Найсвіжіше:
• Працівник ТЦК під наркотою їздив за кермом • Плакало небо, плакали люди: в останню земну дорогу провели військового з Тернопільщини • Тернопільщина попрощалася з загиблим на війні батьком двох дітей • СБУ викрила мережу російських агентів, які готували вбивство Зеленського • 300 тис. дол. США за сприяння у продажі землі: судитимуть ексдепутата Тернопільської райради • На Тернопільщині сталося дві ДТП з потерпілими • У Тернопільському ТЦК спростували інформацію про побиття інваліда військовими • На Тернопільщині виявили у чоловіка понад 50 набоїв до вогнепальної зброї • У Тернополі виявили труп чоловіка (+фото) • Ще один комунальний заклад Тернополя профінансує фірму піарника Надала • Частина Тернопільщини сьогодні буде без світла • У Тернополі пішов з посади ще один керівник комунальної лікарні • Два капітани: вихованці тернопільського футболу вивели одразу дві команди Прем’єр-ліги з капітанською пов’язкою • На Харківщині останній бій прийняв 45-річний військовослужбовець з Тернопільщини • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • На щиті: Тернопільщина зустріла тіло загиблого до Донеччині Героя (+фото) • Результати МСЕК вноситимуть до електронного реєстру, а пройти МСЕК можна буде дистанційно • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Жорстока війна забрала життя 41-річного воїна з Тернопільщини: загинув на Донеччині • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • На Запоріжжі загинув 32-річний воїн з Тернополя • Відстрочка від мобілізації: хто може претендувати і які документи потрібно подавати
rss

Як народними методами лікувати запалення ясен


Опубліковано: 10 Лютого 2018р. о 20:58


Пародонтоз – хвороба, що супроводжується прогресуючим розсмоктуванням кістко­вої тканини зубних альвеол, запаленням ясен та розхитуванням зубів. У початковій стадії скарг, звичайно, не буває, хоча можливі свербіж у яснах або біль – як реакція на різноманітні подразнення – на тепло, холод, кисле, солодке тощо. Поступово руйнується пародонт, розвивається запальний процес у яснах, оголю­ються корені зубів. Це призводить до розхитування, а іноді й випадання здорових на вигляд зубів. Лікувати запалення ясен можна і народними методами, стверджує валеолог і медик Галина Кожій.

Пані Галино, запалення ясен зубів виникає як самостійне чи спричинене іншими недугами?

– Пародонтоз – це наслідок інших захворювань. Одним із провідних чинників цієї недуги є відкладання у великій кількості зубних каменів. Зазвичай він розвивається на тлі захворювань органів травлення, нерво­вої та ендокринної систем, атеросклерозу тощо. Під час лікування недуги пародонта особливо важливо дотримуватись гігієни ротової порожнини. Ну і, звісно, при виявленні цього захворювання спершу треба проконсультуватися у стоматолога. Якщо це не запущена форма, то її можна вилікувати народними засобами. Хоча є рецепти із різних рослинних сумішей, за правильного застосування яких можна вилікувати й ускладнену форму цієї недуги.

– Який найпростіший засіб профілактики пародонтозу Ви пропонуєте?

– У першу чергу – це примочки і полоскання. Для цього використовують: напар кореня бадану товстолистого (1-2 чайні ложки на 300 мл окропу); настій квіткових кошиків арніки гірської (1 столову ложку на 200 мл води); відвар бруньок або листків берези бородавчастої (1 столову ложку на 200 мл окропу); настій трави м’яти перцевої (20 г на 200 мл окропу); настій трави чебрецю звичайного (20 г на 200 мл окропу).

А якщо у хворого на цю недугу вже розхитані зуби та кровоточиві ясна?

– У такому випадку ротову порожнину треба полоскати розчином оцту (1 чайну ложку столового оцту на склянку води), додавши 2 г га­лунів (аптечний препарат). Після ретельного полоскання рота зазначеними вище засобами енергійно поло­щуть його сумішшю обліпихової або шипшинової олії з кукурудзяною або соняшни­ковою (1:10) по 10 хв упродовж 7-10 діб. Курс лікування повторюють щоміся­ця до одужання.

Корисний також у цьому випадку розчин прополісу в рослинній олії (1:10). Ним полощуть рот по 5-10 хв упродовж 7-10 діб.

Якими є ефективні методи обробки запалених ясен зубів?

– Патологічні ясенні кишені при цій недузі обробляють обліпиховою, шипшино­вою олією, олійним або спиртовим розчином шкурки зелених плодів гіркокаштана звичайного. Своєрідні аплікації здійснюють упродовж 10-15 хвилин три рази на тиждень до виду­жання.

Також для лікування цього захворювання використовують настоянку трави чистотілу звичай­ного (1:5) на 70-відсотковому спирті етиловому (беруть 1 чайну ложку на 200 мл теплої перева­реної води). Роблять зрошування міжзубних проміжків та патологічно змінених ясенних кишень для видалення залишків зубного каменю, їжі та мікроорганізмів. Після цього кишені заповнюють сумішшю настоянки чистотілу з гліцерином у співвідношенні 1:1 (гліцерин надає в’язкості та зменшує подразнення). Після такого лікування припи­няються біль та свербіж, зменшуються кровоточивість, набряклість і почервоніння ясен.

Для зрошування та аплікації ясенних кишень або кровоточивих ясен також застосовують препарати трави зайцегуба п’янкого. Три столові ложки трави залити 200 мл окропу, кип’ятити 5 хв на малому вогні. У відварі змочувати марлеві серветки та накладати на 2-5 хв на ділянку ясен.

– Чи є засіб для зменшення кровоточивості ясен?

– Для зменшення кровоточивості ясен і не тільки, а також для зменшення  гноєвиділення та для посилення рубцювання ясенних кишень необхідно 30 крапель 1-процентного спиртового розчину натрію уснінату розвести у 200 мл води. Використовувати для зрошування та закапування. Потім слід накладати марлеві серветки, змочені сумішшю натрію уснінату з ялицевим бальзамом (аптечний препарат). У разі гнійного запалення використовують 1-відсотковий спиртовий розчин хлорофіліпту (аптечний препарат із листків евкаліпту кулястого).

Чи є якийсь загальнозміцнюючий засіб для запалених, із розхитаними зубами ясен?

– Як загальнозміцнюючий засіб призначають віта­мінну суміш із таких компонентів: плодів шипшини коричної – 20 г;  плодів горобини звичайної – 20 г; плодів смородини чорної – 20 г; трави суниць лісових –10 г; трави кропиви дводомної – 10 г. 1,5 столової ложки цієї суміші слід залити 300 мл окропу, кип’ятити 10 хв на малому вогні. Приймати по 1/2 склянки три рази на день після вживання їжі.

– Чи корисний при лікуванні такої недуги масаж ясен?

– Він є не лише корисним, а й ефективним у лікуванні цієї недуги. Після вживання їжі та на ніч треба полоскати рот. Після цього упродовж 3-4 хв робити масаж альвеолярних відростків щелеп, втираючи обліпихову або шипшинову олію. Значно поліпшує кровопостачання тканин пародонта гідромасаж ясен. Зрошуван­ня проводять упродовж 5 хв водою, що надходить під тиском. Процедуру корисно робити і перед введенням лікарських засобів у патологічно змінені тканини ясен­них кишень.

До цього захворювання переважно призводять недуги кишково-шлункового тракту. Тому, лікуючи це захворювання, мабуть, треба сісти на дієту і приділити увагу профілактиці пародонтозу?

– Після виявлення перших ознак пародонтозу треба обмежити у харчовому раці­оні кількість жирів та вуглеводів і збільшити кількість продуктів, що містять білки, мікроелементи, вітаміни, особливо аскорбінову кислоту. Для профілактики пародонтозу треба систематично видаляти зубний камінь, ре­тельно доглядати за зубами.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , , , ,





Новини
7 Травня
6 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше