Найсвіжіше:
• Міського голову з Тернопільщини нагороджено орденом • У Тернополі обмежено рух транспорту двома вулицями  • За неправдивий виклик поліції оштрафували жительку Тернополя • Тернопільська футзальна ліга: сенсаційні перемоги Гаїв Шевченківських і «Strong Faith» та дубль і два автоголи гравця Озерної • Найцікавіша передріздвяна подія Тернополя: матч між ветеранами війни та зірками футболу • У Тернопільському обласному центрі крові пройшов Донорський тиждень • Ще один воїн з Тернополя поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • У Тернопільській області проживають найбідніші пенсіонери: дані ПФУ • Папа Римський ввів єпископа УГКЦ з Тернополя до Колегії кардиналів • Лише в липні мобілізований: у Курській області загинув 40-річний воїн з Тернопільщини • Тернопільські енергетики повідомили графік вимкнення світла 8 грудня • Як вибрати і придбати сім-карту? • У Кременці жінка викрала у переселенки з Бучі 2 млн грн • Учасник бойових дій з Тернопільщини 4 місяці не з’являвся у військовій частині • На Тернопільщині збираються провести ексгумацію польських поховань • У селі на Тернопільщині призовник з Рівненщини заплатив копу, щоби той “відмазав” його від мобілізації • Відповідальні за військовий облік на підприємствах матимуть надбавку, – майор тернопільського військкомату • У центрі Тернополя п’яний водій іномарки протаранив три автівки • Колишньому футболісту ФК «Козова» після другого важкого поранення потрібна допомога • У Кременці в пожежі загинув чоловік  • На Гусятинщині викрили 29-річну злодійку, яка спокусилась на 2700 доларів • Головнокомандувач ЗСУ відзначив військових з Тернопільщини високими нагородами • З січня принцип відключення світла можуть кардинально змінити • В районі Хмельницького пролунали вибухи, “шахеди” долетіли до західних областей України • Треба скорочувати шляхи ухилення – в ЗСУ назвали способи
rss

Якщо хочеш допомогти людині – не допомагай


Опубліковано: 18 Серпня 2019р. о 9:38

Інколи мені здається, що люди, які намагаються комусь допомогти, роблять це для себе. Вони переймають на себе проблему іншої людини і думають, що знають, що потрібно іншим і якими методами це можна організувати.

Упевнена, що кожен із нас думає про те, що люди не цінують нашої допомоги, геніальних ідей та не беруть рекомендацій і порад до уваги. І коли ми помічаємо таке ставлення, то воно викликає у нас агресію, злість, безпорадність, а інколи й відразу та ненависть до близьких та друзів, що у свою чергу руйнує міцні стосунки та відносини.

Скільки в нашому оточенні таких помічників, як і ми самі, які страждають від того, що їх недооцінюють, не люблять, не цінують порад і не користуються ними? Чому люди відмовляються приймати за чисте щастя ту пораду, яку ми хочемо їм дати?

Якщо бути відвертою, то мені здається, що допомога, якої не просили зі сторони, не потрібна.

Багатьом насправді потрібна не допомога – їм погано і важко для того, щоби скаржитись, але недостатньо погано для того, щоби щось змінювати. У таких людей є мільйон ідей і лайфаків про те, як «стати щасливим», але внутрішнього запиту на «щастя» у них немає. Це та категорія людей, які знайдуть 10 000 причин, щоби нічого не робити, ніж одну, щоби зробити. Вони знайдуть сотні людей, які винні в їхніх бідах, і не поставлять жодного запитання самому собі. Допомагати таким людям – означає потрапити в коло винних у їхньому нещасливому житті.

Допомагаючи людям без конкретного прохання з їхнього боку, ми позбавляємо їх можливості взяти відповідальність за своє життя, не даємо їм права вибору. Для людей природним розвитком завжди залишається зростання через подолання укорінених шкідливих звичок, життєвих перешкод, пошук нових нестандартних шляхів. Створюючи комфортні умови, ми не даємо можливості для внутрішнього зростання, а значить – послабляємо їхню силу. Людина, яка усвідомила потребу в допомозі та готова до змін, завжди попросить про це.

Часто людям потрібна не допомога, а лише наша увага. Тут важливо не переплутати і не почати з порога давати поради. У більшості випадків усе, що потрібно вашим близьким – щоб їх уважно вислухали.

Певна, що у кожного серед знайомих знайдеться людина, яку можна назвати «вічною жертвою». Застерігаю Вас, бійтеся свого бажання допомагати їм! Позиція таких людей дуже маніпулятивна. Допомагаючи «жертвам», ви назавжди берете на себе відповідальність за подальші події в їхньому житті і їхні майбутні невдачі. Це як потрапити у довічне рабство, адже з моменту, коли ви озвучили свою пораду, ви відповідаєте за те, як надалі розгортатимуться події. Прислухалися до вашої поради чи ні, вже не матиме ніякого значення. Для «жертви» ви назавжди залишитесь винуватцем того, що її або його мрії не збулися.

Кожен повинен зробити допомогу своїм особистим вибором. І якщо ви точно вирішили, що хочете і готові допомогти, обов’язково перевірте свій намір на екологічність, виконавши чотири простих кроки:

  1. вас дійсно попросили про допомогу, або ви в деякій мірі «додумали» прохання, або самі здогадалися про необхідність допомогти?
  2. якщо ви точно знаєте, що вас попросили, запитайте, як саме ви можете допомогти;
  3. пам’ятайте, що у кожного з нас є свій досвід, є унікальний набір підходів і оціночних систем, за допомогою яких ми сприймаємо й оцінюємо навколишній світ. Цими оцінками, почуттями й уподобаннями ми керуємось при прийнятті рішень;
  4. завжди аналізуйте, яким чином ваші поради співвідносяться з тією картиною світу, яка вже є у людини. Чи готова вона почути іншу точку зору, відмінну від власної? Чи готові ви прийняти те, що чиєсь бачення життя може дуже сильно відрізнятися від вашого, а головне – наскільки ви дійсно здатні прийняти людину такою, як вона є, і допомагати в тому форматі, який вона сама для себе обирає, а не те, що здається кращим вам.

Як бачите, допомога, нехай навіть із найкращих міркувань, – штука складна і дуже багатогранна. Якщо ми не усвідомлюємо, яким чином наші дії можуть впливати на інших, щире бажання допомогти може стати банальним насильством.

Робіть свій вибір допомоги усвідомленим і давайте можливість іншим свідомо обирати свій шлях. Не можна «заподіяти щастя» насильно, нікого не можна врятувати без його згоди.

Якщо прохання про допомогу немає, а у вас залишається гостра внутрішня потреба «творити добро на всій землі», направляйте свої зусилля на благодійність і покращення власного життя. Тоді сили, енергія та гроші будуть точно витрачені на благо.

Вікторія Ушакова

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
8 Грудня
7 Грудня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше