Найсвіжіше:
• Освіту Чортківської громади очолила Роксолана Губ’як: що відомо про нову керівницю • Матовий чи глянцевий лак для авто: який вибрати і в чому різниця? • На Тернопільщині видали перший том «Книги пам’яті» про полеглих захисників: проєкт поєднав друковане видання та цифровий архів • На Зборівщині загорілося стихійне сміттєзвалище: вогонь охопив 70 квадратних метрів • За хабар судитимуть начальницю підрозділу ДСНС на Тернопільщині • У Тернополі суд дозволив родині загиблого військового встановити індивідуальний пам’ятник на Пантеоні Героїв • Розбив вікно і виніс 50 тисяч: на Тернопільщині затримали крадія, який обікрав кафе • Тернополянку обрано новою президенткою Асоціації олімпійців України • Йому назавжди 38: історія Героя з Тернопільщини Романа Довгалюка, який загинув у бою на Сумщині • Трагедія у Тернополі: після операції померла першокурсниця коледжу • Перша футбольна ліга Тернопільщини: борщівське дербі з трьома автоголами та одноосібне лідерство команди з Гусятинщини • На Тернопільщині судитимуть посадовицю ЦНАП та депутатку, яких обвинувачують в отриманні 2300 доларів хабаря • На Запоріжжі загинув воїн із Тернополя: сьогодні відбудеться прощання • Понад чверть мільярда гривень: біля Тернополя продають величезний промисловий комплекс із власною залізницею • Два матчі за тиждень: «Агрон» з другої спроби здолав ФК «Збараж» • У Тернополі оголосили тендер на 15 млн грн для відновлення будинку після ракетної атаки • «Терпець увірвався»: у Чорткові розривають договір через затягнутий ремонт дороги • Бережанська громада отримала у власність частину очисних споруд: розпочато підготовку до будівництва нових КНС • До 7 років ув’язнення засуджено тернополянку за організацію незаконного переправлення через кордон • Таксі Кишинів – Київ: як спланувати дорогу від прибуття до кінцевої адреси • Чому вживані авто в лізинг стають дедалі цікавішим вибором • Серце не витримало: на Рівненщині помер військовий з Теребовлянщини • Моторошне ДТП на Зборівщині, в якому 2 осіб загинуло, 5 травмовані: 20-річному тернополянину повідомили про підозру • На Теребовлянщині зник чоловік з інвалідністю, який може не орієнтуватися на місцевості • Офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Почаєва
rss

Зафіксовано новий випадок африканської чуми свиней серед диких кабанів на Тернопільщині


Опубліковано: 1 Березня 2025р. о 13:30

На території Тернопільської області зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС) серед диких кабанів. Небезпечне захворювання виявлено у мисливських угіддях Мшанецького лісництва в урочищі “Чорний Ліс”. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

За інформацією відомства, робоча група у складі спеціалістів Тернопільського районного управління Держпродспоживслужби, Тернопільської районної державної лікарні ветеринарної медицини та представників Залозецької територіальної громади провела епізоотичне обстеження території після повідомлення старости села Чорний Ліс.

“Під час обстеження мисливського угіддя Мшанецького лісництва обхід №1 квартал №2 урочище «Чорний Ліс» було виявлено три трупи диких свиней різного віку та вагової категорії”, — йдеться у повідомленні.

Від двох трупів диких свиней було відібрано зразки для лабораторного дослідження. 25 лютого отримано офіційний результат: молекулярно-генетичними випробуваннями виявлено вірус африканської чуми свиней.

У зв’язку з виявленням захворювання Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Тернопільській районній державній адміністрації затвердила план заходів щодо ліквідації, локалізації та недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней.

Визначено зони карантину
Згідно з рішенням комісії, визначено межі трьох зон:

Епізоотичне вогнище — мисливські угіддя Мшанецького лісництва обхід №1 квартал №2 урочище «Чорний Ліс» Залозецької ТГ Тернопільського району, які оголошено неблагополучним пунктом.

Зона захисту (радіус 3 км від епізоотичного вогнища) включає населені пункти:

с. Чорний Ліс Залозецької ТГ Тернопільського району
с. Нем’яч
с. Горбанівка
с. Попівці
с. Дудин Золочівського району Львівської області
Зона спостереження (нагляду) в радіусі 7 км від зовнішніх меж зони захисту (10 км від спалаху) охоплює 30 населених пунктів Тернопільської та Львівської областей.

На території Тернопільської області вже розпочато заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111.

Що робити при виявленні хворих свиней
У Держпродспоживслужбі нагадують, що в разі виявлення нетипових змін у поведінці тварини, симптомів захворювання чи трупу свині необхідно негайно повідомити про це територіальну державну ветеринарну установу або звернутися до територіального управління/відділу Головного управління Держпродспоживслужби.

Зняття карантину очікується через 40 діб після виконання всього комплексу заключних ветеринарно-санітарних заходів.

Нагадаємо, що африканська чума свиней — особливо небезпечна вірусна хвороба домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС не становить загрози, проте завдає значних економічних збитків через високу смертність тварин та необхідність запровадження карантинних заходів.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:





Новини
28 Серпня
27 Серпня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше