Найсвіжіше:
• Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала
rss

Як народними засобами вилікувати недокрів’я


Опубліковано: 18 Березня 2019р. о 9:05


Анемія (захворювання, що в народі називають недокрівям) – це патологічний стан, що характеризується зниженням кількості еритроцитів та гемоглобіну в крові. Розвивається внаслідок крововтрати, порушення процесів утво­рення гемоглобіну та еритроцитів, а також підвищеного руйнування еритроцитів. До цієї недуги може призвести інфекція, глистяна інвазія, інтоксикація, опромінення тощо. Розрізняють 3 основні групи анемії: 1) зумовлена кровотечею (постгеморагічна); 2) виникла через порушення кровотворення (дефіцитна) та спустошення кісткового мозку (гіпо- та апластична); 3) зумовлена підвищеним руйнуванням еритроцитів унаслідок скорочення їхнього життя (гемолітична). У дітей найчастіше буває залізодефіцитна анемія, особливо у віці від 6 місяців до З років, а також у підлітків. Основними симптомами анемії є втрата апетиту, в’ялість, нестійкий настрій дити­ни, плаксивість, блідість шкіри та слизових оболонок ротової порожнини, затримка фізичного розвитку. Шкіра набуває воскоподібного відтінку, вушні раковини стають блідими та «про­зорими». Вилікувати цю недугу можна і народними засобами, – запевняє наш позаштатний консультант, медик і валеолог Галина Кожій.

– Пані Галино, з яких найпростіших засобів слід розпочати боротьбу з недокрівям?

– Хворі на залізодефіцитну анемію передусім повинні повноцінно харчуватися. Їхній раціон має містити достатню кількість білків, вітамінів, солей кобальту та заліза. До дієти треба включати печінку, пророслу пшеницю, овес, гречку, гарбузи, абрикоси, курагу, айву, інжир, диню, журавлину, морську капусту, лимони, обліпиху, горобину, фейхоа, шпинат, шовковицю (якомога більше), яблука, суниці, гранати, ожину, виног­рад, калину, баклажани, хрін, часник, цибулю, кріп тощо. Дітям віком до 1 року печін­ку дають перетертою у кількості від 30 до 50 г, дітям старшого віку і дорослим – від 100 до 200 г на добу 2–3 рази на тиждень. Особливо корисна яловича печінка. Оскільки печінка містить значну кількість холестерину, краще її вживати зі свіжими яблуками (по 200 – 300 г на добу).

– Які, на Вашу думку, варто вживати фрукти для підвищення гемоглобіну в крові та відповідно лікування анемії?

– Рекомендую саме ті, що містять найбільшу кількість заліза. До таких належать: курага, сушена диня, шипшина, айва, шовкови­ця (особливо чорна). Плоди шовковиці – ефективний кровотворний засіб. Це саме можна сказати і про плоди абрикоса: 100 г їх впливають на процес кровотворення так само, як 40 мг заліза або 250 г свіжої печінки.

Шпинатний сік компенсує недостатність заліза, стимулює кровотворення. Буряко­вий сік сприяє утворенню еритроцитів, підвищує опірність організму.

При анемії рекомендують також гранатовий сік до 1/2 склянки на день за 30 хвилин перед вживанням їжі.

– У народі стверджують, що дуже корисними при лікуванні анемії є горіхи, яких чимало на нашій території. Чи це справді так?

– Без сумнівів, це саме так! При анемії корисні горіхи ліщини в суміші з медом. Використовують також волоські горіхи, які містять солі заліза та кобальту. Склянку потовчених волоських горіхів треба змішати з 0,5 л меду, настояти упродовж 7 діб, щоденно перемішуючи. Приймати по 1 десертній або 1 столовій ложці тричі на день перед споживанням їжі.

– А які би Ви порадили суміші лікувальних рослин для здолання цього захворювання?

– При недокрів’ї добре діє така суміш. Труть на тертці коренеплоди редьки чорної, моркви й буряка, вичавлюють із них сік, зливають його у темну пляшку, яку обмазу­ють тістом так, щоб вона не була щільно закоркована, ставлять у піч або духовку на 3 год. Вживають по 1 чайній 1 столовій ложці 3 рази на день перед їдою. Термін лікування – 2–3 міс.

При анемії, особливо залізодефіцитній, використовують такий засіб: на 0,5 кг меду беруть 100 г порошку листків кропиви дводомної, зібраної у травні. Суміш приймати по 1 чайній – 1 столовій ложці 2 – 3 рази на день після їди. Корисні також салати, борщі зі свіжих листків молодої кропиви дводомної.

При злоякісному недокрів’ї використовують квітковий пилок по 1/2 чайної лож­ки 1 раз на день упродовж 20 – 30 діб (доза для дітей 6 – 12 років). Для дорослих і підлітків застосовують удвічі більшу дозу на цей лікувальний термін. Пергу в суміші з медом (1:1 за об’ємом) дають по 1/3 чайної ложки дітям віком до 1 року і по 1/2 чайної ложки – дітям старшого віку та дорослим 1 раз на день. Пергу корисніше викорис­товувати зі стільниками.

– Що слід обовязково враховувати при лікуванні анемії народними засобами?

– Таке лікування анемії повинно бути комплексним, з урахуванням основних причин її виникнення та супровідних

   захворювань. При цьому одночасно з ліквідацією власне анемії у хворого посилюються імунологічні реакції. Тож при гострій або хронічній, явній або прихованій шлунково-кишковій, носовій, ле­геневій кровотечах спершу використовують засоби, що підвищують згортання крові та запобігають крововтраті. Рекомендують суміш із таких компонентів: трави деревію звичайного – 30 г; кореневища з коренями родовика лікарського – 30 г; квіткових кошиків нагідок лікарських – 20  г; листків кропиви дводомної – 30 г; листків горіха волоського – 20 г. Столову ложку суміші залити 250 мл води, витримати на киплячій водяній бані упродовж півгодини. Процідити одразу після зняття з водяної бані, віджати, охолодити. Приймати по 20–40 мл через 2 год холодним.

   Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , , ,





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше