Найсвіжіше:
• Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщині по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьму участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду
rss

За день до 1 вересня у Бережанах закрили клас із найкращими учнями


Опубліковано: 10 Вересня 2021р. о 22:00


За день до початку навчального року виконавчий комітет Бережанської міської ради ліквідував 10-й клас у Бережанській школі №3, яка за рейтингом входить у десятку найкращих навчальних загальноосвітніх закладів Тернопільщини.

«Невже не можна було зберегти математичний клас заради цих розумних дітей?»

Андрій Ухман і Соломія Федус із першокласниками 1 вересня на святі першого дзвоника

У цій школі функціонував профільний математичний клас, який, завдяки їхньому вчителю Володимиру Мироновичу Гринкевичу, котрий також є директором школи, отримував ґрунтовні знання. Після закінчення 9-ти класів дев’ять учнів цієї школи та троє з інших бережанських шкіл вирішили продовжити навчання у 10-му класі. І ось перед самим початком навчального року, в другій половині дня 30 серпня, виконавчий комітет вирішив затвердити мережу закладів у Бережанській міській раді, і в одному з пунктів зазначив про ліквідацію цього класу. 

– За день до першого дзвоника нам зателефонували і сказали забирати документи та переводити дітей в інші школи. Ще на початку літа моя донька написала заяву на навчання в профільному математичному класі й чекала 1 вересня. Нас ніхто не попередив, що подібне може статися. Можете собі уявити, яка психологічна травма нині в дітей, котрим ні з того ні з сього сказали шукати інші школи. Зауважу, більшість учнів, які виявили бажання продовжити навчатися в спеціалізованому 10-му класі – відмінники, переможці та призери різноманітних олімпіад та міжнародних конкурсів, які хотіли продовжувати здобувати ґрунтовні знання і після закінчення школи поступати у профільні вищі навчальні заклади. У Бережанській громаді це був єдиний математичний клас, невже не можна було його зберегти заради цих розумних дітей, які хочуть навчатися? Як нам пояснили, це зроблено, по-перше, з метою економії коштів, по-друге, через те, що в класі недостатня кількість учнів, усього 12-ть. Загалом школу відвідують до пів тисячі дітей, не думаю, що ліквідувавши один клас, вдасться багато зекономити. А щодо кількості учнів, то в громаді є багато шкіл, де навчається по 10-12 дітей, але ніхто ці класи не ліквідовує. Не може так бути, щоби чиновники економили на дітях і тут вже виписували собі премії, – емоційно заявив батько 10-класниці Богдани – Ярослав Борецький.

Варто зазначити, що 22 липня 2021 року Бережанська міська рада на 2021/22 навчальний рік надала іменні стипендії міського голови обдарованим дітям, у тому числі й кільком учням, які мали би навчатися в 10-му спеціалізованому класі. І ось через незначний проміжок часу влада Бережан приймає таке непослідовне рішення – розформувати клас.

Батьки у розпачі шукають шляхи виходу із ситуації як на рівні Бережан, так і в обласному центрі. 

– Ми зв’язувалися з начальницею управління освіти й науки Тернопільської ОДА Ольгою Хомою. Вона розповіла, що нині після децентралізації повноваження в освіті надано органам місцевого самоврядування. Також ми звернулися до голови освітянської комісії Тернопільської обласної ради Володимира Мисика, котрий пообіцяв скликати комісію і розбиратися в цій ситуації, запросивши на неї О. Хому та міського голову Бережан Ростислава Бортника. Звернення направили на ім’я голови облради Михайла Головка. Також звернулися до депутатського корпусу Бережанської міської ради. Маємо сподівання, що керівництво міста таки змінить свою думку, а виконавчий комітет скасує своє рішення як таке, що прийняте з порушенням законних прав та інтересів наших неповнолітніх дітей, тим самим вдасться зберегти профільний математичний 10-й клас Бережанської загальноосвітньої школи №3, – повідомила мати 10-класника Андрія – Ірина Ухман.

Через містечкові інтриги освіту кинули під ноги

Як вдалося дізнатися «Номер один», батькам дітей, які навчаються у цій школі, запропонували забрати документи і перевести їх до 2-ї школи. Але вони виступили категорично проти, заявивши, що у 2-й школі немає нормальних умов для навчального процесу. Зокрема відсутні актова та спортивна зали, нещодавно початкові класи перевели в основний корпус, там уже є ущільнення. Самі вчителі цієї школи кажуть, що вони знаходяться, як у тій рукавичці з відомої української казки. І зараз дітей з великої, просторої школи №3, з приміщення яке спеціально будувалося під школу, вирішили перевести у другу школу, приміщення якої свого часу не було школою, відповідно не в повній мірі пристосоване до навчально-виховного процесу.

В освітянських колах стверджують, що у бережанської влади є плани в майбутньому таки перевести другу школу, де нині навчається 361 учень, у третю, яка за проєктом  розрахована на півтори тисячі школярів, а нині там навчаються 460 дітей. За такої ситуації можна було б зекономити кошти на адміністрації шкіл, адже не потрібно було б два директори, два головних бухгалтери тощо. І ці плани можна було реалізувати в ближчому часі, але директору 3-ї школи  Володимиру Гринкевичу поставили умову, щоби він пішов з директорської посади (на сьогодні в нього є діючий довгостроковий контракт на 6 років). Той відмовився, сказав, що готовий іти на публічний конкурс, щоби у чесній боротьбі визначити кращу кандидатуру директора об’єднаної школи. Влада ж Бережан настоювала на іншій кандидатурі, і тому діти стали заручниками цієї ситуації. У підсумку освіту кинули під ноги через містечкові інтриги.

Директор не зумів сформувати клас із 18 учнів

У міській раді Бережан визнають, що ситуація не з приємних, але своєї провини не вбачають, стверджуючи, що діяли за буквою закону. Як повідомив міський голова Бережан Ростислав Бортник, ще у травні цього року рішенням виконавчого комітету Бережанської міської ради затверджено перспективну мережу розвитку закладів освіти Бережанської міської територіальної громади на 2021-2022 навчальний рік.

Віталій Пиж на першому дзвонику в Бережанській школі №3

– Цим рішенням встановили норму для формування та відкриття 10-х класів у закладах загальної середньої освіти з наповнюваністю не менше 18 учнів. Керівники закладів освіти до 20 серпня мали подати остаточні списки. 20 серпня міська рада додатково поставила вимогу подати поіменні списки по 10-х класах. 26 серпня за дві години до виконкому керівники шкіл мали принести оригінали свідоцтв про закінчення 9-го класу, щоби можна було звіряти з поданими списками. Чому оригінали? Тому що в попередні роки були маніпуляції з кількістю учнів, значні відмінності. Відкривалися класи з більшою кількістю учнів, на яку виділялась субвенція, а по факту було менше. Перед виконкомом було перевірено та підтверджено, що в ЗОШ №3 у 10-й клас є тільки 12 учнів. Проблема була відома ще на початку серпня, коли завершилася вступна кампанія. Але про неї не було повідомлено ні в МР, ні у відділ освіти. Ймовірно думалось, «і так зійде», «у попередні роки пройшло, і зараз пройде». Тому, шановна громадо, шановні батьки, діти, вчителі, депутати, медіа, це не міська рада чи виконком взяла у заручники учнів. І точно не за 2 дні до першого дзвоника не відкрили 10-го класу в ЗОШ-3, – заявив Ростислав Бортник.

На сьогодні у міській раді всі стріли направляють у бік директора школи, котрий мав би свою мережу підтягнути до вимог, як це зробили інші керівники освітянських закладів, а цифра 18-ть мала стати для нього дороговказом на літній період. На жаль, він цього не зробив. Як повідомили нашому виданню у мерії, Володимир Гринкевич знав, що в нього не буде відповідної кількості дітей, адже залишилося 9 учнів з його класу, ще двоє прийшли з іншої школи, однак вони мали невисокі бали з алгебри, геометрії і фізики, і ще одна дитина теж була з низькими оцінками. Тобто про ніякий фізико-математичний клас не йшла мова. Правила формування освітянської мережі мають бути для всіх одні. Минулого року за аналогічних обставин не було 10-го класу в другій школі, цьогоріч там не буде випускного класу, рік до того не було 5-го класу в гімназії через недостатню кількість дітей. Треба бути послідовними і не ставити когось вище за інших, кажуть у міській раді і додають, що для малокомплектних класів вони не вкладаються в освітню субвенцію. До прикладу, 10-й клас у школі №3 з 12 учнями – це додаткових 450 тисяч бюджетних гривень. Їх, як було раніше, вже ніхто громаді не докине.

Мер Бережан запевнив громадськість, що буде проведено службове розслідування і тих винуватців, хто взяв у заручники дітей, буде притягнуто до відповідальності. Але чи буде від цього легше старшокласникам та їхнім батьками. – не факт…

П’ять років входить у 10-ку найкращих шкіл області за рейтингом здачі ЗНО

Бережанська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 вважається кращою школою Бережан, оскільки вже не один рік вона дає високі показники рівня знань учнів у рейтингах області та країни. Лише протягом останніх п’яти років навчальний заклад входить у десятку найкращих шкіл області за рейтингом здачі ЗНО (минулого року – 3 місце, цього року – 7). Такому високому рівню сприяє активна робота профільних класів, створення яких (математичного, філологічного, іноземних мов та інших) є особливо актуальним сьогодні, оскільки сучасне ЗНО вимагає обов’язкового складання іспиту з математики та української мови, передбачає не тільки виконання завдань стандартного рівня, а й профільного. Загальновідомо, що якісний результат ЗНО – це щасливий квиток у доросле життя, перший щабель на шляху професійної зрілості. Загальний результат ЗНО значною мірою залежить і від того, наскільки добре діти склали іспит з математики. Звичайно, що якість засвоєння предмета залежить від багатьох чинників: рівня викладання предмета, сприйняття учнями матеріалу та ін. Але велике значення має й те, скільки часу  відведено на вивчення матеріалу та глибину його змісту, а забезпечити це може лише навчання у спеціалізованих профільних класах. Якщо ж говорити про класи з поглибленим вивченням математики, то на сьогодні такі формувалися лише в ЗОШ №3. Зауважимо, що це не лише виклик сьогодення, а й традиція в цій школі, бо формувати їх почали ще наприкінці 80-х рр. (учитель – методист Кулик І. Л.).

Ще один фактор, який сприяє здобуттю якісної освіти учнями, – це матеріально-технічна база школи, яка сьогодні на рівні міста є найкращою.

Вважаємо, що наведені аргументи є досить вагомими, а тому закликаємо найперше владу Бережан, депутатський корпус, членів виконавчого комітету та керівництво відділу освіти зберегти ці набутки Бережанської ЗОШ №3, посприяти створенню та збереженню профільного класу в школі, яку справді можна вважати обличчям освіти міста. Нехай заклик «Школа – для дітей!» не стане лише порожніми словами. Бо якщо цього не станеться, батьки школярів обіцяють стояти до останнього, і в разі необхідності у судовому порядку захищати право своїх дітей навчатися в нормальних

умовах.

P.S.: Як повідомив депутат Бережанської міської ради Олег Захарків, на сесії міськради депутати майже одноголосно, окрім міського голови Р. Бортника, підтримали учнів 10 класу ЗОШ №3 та зобов’язали міського голову скликати позачергове засідання виконавчого комітету. Члени виконавчого комітету зібралися, але голосів, щоби відмінити свої ж рішення від 30 серпня, не вистачило.

Віталій Попович

У цих дітей відбирають право на гідну освіту

Учні 10-го класу, які виявили бажання навчатися в профільному математичному класі, – активні учасники громадського життя школи та міста, а також неодноразові переможці обласних та Всеукраїнських конкурсів.

Руслан Соколовський – відмінник навчання, успішний учасник предметних олімпіад, постійний переможець міських конкурсів читців імені Тараса Шевченка, Богдана Лепкого «Поезія правдива цвіте в душі, як весна» у номінації: «Поезія і проза». Перше місце в номінації «Видовищно-театралізовані заходи» на ХХІ-му Регіональному онлайн конкурсі-фестивалі «Надія 2020», який організував Теребовлянський коледж культури і мистецтв. Актор молодіжного театру «Взори». Неодноразово нагороджений дипломами І-го ступеня за кращу чоловічу роль у Києві та Тернополі. Капітан команди «Козаки» Всеукраїнського онлайн-конкурсу ватр «Слава Героям» Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл».

Андрій Ухман – відмінник навчання, успішний учасник предметних олімпіад, студент ІІІ курсу Малої комп’ютерної академії у Тернополі. Зокрема є переможцем ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, з фізики, математики, хімії, а також є переможцем ІІ етапу 18-го Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, нагороджений дипломом ІІ та ІІІ ступенів  за перемогу у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник». Актор молодіжного театру «Взори», де нагороджений дипломами за виконання ролей на різних фестивалях. Учасник команди «Гайдамаки», яка здобула ІІ місце на міському етапі Всеукраїнського онлайн-конкурсу ватр «Україна назавжди» Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл».

Богдана Борецька – неодноразовий лауреат перших премій Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів з вокалу. Студентка ІІ-го курсу Малої комп’ютерної академії у Тернополі.

Віталій Пиж – відмінник навчання, успішний учасник предметних олімпіад, студент ІІІ курсу Малої комп’ютерної академії у Тернополі.

Софія Яцишин – лідер учнівського самоврядування школи та учасник молодіжної організації «Цвіт нації».

Юлія Дмитрів та Соломія Федус – лідери учнівського самоврядування школи №3, активні учасники життя школи.

Софія Ільків – учасниця танцювального колективу «Розмарія».

Ірина Бойко – учасниця танцювального колективу «Екстравагант».


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше