Найсвіжіше:
• Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини • Тернопільська мерія дофінансувала на 7 мільйонів одне з комунальних підприємств • Mercedes-Benz GLC: особливості та переваги моделі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста 
rss

Як народними засобами лікувати тріщини і поверхневі рани


Опубліковано: 20 Квітня 2019р. о 8:57


Тріщина – садно або поверхнева рана. Це дефекти на тілі людини, що виникають внаслідок втрати на певній ділянці еластичності. Тріщини утворюються зазвичай у зонах із підвищеною складчастістю шкіри або її підвищеним натягом. Для більшості з нас добре знайомі дані явища і безпосередньо пов’язані з ними незручності. Розрізняють тріщини губ, шкіри, ануса, сосків, стоп тощо. Про види цих недуг і як їх можна вилікувати народними засобами ми поговоримо з нашим позаштатним консультантом – медиком і валеологом Галиною Кожій.

– Пані Галино, перш ніж безпосередньо перейти до народних засобів лікування тріщин і поверхневих ран, давайте розглянемо причини, внаслідок яких виникають різні види цієї недуги.

– Найпоширенішими серед тріщин є ті, що виникають на губах. З’являються вони внаслідок травм, гіповітамінозу А та В, переохолодження тощо. Звичайно, вони бувають поодинокими, розташованими впоперек губи, болючими, по краях вкритими кіркою. Іноді такі тріщини кровоточать. Тріщина відхідника утворюється внаслідок травми, під час дефекації (особливо при запорі), при запаленні прямої кишки, геморої. Спостерігається постійний пекучий біль у ділянці ураження. Він посилюється під час дефекації та в положенні сидячи. Виділяються краплі яскраво-червоної крові.

Тріщини на шкірі, стопі теж зумовлюють різкий біль, з’являються елементи запалення навколо тріщини. Якщо не лікувати, тріщина збільшується, поглиблюється. Іноді розвиваються виразки.

Тріщини сосків можуть виникнути будь-коли, але найчастіше – у період годування немовлят грудьми. З’являється різкий біль, ускладнюються тріщини сосків маститом.

– З чого і як потрібно розпочати лікувати цю недугу?

– Перш за все зі зміни раціону харчування. Загалом не лише у хворих, а й у схильних до утворення тріщин їжа має бути щадною, переважно молочно-рослинною. При тріщинах будь-якої локалізації до харчового раціону включають пророслу пшеницю, моркву, обліпиху, гарбузи. Рекомендують пити вітамінні чаї з плодів шипшини коричної та горобини звичайної, трави суниць лісових, листків кропиви дводомної або жалкої, плодів та листків смородини чорної.

– А який народний засіб ви можете порекомендувати для промивання тріщин?

– Для промивання тріщин у народній медицині рекомендують відвар суміші з таких компонентів, як: трава деревію звичайного; трава хвощу польового; трава багна болотяного і трава звіробою звичайного. Усі – по 10 г. Дві столові ложки суміші залити 400 мл окропу, кип’ятити 5 хв на малому вогні, настояти упродовж 10 хв. Тріщини промивати декілька разів на день.

– Для лікування цієї недуги у традиційній медицині застосовують мазі і присипки. Чи існують аналогічні народні засоби, приготовлені винятково з природніх компонентів?

– Згадані Вами мазі і присипки навіть у традиційній медицині в основному виготовляють на основі лікарських рослин. Однак у народній медицині відсутні будь-які хімічні чи штучні складники.

Ушкодження шкіри, тріщини між пальцями на ногах, у ділянці відхідника, сосків змазують морквяним соком і присипають порошком квіток дивини скіпетровидної. Використовують також мазь із 5 г порошку квіток дивини та 10 г розтопленого смальцю.

На тріщини накладають компреси з відвару трави гуньби сінної на 30 хв – 1 год (температура відвару – 25-27 °С).

Тріщини змазують звіробійною олією. 20 г свіжих верхівок стебел із суцвіттями звіробою звичайного залити 200 мл соняшникової олії, настояти 14 діб, процідити.

Для лікування тріщин різної локалізації використовують мазь із трави нагідок лікарських (аптечний препарат), обліпихову або шипшинову олію.

Також тріщини лікують маззю із порошку кореня перстачу білого та перстачу прямостоячого: по 10 г кожного змішати з 1 склянкою олії. Суміш прокип’ятити упродовж 5 хв на малому вогні, настояти 2 год, процідити.

Тріщини в кутах рота змазують 2 – 3 рази на день міцним настоєм трави шавлії лікарської (2 столові ложки на 200 мл окропу), свіжою живицею сосни.

У народній медицині тріщини лікують кашкою зі свіжих плодів яблуні лісової. Суміш кашки із яблук та вершкового масла добре гоїть тріщини на губах та сосках.

При тріщинах на губах, п’ятах рекомендують такий засіб. Натерту на дрібній тертці моркву залити склянкою олії, настояти 1-2 доби, вичавити. Змазувати уражені ділянки 4-5 разів на день.

– Багато людей потерпають від тріщин на стопах. Як найефективніше вилікувати цю недугу завдяки народній медицині?

– Для змазування тріщин на стопі використовують смолу (живицю) хвойних дерев. Також тріщини на стопах гоять соком цибулі в суміші з курячим жиром. Окрім цього, у даному випадку можна робити припарки з розмоченого товченого насіння подорожника великого.

– А що би Ви порадили для лікування глибоких тріщин?

– Для лікування тріщин різної локалізації використовують сік каланхое пірчастого.

Для змазування глибоких тріщин готують 10% мазь із прополісом. 10 г прополісу заливають 100 мл персикової або абрикосової олії, попередньо доведеної до кипіння та охолодженої до температури 50-60 °С. Нагрівають до 80 °С, безперервно перемішуючи протягом 8-10 хв. Можна брати соняшникову або кукурудзяну олію.

У разі тріщин в ділянці ануса хворому треба забезпечити спокій, стежити за роботою кишечника, давати легкі проносні рослинні засоби, за потреби ставити клізми. Якщо біль сильний, рекомендують ставити свічки з беладонною (аптечний препарат) як знеболювальний та антиспазматичний засіб. Корисно приймати теплі сидячі ванни.

– Що би Ви порекомендували хворим на цю недугу, в яких на шкірі ніг є натерті ділянки та дрібні тріщини?

– Для профілактики тріщин на ногах 2 рази на тиждень роблять пом’якшувальні ванночки для ніг із настою трави ромашки лікарської, шавлії лікарської та бруньок берези бородавчастої (50 г суміші залити 3 л окропу, витримати на малому вогні 10 хв). Тривалість ванночки – 15-20 хв. Ванночки розм’якшують шкіру, не висушуючи її. Потім пемзою знімають розм’яклі мозолі, кірочки, лусочки та змазують п’яти живильним кремом з вітаміном А.

Якщо на шкірі вже є тріщини, пом’якшувальні ванночки треба чергувати з дезінфікуючими, оскільки інфекція сповільнює процеси загоювання.

Якщо на шкірі ніг є натерті ділянки та дрібні тріщини, рекомендують ванночки із настою трави нагідок лікарських (1 столову ложку на 1 л води). Після ванночки накладають аплікації: беруть жменю картопляного лушпиння, ретельно миють, змішують із жменею насіння льону звичайного. Заливають 0,5 л води і варять до утворення густої кашки, яку накладають на ушкоджені ділянки на 15 – 20 хв. Потім обмивають теплою водою і змащують звіробійною або обліпиховою олією.

Не слід носити синтетичні шкарпетки та колготки, якщо на шкірі стоп з’явилися тріщини. Синтетика сприяє затримці продуктів пото- та саловиділення, що призводить до утворення нових тріщин.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше