Найсвіжіше:
• Які переваги ін’єкційної косметології • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу воїна, котрий загинув на Донеччині • Чому літо потрібно зустрічати з парфумами Versace • Небесне військо поповнив ще один Герой з Тернопільщини: свій останній бій воїн прийняв на Донеччині • У студента з Тернопільщини вилучили 8 згортків канабісу (+фото) • На Тернопільщині сили ППО вночі збили ударні БпЛА • 31-річна мешканка Кременецького району накриміналила у Збаражі • П’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП на Тернопільщині • Житель Підволочиська реалізовував рецепти та нарковмісні препарати • Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами
rss

Як народними засобами вилікувати попрілість


Опубліковано: 30 Квітня 2019р. о 9:00


Попрілість запалення шкіри, що виникає у разі тертя, мацерації (розм’якшення тканин за тривалого впливу на них рідини) та подразнення потом, сечею, калом. Виникає переважно у новонароджених та грудних дітей. Однак буває і в дорослих, що мало рухаються, і людей похилого віку.

Це захворювання найчастіше зумовлено недостатнім доглядом за шкірою, тривалим перебуванням дитини або людини похилого віку чи з обмеженими можливостями у мокрому спідньому одязі, пелюшках, недбалим підмиванням після сечовипускан­ня або випорожнення. У хворих виявляється у формі почервоніння та лущення шкіри. Для попрілості І ступеня характерне незначне почервоніння шкіри без порушення її цілості, для II ступеня – різке почервоніння шкіри та ерозії на ній. Іноді шкіра набуває вигляду сирого м’яса, болюча. Виділяється сукровиця. Попрілість з’являється переважно у пахвинній ділянці, в ділянці відхідника, пуп­ка, у пахвових западинах, за вухами. Іноді вона є раннім проявом ексудативного діатезу або природженого сифілісу. Як стверджує наш позаштатний консультант, медик і валеолог Галина Кожій, попрілість можна вилікувати і народними засобами.

-Пані Галино, за яких умов можливо успішно вилікувати цю недугу?

-Успішне лікування можливе за суворого дотримання гігієнічного режиму, за умо­ви усунення чинників, що сприяють захворюванню, – травматизації грубими пе­люшками, порушень вуглеводного обміну, зниження функції сальних та потових за­лоз і т.ін.

Щоденно рекомендують робити ванни з відвару трави череди трироздільної та ромашки лікарської. 40 г суміші залити 1 л води, кип’ятити упродовж 10 хв на малому вогні. Температура води у ванні має становити 36 °С. Корисні сидячі ванни з відваром кори дуба звичайного, висівок (по 10 хв 2 рази на день).

При легких формах попрілості (без порушення цілості епідермісу) добре робити обмивання та компреси з в’яжучих, протизапальних та антимікробних розчинів — відвару кори дуба звичайного, трави звіробою звичайного, череди трироздільної, шавлії лікарської, квіткових кошиків ромашки лікарської. 40 г сировини залити 600 мл окропу, витримати на водяній бані 20 хв, одразу процідити.

-Чи ефективними для протидії попрілості є присипки?

-Попрілі ділянки присипають спорами плауна булавовидного (лікоподій), порош­ком кореня солодки голої, півників болотяних, листків мирту, білою глиною або яч­мінним борошном. В Україні майже скрізь для цього використовували гречане бо­рошно.

-А чим би Ви порекомендували змазувати попрілість? І чи можна на протидію цьому захворюванню застосовувати компреси?

-Попрілості змазують перевареною соняшниковою, персиковою або мигдальною олією.

Не можна використовувати вазелінову олію (подразнює шкіру), присипати крох­малем ділянки шкіри з посиленим потовиділенням (він легко розкладається і сприяє вторинному інфікуванню).

При різкому почервонінні шкіри, мокнучих ерозіях використовують компреси з відвару бруньок тополі чорної: 1 столову ложку залити 300 мл окропу, кип’ятити 10 хв на малому вогні, настояти упродовж півгодини, процідити.

-Кажуть, що на заваді попрілості може стати мед, звичайна трава і навіть сонячне проміння та свіже повітря. Чи має така думка реальне підтвердження у народній медицині?

-Так має. Саме попрілості, що довго не гояться, лікують медом у суміші з риб’ячим жиром.

У народній медицині рекомендують обмивати уражені ділянки соком трави де­ревію звичайного. Можна просто прикладати свіжу подрібнену траву цієї рослини.

Попрілі частини тіла не треба закривати одягом, їх слід частіше оголювати, що можливо при температурі в кімнаті 24 – 25 °С.

Попрілості добре лікуються при використанні повітряних або сонячних ванн.

-Що з народних засобів Ви можете порекомендувати для профілактики попрілості?

-Для профілактики попрілості в дітей рекомендують широке вільне сповивання добре випрасуваними, сухими пелюшками. Щоразу після виділення сечі та випорожнення дитину підмивати і ретельно висушувати шкіру.

Загалом поява попрілості як у дітей, так і людей з обмеженими можливостями і похилого віку майже завжди свідчить про недостатній догляд за ними, але може бути й проявом схильності до запальних процесів шкіри та слизових оболо­нок. Так при ексудативному діатезі попрілість може виникнути і за належного до­гляду.

Сприятливо діють загартувальні процедури – сонячні та повітряні ванни, купан­ня, які підвищують стійкість шкіри.

Важливо також пам’ятати, що попрілість може бути проявом низки інфекційних захво­рювань – грибкових (кандидоз, епідермофітія), піококових (пухирчатка новонарод­жених, фурункул), та проводити відповідне лікування.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
19 Квітня
18 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше