Найсвіжіше:
• Пройшов Афганістан, щоби померти за Україну: «на щиті» повертається воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині під носом у лісника незаконно зрубали 70 дерев • У Тернополі викрили серійного злодія • У сусідній з Тернопільською області з 5 мільйонами доларів затримано керівницю МСЕК • На Тернопільщині чотири цукрові заводи виготовили майже 72 тисячі тонн цукру • У Тернополі під колеса авто потрапила жінка • Головнокомандувач особисто нагородив “Хрестом доблесті” воїна з Тернопільщини • На Зборівщині люди вийшли на акцію протесту • Вища футбольна ліга Тернопільщини: рекордні перегляди, висока результативність та неймовірна фінішна інтрига • Водоканал міста на Тернопільщині отримав із Чехії обладнання на 2,7 млн грн • Директор тернопільських парків пояснив, чому продають на аукціоні цапа всього за 60 гривень • Футбольні фанати тернопільської «Ниви» виступили проти можливого звільнення Буданова • Через аварійний газопровід у Тернополі вимкнуть газ • Мобілізація по-новому: які зміни підготували для українців • Ціни на вторинному ринку на заході країни виросли: скільки в середньому вартує квартира в Тернополі • Мер Тернополя просить підписати петицію щодо присвоєння Героя України уродженцю Закарпаття • На Чортківщині двоє спритників незаконно видобували пісок (+фото) • Стала відома символічна збірна туру вищої футбольної ліги Тернопільщини • Уродженець Грузії зі спільниками на Тернопільщині займався рекетом у стилі 90-х • У Тернополі потяг на смерть збив жителя Березовиці  • Стала відома символічна збірна туру першої футбольної ліги Тернопільщини • На Тернопільщині швидка з’їхала у кювет (+фотофакт) • За вбивство у новорічну ніч 32-річний житель Тернополя просив призначити… іспитовий строк • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • На Борщівщині оштрафували чоловіка, бо він вимагав від жінки поприбирати в будинку
rss

За що заступника прокурора Тернопільської області Ігоря Мукана хочуть вигнати з прокуратури?


Опубліковано: 13 Липня 2018р. о 13:10

Затишному місту Тернополю просто неймовірно «щастить» на державних службовців, у яких великі проблеми з правилами етичної поведінки. Це викликає певну занепокоєність, адже моральна сторона людини дозволяє нам робити висновки, які цінності для неї пріоритетні, й у випадку державного службовця, про якого піде мова далі, це – не Закон. 

 Сьогоднішній «герой» публікації кидає чорну тінь на репутацію колег, бо свою він, судячи з усього, вже заплямував, і мабуть, ніякий «Ваніш» йому вже не допоможе.

Мабуть, наближається той момент, коли посаду заступника прокурора області скоро можна буде вважати проклятою, адже у 2016 році з неї було звільнено Івана Антюка за звинуваченням у хабарництві. В цьому, мабуть, є якась іронія, що посадова особа органу, на який було покладено функцію нагляду за додержанням законів, ці ж закони й порушує. Але, як то кажуть, святе місце пустим не буває. На вакантну посаду було призначено «сірого кардинала» –  Ігоря Ярославовича Мукана, який, не пропрацювавши навіть двох років, був притягнутий кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів до дисциплінарної відповідальності з накладанням стягнення у вигляді звільнення з посади в органах прокуратури.

Хто ж такий Ігор Мукан?

Свій трудовий шлях в органах прокуратури він розпочав у 2003 році на посаді помічника прокурора Волочиського району Хмельницької області. З 2004-го по 2008 рік працював старшим слідчим прокуратури Тернополя. У 2008 році перейшов на посаду помічника прокурора Тернополя по догляду за дотриманням законів під час дотримання судових рішень у кримінальних справах, де й пропрацював до 2012 року. Згодом, усього за рік, був п’ять разів переведений на різні посади в межах області.

З листопада 2013 року Ігор Мукан знову починає свій «прокурорський вояж»: спочатку прокуратура Чернівецької області, потім – Генпрокуратура, у 2015 році – Волинь. Як повідомляє «Прокурорська правда», саме на Волині він почувався дуже впевнено: подейкують, що Мукан співпрацював із людьми, які займалися рейдерською діяльністю. У чому ж полягала допомога «волинської зв’язки»? Все дуже просто – затягування справи, що у свою чергу призводило до ухилення від відповідальності.

Минає ще трохи часу, й Ігор Ярославович повертається на рідну Тернопільщину заступником прокурора області. Але напрацьовані «волинські вміння» не зникають і поволі трансформуються в «тернопільські»….

Що привело прокурора до краху?

У Тернополі працює таке собі приватне підприємство “Нива & К”. Одним із його засновників є ніхто інший, як наближений до місцевої провладної гілки Михайло Гладкий, який раніше очолював  земельну комісію Тернопільської міськради. Він відомий тернополянам як фігурант резонансної справи про «квітковий ринок», який виріс висотою у шість поверхів біля «Орнави». Про нього свого часу було сказано і написано достатньо.

Під час засідання кваліфікаційно- дисциплінарної комісії прокурорів було прийнято рішення звільнити Ігоря Мукана з органів прокуратури

У вересні 2015 року ПП “Нива & К” подає позов до Господарського суду про визнання права власності на приміщення “Криті торгові ряди”, що розташовані на вул. Живова – Шептицького у Тернополі. Суд задовольняє позов, хоча це рішення є доволі сумнівним і не зовсім законним. Адже свого часу ПП “Нива & К” звернулася до мерії з проханням зареєструвати право власності на нерухоме майно (хоча кіоски та ангари не можуть вважатися нерухомим майном, оскільки це тимчасові споруди) і отримало відмову. Тоді ПП “Нива & К” звертається до суду і виграє справу. Це дало можливість підприємству зареєструвати право власності на звичайні металеві кіоски як на нерухоме майно, що в подальшому давало право отримати земельну ділянку в обхід аукціону. І нібито схема спрацювала на відмінно, але…

Пана Гладкого очікував справжній сюрприз. Незважаючи на відносну дискредитацію прокуратури на Тернопільщині, все-таки знайшовся прокурор із принциповою позицією, який домігся скасування рішення Господарського суду. І тут у справу вступив наш «сірий кардинал» – Ігор Мукан. Він розпочинає тиск на принципового прокурора, використовуючи своє службове становище, змушує його відкликати позовну заяву. Коли прокурор відмовився виконати протиправну вимогу, «сірий кардинал» почав сипати погрозами… Зазначу, що прокурор, який мав у підпорядкуванні справу ПП “Нива & К”, – жінка. І мабуть, саме тому одним із «аргументів» Мукана у бік колеги стали погрози сексуальним насильством і навіть груповим, що супроводжувалось нецензурною лайкою. Окрім цього, заступник прокурора області погрожував відібрати у жінки службову квартиру…

Хтось скаже, що це неможливо, що чоловік, батько і за сумісництвом державний службовець такого рангу не може дозволити собі такої поведінки і таких слів у бік не лише колеги, а й жінки. Але ж, як відомо, диму без вогню не буває…. 4 липня 2018 року в Києві кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розглянула дисциплінарні проступки Ігоря Мукана, і мабуть, були надані беззаперечні докази його недостойної поведінки, раз на нього наклали стягнення у вигляді звільнення з посади в органах прокуратури. Направду, таке рішення приємно здивувало активістів, які на посиленому контролі тримали цю резонансну справу. Адже безпосередній керівник прокуратури області В’ячеслав Перч чи то справді не бачив, чи волів не бачити, що його підлеглі роблять у нього під носом.

Для роздумів

Ігор Мукан був призначений на посаду заступника прокурора Тернопільської області в серпні 2016 року. За цей час прокуратурою області було розпочато 422 кримінальних провадження, а от до суду дійшли тільки 29 із них… Такий низький показник обвинувальних актів може свідчити або про відсутність професіоналізму, або ж «спускання» певних категорій справ за винагороду чи іншу неправомірну вигоду. Але правди, на жаль, не знайти, і це лише припущення… Хоча диму без вогню, кажуть, не буває…

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
4 Жовтня
3 Жовтня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше