З таким ставленням до карантину в церкву не буде кому йти


Опубліковано: 3 Квітня 2020р. о 11:00


В Україні вже 480 хворих на коронавірусну інфекцію. Вона лабораторно підтверджена у 23 областях країни. 11 пацієнтів померли, найбільше хворих у столиці. У Тернопільській області 60 випадків захворювання на коронавірус, один чоловік помер. Введення карантинного режиму суттєво позначилося на житті жителів краю, більшість із них дотримуються правил та не залишають своїх домівок навіть із маленькими дітьми. Але є й ті, котрі нехтують заборонами та попередженнями.

Десятки машин, та понад сотня відпочиваючих, в неділю “карантинили” на Дальньому пляжі

«Штрафи і комендантська година»

У неділю, 29 березня, центр Тернополя пустував, у церквах відбувалися відправи без парафіян, а якщо вони й були, то стояли на відстані трьох метрів одне від одного й у марлевих пов’язках. Однак, проїхавши трішки за центр, на дальньому пляжі не було де яблуку впасти. Діти та дорослі грали у м’яча, смажили шашлики та прогулювались лісом. Таке поводження не припустиме у час, коли коронавірус косить жителів нашого краю. Наражаючи на небезпеку себе та оточуючих, люди ігнорують попередження місцевої і центральної влади. Чому відбувається таке тотальне нехтування простими правилами, не відомо. Невже тернополянам справді байдуже до свого здоров’я близьких?

– На просторах соціальної мережі я помітила безліч відео, де люди весело проводять час. До того ж демонструють те, що вони нібито знаходяться на відстані. Але ж коли є скупчення людей, відстань не допомагає. Чому в нас такі несвідомі люди? Чому не розуміють елементарних правил, яких треба дотримуватись і навчати цього своїх дітей, а не показувати ганебний приклад. Не знаю, що в голові у людей, які під час карантину їдуть із сім’ями відпочивати на природу. Звісно, ви когось можете побачити знайомого, привітатися, посміхнутися і все. Цього достатньо, аби принести якусь інфекцію до своєї родини. Треба ввести штрафи і комендантську годину, тоді буде порядок! – каже тернополянка Анастасія Голубовська.

Своє обурення щодо цієї ситуації висловив і начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.

– Я ніколи не міг подумати, що в нас проживають такі безвідповідальні та несвідомі люди. Як можна гнобити лікарів, які рятують життя? Як можна сидіти в парку, пити горілку й обговорювати, що вся влада дурна? На це мізків вистачає, а посидіти вдома, перечекати – ні. То як це назвати? Управління охорони здоров’я працює у вихідні, в неділю я пішов додому о 23 годині. Це хтось цінує? Ніхто! Я обурений такою ганебною поведінкою. Ми два місяці обговорювали, що робити, якщо коронавірус прийде в Україну. А тепер мусимо думати, як загнати людей до хати. Треба ввести штрафи і надзвичайну ситуацію, може тоді дійде!  Я вам ось що скажу, коли така біда торкнеться сімей тих, хто отак розгулює собі і повітрям дихає, тоді згадають. Я говорив і буду говорити: карантин – це не канікули, це не смаження м’яса, це читання казок вдома дітям. Кричати, що влада погана, завжди люди знайдуться, а проявити повагу до самого себе не можуть. Такою поведінкою люди дають можливість розростатися цій інфекції, і згадаєте мої слова, це лише початок, – заявив Володимир Богайчук.

«Бог врятує»

Як будуть далі розгортатися події, не відомо, однак можемо проаналізувати, взявши до рук статистику. Захворюваність зростає з кожним днем. Якщо всі раніше говорили про те, що ця інфекція вражає лише літніх людей, то зараз бачимо захворюваність і серед дітей, у яких імунітет інколи сильніший, ніж у дорослого.

Віримо, що дуже важко висидіти вдома цілий карантинний період, однак вам ніхто не забороняє покидати домівку, але є певні застереження, які мають перерости у сувору заборону.

– Режим надзвичайної ситуації передбачає, що ви можете покидати своє помешкання. Але це не означає ходити в гості, прогулюватись парком, де є інші люди, а тим паче скупчення. Візьміть власне авто (якщо у вас є) і поїдьте за місто, вам та дітям вистачить пів години, аби погуляти лісом або степом. Ця прогулянка повинна бути організована, із марлевими пов’язками та з антисептиками. Біля вас не повинно бути чужих людей. Ви не маєте говорити з ними, вітатися, цілуватися, обійматися. Якщо бачите відпочиваючих, краще не складати їм компанію. Карантин – це дуже важливо! І його треба провести вдома, – мовить керівник прес-служби обласної Національної поліції Сергій Крета.

А на п’яти вже наступають квітневі свята, серед них одне з величніших – Пасха. І повірте, серед тернополян знайшлися ті, котрі сказали, що обов’язково підуть святити пасочку і, звісно ж, цілувати Плащаницю. Мовляв, Бог врятує. Але тут мова йде про безпеку інших людей.

Наші журналісти провели власне опитування, зі 100% респондентів 20% підуть святити пасхальний кошик із дотриманням релігійних обрядів. Інші 80% категорично сказали ні. Здоров’я важливіше, переконують жителі, а помолитися можна і вдома.

Володимир Богайчук зауважує, що варто відкласти свої релігійні судження і посидіти вдома, адже з таким ставленням до карантину може бути таке, що взагалі нікому буде йти до церкви.

Наше видання нагадує жителям області про те, що цей період краще пересидіти вдома. Подбайте про себе, про своїх сусідів, не наражайте на небезпеку інших.

Ви не можете досконало знати, з ким до вас контактували родичі або близькі…

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше