Найсвіжіше:
• На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище
rss

Як народними методами лікувати цукровий діабет


Опубліковано: 23 Квітня 2018р. о 10:05


Цукровий діабет  – ендокринне захворювання, що розвивається внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає  стійке підвищення рівня глюкози у крові. Ця недуга характеризується хронічним перебігом і порушенням усіх видів обміну речовин: вуглеводного, жирового, білкового, мінерального і водно-сольового. Типовими симптомами захворювання є невгамовна спрага, порушення харчової поведінки, що проявляється підвищеним апетитом, та надмірне сечовиділення.Головною причиною, що призводить до цукрового діабету,є порушення функцій мембранних рецепторів інсуліну при ожирінні (основний чинник ризику. 80% хворих на цю недугу мають надлишкову масу тіла –рецептори стають нездатними взаємодіяти з гормоном через зміну їхньої структури або кількості. Поряд з ожирінням похилий вік, куріння, вживання алкоголю, артеріальна гіпертензія, хронічне переїдання, малорухливий спосіб життя також є факторами ризику для цукрового діабету. Однак хворіють на діабет і діти, і підлітки, і молодь. Як стверджує наш позаштатний консультант,валеолог і медик Галина Кожій, вилікувати цукровий діабет можна і народними методами.

Пані Галино, усім добре відомо,  що лікування цукрового діабету в основному здійснюють за допомогою ін’єкцій інсуліну. Чи можна обійтися без цього медпрепарату під час лікування недуги, що набула значного поширення у суспільстві?

-При перших проявах цього захворювання необхідно одразу ж звернутися до кваліфікованого медичного фахівця. Звісно, що при загостреннях цукрового діабету він призначить курс лікування за допомогою ін’єкцій інсуліну. Але можна і не допускати спалахів цієї недуги. Для хворого на цукровий діабет надзвичайно важливо дотримуватись дієти. Харак­тер її залежить від багатьох чинників, а саме: віку та маси тіла людини, тяжкості перебігу захворювання, фізичного навантаження, рівня глюкози у крові, переносимості вуглеводів. З огляду на це хворим не можна рекомендувати однакову дієту.

-Які продукти слід включити до раціону хворого на цукровий діабет, а які вилучити, щоб унеможливити гострі прояви цього захворювання?

– До раціону треба включати продукти, які містять велику кількість волокон (клітковини): висівки, хліб із висівками, бобові культури, борошно грубого помелу, капусту, помідори, огірки, кабачки, баклажани, гарбуз, малину, смородину, журавлину, чорниці, апельсини, грейпфрути. Це нормалізує функцію травного каналу, реакцію підшлункової залози на надходження багатої на вуглеводи їжі, сприяє виведенню з організму холе­стерину.

З дієти слід вилучити рафіновані вуглеводи (цукор, варення), проте їхня загальна кількість повинна становити не менше 125 г на добу. Оскільки ізюм, шовковиця, фініки, інжир, банани містять велику кількість вугле­водів, їх вилучають із дієти. Мед вживають по 1 чайній ложці 2 рази на день (за рахунок добової кількості вуглеводів). Також необхідно обмежити споживання картоплі, буряків, моркви.

А капусту, огірки, кабачки, салат, томати, щавель, зелені боби давати в необмеженій кількості. Яблука, груші, айва, горобина, апельсини, мандарини, лимони, ягоди журавлини, брусниці, малини, суниць містять переважно фруктозу. Тому їх необхідно включати в раціон.

-Які страви є корисними для хворих на цю недугу?

– Корисні страви з вівса та гречки. Зокрема так звані “вівсяні дні” сприяють зменшенню кількості глюкози в крові і сечі.Необхідно споживати приблизно 70 – 80 г білків на добу. Вони містяться у м’ясі, рибі, молочних продуктах, яйцях, сирі. Для запобігання жировій інфільтрації печінки рекомендують продукти, що багаті на метіонін (сир, тріску, вівсяні крупи, сою). Страви треба заправляти кукурудзяною, соняшниковою, маслиновою олією.У раціоні слід обмежити кількість продуктів, багатих па холестерин (жовток яєць, ікра, печінка).

-Якими лікарськими рослинами і їхніми сумішами можна лікувати цукровий діабет?

-При цукровому діабеті корисна така суміш: 90 г кукурудзяного борошна варити упродовж 1 год в 900 мл води. До відвару додати 2 столові ложки вишневого сиропу, 3 столові ложки мелених горіхів, 1 столову ложку порошку листків шовковиці. Підсолити. З’їдати до 100 – 200 г суміші тричі на день упродовж 10 діб.

Корисною також є ще одна суміш, доскладу якої входять такі компоненти: 5 частин гречки змолоти з 1 частиною волоських горіхів. Звечора 1,5 столової ложки суміші залити 1/4 склянки кислого молока (не перемішуючи). 1 столову ложку суміші з’їсти натще з яблуком. Потім ще 2 рази на день з’їдати по 1 столовій ложці за 30 хв до їди. Приймати упродовж 3 міс.

Натуральний гранатовий сік зменшує спрагу, сухість у роті, поліпшує загальний стан, дещо знижує кількість глюкози в сечі та крові. Салат посівний корисний хворим, особливо з легкою формою діабету (нікотинова кислота, що міститься в салаті, бере участь у вуглеводному обміні як активізатор інсуліну). Топінамбур (земляна груша) замість крохмалю накопичує інсулін, який перетво­рюється на фруктозу. Бульби їдять вареними, смаженими до 100 г на добу.

-Подейкують, що дуже помічними у лікуванні цукрового діабету є  часник та цибуля і навіть кульбаба та кропива.

-Так, при правильному застосуванні вони дають чималий лікувальний ефект. Зокрема часник і цибуля містять речовини, що знижують рівень глюкози у крові. Їх треба їсти хворим на діабет. Через 2-3 тижні можна буде приготувати такий салат: 5 – 6 листків кульбаби лікарської поми­ти, подрібнити, додати 0,5 чайної ложки соняшникової олії.Корисний для лікування діабету є і свіжий сік кропиви дводомної. Приймають його по 1 столовій ложці через 2 год після їди. На зиму сік консервують (1 частину соку на 1 частину 40% спирту етилового). Призначають дорослим  і дітям старшого віку по 20 – 30 крапель 3 рази на день через 2 год після вживання їжі.На Полтавщині при цукровому діабеті відвар кропиви жалкої радили пити у необмеженій кількості (коли захочеться пити).

Чи варто для лікування цієї недуги робити хворим на неї масажі, фізіотерапевтичні та водні процедури?

– При цукровому діабеті корисно щоденно робити масаж живота та лікувальну гімнастику. Лікувальна гімнастика сприяє поліпшенню вуглеводного обміну, бо під впливом м’язової діяльності підвищуються засвоєння глюкози та ефект дії інсуліну.Щоденно треба обмивати тіло водою температури 25 – 27 °С, легенько розтираю­чи шкіру. Також необхідно щоденно або через день приймати ванни температури 32  – 36 °С тривалістю 10 –15 хв. Дуже корисні хвойні ванни температурою 33 – 36 °С.На ніч рекомендовано накладати збуджувальний компрес на живіт. Також народні цілителі радять 2 –3 рази на тиждень ставити проносні клізми, а потім невеликі (до 50 мл) з води температурою 17 – 20 °С.При доброму самопочутті раз на тиждень слід робити парові постільні ванни.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше