Андрій Артимович добровільно погодився опікуватись округом №13 і мав би перейматися його долею. Тим паче, що депутат є членом земельної комісії і як ніхто інший у курсі питань, що стосуються виділення ділянок по всьому місту.

Та, на жаль, де ж саме знаходиться ділянка для пані Солонцової, нам почути від депутатів не вдалося. Мабуть, така надмірна секретність пов’язана ще й із прізвищем майбутньої власниці ділянки.

Адже, як нам вдалось дізнатися з відкритих джерел, жінка з таким же ІПБ (Світлана Йосипівна Солонцова) фігурує у декларації Федишина Михайла Олеговича – донедавна першого заступника генерального директора-керівника технічних програм ДП “Центр державного земельного кадастру”. Якщо вірити у “неймовірний” збіг, то пані Світлана – родичка (імовірно, теща) пана Михайла. Позаяк дівоче прізвище його дружини Тетяни – Солонцова.

Звісно, кожен громадянин має право отримати ділянку під житлове будівництво та ведення сільського господарства. Та здебільшого пересічним тернополянам у таких проханнях відмовляють, апелюючи, що вільних ділянок немає. Натомість людям, що дотичні до влади, частіше щастить знайти клаптик землі…

П’ять по десять – «пакетом»

Не менш цікавим є ще один проект рішення мерії щодо виділення землі на Чернівецькій. Ідеться про п’ять однакових ділянок (по 0,10 га) різним фізичним особам. Попередньо виділення землі мало би розглядатися п’ятьма окремими рішеннями, однак чиновники мерії вирішили «збити» докупи документи в один. Мабуть, такий маневр був спрямований не на полегшення роботи депутатам, а щоби приховати прізвища тих щасливчиків, що претендують на ділянки. Позаяк  кінцевий варіант рішення озвучували так: «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за адресою вул. Чернівецька (гр. Василевський М. М. та інші)».

Хто ці «інші» – під час розгляду знали лише депутати, адже в основному порядку денному, який попередньо публікували на офіційному сайті ради, переліку всіх прізвищ не було. Щоправда, нам пощастило напередодні потрапити на засідання постійної комісії з питань архітектури, на якому депутатам роздавали розширений порядок денний. Однак комісія не вдавалася до аналізу і без обговорення більшістю підтримала виділення п’яти ділянок.

До слова, на засіданні комісії був присутній начальник земельного відділу ТМР Віктор Кібляр. Ми запитали чиновника, де саме розташовані п’ять ділянок, що погодили депутати. Та пан Віктор неохоче спілкувався з нами.

– Кадастрового номера немає, як такої адреси теж ще немає. Я знаю, де це, схематично – навпроти кладовища. Можливо, між деревами (сміється, – авт.),- сказав Віктор Кібляр

Показати викопіювання земельник відмовився. Мовляв, комісія закінчилась та й кінці у воду. Хоча це публічна інформація і не мала б так ретельно приховуватись від громадськості.

До слова, розглядала виділення п’яти ділянок на вул. Чернівецькій і земельна комісія ТМР. Її, щоправда скликали екстрено, на 8:00 ранку, за годину до пленарного засідання сесії. Однак більшістю голосів депутати зняли це питання з порядку денного. Лише депутат по округу Андрій Артимович, який є членом земельної комісії, наполягав розглянути це питання. Мовляв, хоче бодай дізнатися деталі.

– На земельній комісії ми не розглядали цього питання (зняли з порядку денного, – авт.). Однак його розглянула комісія з питань архітектури, тому пішло на сесію. Деталями не володію. Знаю, що йдеться про п’ять ділянок, необтяжених нерухомістю, – прокоментував голова земельної комісії Андрій Шкула.

Дійсно, згідно з регламентом, кожне сесійне питання має розглянути комісія. Незалежно від рішення депутатів (позитивного чи негативного), проект має право йти на сесію. І якщо депутати-земельники «стали в позу» та заблокували сумнівний документ, то народних обранців з архітектурної комісії він не збентежив. А тому нічого не заважало міському голові Сергію Надалу «з голосу» внести в основний порядок денний питання про п’ять ділянок в одному рішенні, яке у підсумку підтримали 29 депутатів.

«Депутатська етика»

До речі, в мерії сформувалася досить цікава практика вносити з голосу земельні питання всередині сесії або ж наприкінці. Здебільшого таким діям передує 15-хвилинна перерва, яку ініціюють народні обранці. Після кулуарного обговорення «за кадром» депутати продовжують роботу з доповнення порядку денного десятками земельних питань. Цікаво, що питання, за які «клопочуть» депутати, здебільшого не стосуються їхніх виборчих округів. Так сталося і цієї сесії щодо ще одного питання виділення землі на вул. Чернівецькій. Його появу в порядку денному ініціювала депутатка Вікторія Шараськіна «з голосу». Йшлося про 0,0961 га землі. Ми звернулися за коментарем до пані Вікторії, аби зрозуміти, де саме на Чернівецькій вона лобіює виділення ділянки. Тим паче, що балотувалася жінка по округу №11 (центральна частина міста) і не представляє інтересів мешканців вул. Чернівецької в раді. Відповідь нас здивувала.

– Я ж не член земельної комісії. Проекти рішень просто роздали нам технічно. Краще взяти коментар у мера міста з цього приводу. Я є членом гуманітарної комісії. Тому у все, що стосується земельних питань, я не вникаю особисто. Коли вносяться ось такі проекти, то ми довіряємо тим, хто розбирається в цьому, є членом профільної комісії. Нам було озвучено, що комісія розглянула це питання позитивно.  Я особисто його підтримала.  Це технічний момент. Якщо питання було розглянуте і його попросили внести, то тут не йдеться про прив’язку до прізвища депутата, який внесе проект у порядок денний, – прокоментувала Вікторія Шараськіна.

Якщо говорити простіше, то «хтось» роздає депутатам із різних фракцій проекти рішень, які вони, за словами депутатки, просто зачитують на сесії, не вникаючи в суть. Діє, за словами Шараськіної, так звана «депутатська етика»: ти не втручаєшся у мою сферу, а я – у твою. Відповідно і пояснення, про яку ділянку йдеться, від Шараськіної ми не отримали.

До слова, цікаво, що такі земельні проекти рішень «з голосу» здебільшого вносять ті депутати, які не виявляють особливої активності упродовж сесій. Приміром, ініціювали доповнити порядок денний народний обранець Тарас Серетний, директор школи Петро Поврозник та навіть священик Володимир Гринда. Якщо повірити Вікторії Шараськіній, то вона та інші депутати не орієнтуються у питаннях, які вносять «з голосу», сліпо довіряючи «комусь». Хто це? Питання відкрите. Адже земельна комісія, на яку теж орієнтуються, за словами депутатки, зняла з розгляду питання про п’ять ділянок на вул. Чернівецькій. Та це не завадило пані Вікторії його підтримати. Тож хто у мерії виступає мірилом об’єктивності?

– Ми змушені довіряти колегам, адже питань є багато. Ви ж самі бачили порядок денний. Якщо йдеться про соціальну сферу, то очевидно, що це моя тема і я в ній орієнтуюся та розбираюся краще, – запевняє Вікторія Шараськіна.

Не хочеться вдаватись у суб’єктивізм, але з боку це схоже на схему з продуманим заздалегідь сценарієм, у який потрапила і вул. Чернівецька.

На щастя, поки що депутати погодили лише перший етап виділення землі. Тому в мешканців є шанс бодай спробувати відстояти своє право на зелену зону. В іншому випадку жителям Чернівецької доведеться гуляти з дітьми по Микулинецькому цвинтарі, бо це чи не єдина територія з зеленими насадженнями поруч.

Дороги в жахливому стані, плани влади звести автомику посеред житлових будинків, сусідство з об’їзною, а тут ще й знищення зеленого гаю – все це пророкує для Чернівецької сумну перспективу стати з колись затишного місця, неблагополучною промисловою зоною. 


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
6 Грудня
5 Грудня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше