Найсвіжіше:
• Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото) • Брат за брата: зібрали 300 дронів на помсту ворогам у пам’ять про Олега Барну • МОН налаштований скорочувати кількість державних вузів – до «червоної» зони потрапив і Тернопіль • У громаді на Тернопільщині військовослужбовиці відмовили у матеріальній допомозі: у мерії пояснили причину • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Вища футбольна ліга Тернопільщини: перший тур мовою цифр • У Тернополі повідомили про замінування міськрайсуду • На Тернопільщині п’яний водій трактора намагався відкупитися доларами і гривнями • Асоціація футболу Тернопільщини оприлюднила символічну збірну туру • У Шумську готуються до відкриття творчого простору за підтримки Програми USAID DOBRE • ТатоХаб. Тернопіль запрошує на безкоштовні заходи батьків та дітей! • На війні загинув відомий волонтер з Тернопільщини • Житель Запоріжжя у Тернополі збував вогнепальну зброю • Тернопільського лікаря відзначили грамотою за порятунок військових • У Гусятині не розминулися автобус та мотоцикл
rss

Як народними засобами втамувати головний біль


Опубліковано: 25 Листопада 2017р. о 12:03


Мігрень – цим науковим медичним терміном називають приступ головного болю в одній із півкуль голови. Усім добре відомо, що ця недуга може тривати декілька годин і доволі часто супровод­жуватись нудотою та блюванням. Мігрень почи­нається у перехідному юнацькому віці і зазвичай тоді ж проходить внаслідок формування дорослого організму. Рідше нею хворіють діти, а частіше – люди середнього та особливо похилого віку. Більшість із нас при головному болю передусім усувають його головну причину. Для цього застосовують різні ліки, призначені медичними фахівцями. І саме при ускладненнях необхідно одразу ж звертатися за допомогою до лікарів. Але завдяки дарам природи, ми можемо й самі здолати цю недугу, якщо вона ще не спричинена якимось важким захворюванням, – вважає 68-річний народний умілець і знавець місцевості, житель села Устечко, що у Заліщицькому районі, Михайло Подолюк. Михайло Теодозійович не вживає при головних болях таблеток, а лікується винятково народними методами. Його ми попросили розповісти про них.

– Пане Михайле, яку найелементарнішу допомогу можна надати самому собі або й іншій людині, яку нестерпно мучить мігрень?

– Найпростіше з мого досвіду, що можна зробити в такому випадку, – це прикласти до голови прохолодний компрес. Для відпливу крові від голови (при припливах крові) роблять парові ванни для ніг, збуджувальні обгортання жи­вота та литок, ставлять клізми з прохолодної води, роблять масаж голови та шиї. Також хворому варто перестати хвилюватися  та  забезпечити душевний і фізичний спокій. Є й інші способи. Зокрема, для  зменшення головного болю до болючих місць прикладають листки капу­сти, роблять компрес із листків липи. Біль полегшується, якщо до лоба прикласти пом’яті листки любистку, підбілу звичайного. Можна накладати компреси з відвару трави полину звичайного з додаванням столового оцту, кашку хрону (обережно – можливі опіки), листки м’яти перцевої.

– Уже за останні десятиліття для втамування головного болю застосовують і нетрадиційну для нашого народу рослинність – лимон. Чи доцільно його застосовувати в такому випадку?

– Лимон – хоч і недоморощений фрукт, але має багато цілющих властивостей. При головному болю можна взяти свіжу його шкірку діаметром 2 см, почис­тити її від білої речовини і на деякий час прикласти до скроні пологим боком. Під нею утворюється червона пляма, яка згодом буде дещо пекти та свербіти. Проте головний біль невдовзі мине.

– А які народні засоби слід застосовувати при мігрені, спричиненій підвищенням тиску?

Під час підвищення внутрішньочерепного тиску можна вживати настій трав барвінку малого: 1 столову ложку залити 200 мл води, витримати на водяній бані 15 хв. Приймати по 1-2 столові ложки 3-4 рази на день. Одночасно як сильний сечогінний засіб варто приймати відвар трави дроку красиль­ного: 1 столову ложку залити 300 мл окропу, варити на малому вогні до 1/3 від початкового об’єму. Пити по 1-2 столові ложки через 3 год упродовж 3-4 діб.

– Що робити, коли головний біль ніби «шпигає», різко посилюється під час руху, супровод­жується блюванням або носовою кровотечею?

Тоді використовують відвар кореня пере­ступня білого: 1 чайну ложку залити 400 мл окропу, кип’ятити 10 хв на малому вогні. Приймати по 1 чайній — 1 десертній ложці 3 рази на день перед вживанням їжі.

– А який народний засіб можна застосувати як заспокійливий при головному болі?

– Як заспокійливий засіб при головному болі застосовують відвар кореневища з коренями валеріани лікарської: 1 десертну ложку залити 200 мл води, кип’ятити 10 хв на малому вогні у закритому посуді. Приймати по 1/4 —1/3 склянки 3 рази на день. Дітям віком до 7 років відвар дозувати ложками.

– Які ще ефективні народні засоби від мігрені Вам відомі?

– У нашому краї здавна при цій недузі вживали всередину відвар

шавлії лікарської. Говорили також, що в окремих місцевостях у відварі барвінку мили голову. На сусідній із Тернопіллям Гуцульщині використовують свіжі листки любистку, які при­кладають до скронь, жують сухий корінь рослини.

– Чи існують народні методи боротьби з головним болем із підвищеною температурою тіла?

– Добрими болезаспокійли­вими, жарознижувальними засобами вважають компреси із розчину оцту на лоб і скроні. У багатьох місцевостях при головному болю прикладали мідні мо­нети до скронь. Проте кожному слід усвідомити, що лікування головного болю вимагає індивідуального підходу в конкрет­ному випадку, бо він є захворюванням інших захворювань. Тож  передусім треба вести здоровий спосіб життя, а у випадку появи недуги своєчасно її лікувати.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
3 Травня
2 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше