Найсвіжіше:
• ФК “Борщів” у футбольному сезоні-2024: з легендою “Дністра” та екс-нападником команди з Таджикистану • Для спрощення роботи інвесторів Тернопільську і ще кілька областей Британія віднесла у «жовту зону» • На Донеччині загинув 40-річний снайпер з Тернопільської області • Стало відомо, якого бізнесу позбувся найбагатший уродженець Тернопільщини • Стала відома сума преміальних для збірної України за вихід на Євро-2024 • Благодатний вогонь у Храмі Воскресіння не «сходить» – його запалюють і освячують • На щиті: громада на Тернопільщині сьогодні зустріла загиблого на Запоріжжі Героя • Колишній нардеп з Тернопільщини спрогнозував, коли закінчиться війна? • Влада одного з найбільших міст Тернопільщини хоче контролювати всі фінансові потоки громадського транспорту • Волонтери оголосили збір на потужний безпілотний комплекс для тернопільських артилеристів   • На Тернопільщині місцевий житель зберігав два раритетних карабіни без документів та набої до них • Понад пів року був безвісти зниклим: на війні загинув батько двох неповнолітніх дітей з Тернопільщини • На Тернопільщині земельну ділянку біля входу в печеру віддали в приватну власність • “Преміювали” себе на 50 тисяч: поліцейські підозрюють двох жительок Козівської громади • Мобілізовані водії-військовослужбовці та звільнені в запас можуть безкоштовно пройти курси водіїв у Тернополі • У тернопільському гідропарку «Сопільче» відкрився зоокуток • Жорстока війна забрала життя воїна з Тернопільщини • Кілька разів вдарив по голові: поліцейські Тернополя встановили особу зловмисника, який до смерті побив знайомого • Зґвалтування неповнолітньої на Тернопільщині: на 10 років засуджено батька • У Тернопільській області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки • Назавжди став воїном Небесного війська: Тернопільщина зустріла загиблого на Донеччині військовослужбовця • Громада на Тернопільщині сьогодні зустрічатиме тіло загиблого 35-річного воїна • Серійний крадій з Тернополя наступні вісім років може провести за ґратами • Понад мільйон доходу, квартира, недобудований будинок та три іномарки: що задекларував нардеп-олімпієць з Тернопільщини • Фермер з Тернопільщини передав на передову два пікапи (+фото)
rss

Як громадськість здійснює контроль за ремонтом й утриманням автомобільних доріг краю


Опубліковано: 11 Вересня 2021р. о 22:00


Про це докладно розповів член правління Громадської ради при Тернопільській ОДА, керівник постійної комісії з питань дотримання антикорупційного, екологічного, лісового, транспортного та дорожнього законодавства Роман Марценишин.

Нарада з керiвником управлiння розвитку iнфраструктури та дорожнього господарства ОДА Олегом Проданом

  – Громадська рада при Тернопільській облдержадміністрації створена як консультативно-дорадчий орган. У її складі утворено 10 постійних комісій, очолити одну з яких довірили мені. У числі обраних пріоритетних напрямків діяльності нашої ради визначено функціонал дотримання дорожнього законодавства. Для аналізу стану його реалізації і була створена наша профільна комісія, в яку увійшли громадські активісти, які не на словах, а на практиці мають значний досвід експлуатації дорожньої мережі області. Членами комісії обрано практику системного моніторингу стану дорожнього господарства краю, ремонтів доріг місцевого і державного значення, а в період реалізації  масштабного президентського проєкту «Велике будівництво» – розбудову якісної інфраструктури області, – почав розповідь Роман Марценишин.

Для оцінки й супроводу сучасних технологічних процесів ремонтів та будівництва транспортних артерій краю представниками громадянського суспільства налагоджено співпрацю з головним підрозділом обласного органу виконавчої влади – Управлінням розвитку інфраструктури та дорожнього господарства. Це спільні наради із представниками Громадської ради, організація і проведення регулярних робочих зустрічей членів Громадської ради та нашої комісії з керівництвом управління, скайп-наради із представниками районних держадміністрацій, підрядних організацій з  обслуговування і ремонту доріг державного та місцевого значення, Укртрансбезпеки, Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, Управління житлово-комунального господарства та енергозбереження, а також інших зацікавлених організацій області.

«Вдень та вночі курсує потік караванів фур і цистерн сільськими дорогами, створюючи глибочезні ями та горби»

Також налагоджено системну діяльність членів Громадської ради в роботі Координаційної наради під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Гайдука.

– На цих колективних зібраннях за участі представників громадськості, Національної поліції, будівельників та інших зацікавлених організацій, залучених до масштабного дорожнього будівництва, членами постійної комісії Громадської ради піднімалися питання стану ремонту автошляху міжнародного значення М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече як одного із сегментів проєкту президента – «Дорога єдності» тощо. На засіданні також наголошено на дотриманні термінів виконання капітального та поточного середнього ремонту окремих ділянок автомобільної дороги загального користування державного значення М-30 Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине. Ми завжди звертаємо увагу профільних виконавчих структур на якість ремонтів доріг та суворе дотримання при цьому технологічних процесів. Також неодноразово піднімалися питання щодо безпеки переїздів на залізничних колія, – зазначив пан Марценишин.

Дорога в Галущинцях

У процесі обміну думками громадськими активістами також наголошувалося на випадках знищення відремонтованих доріг важковаговим транспортом.

– Варто тільки подивитися на понівечені зерновозами узбіччя щойно відремонтованої дороги, яка проходить через село Деренівка на ділянці біля залізничної станції та інших трасах міжнародного і державного значення. А що вже говорити про  місцеві дороги області, які були побудовані ще за радянської влади! Сотні кілометрів уже знищені важковаговим транспортом, нечесні водії якого змінили тактику проїзду перевантаженими авто понад дозволені норми, щоби не потикатися на нові траси, де працюють наряди поліції і представники Укртрансбезпеки. І безперервно вдень та вночі курсує цей потік караванів фур і цистерн нашими сільськими дорогами, створюючи глибочезні ями та горби, дощенту знищуючи благеньке дорожнє полотно. А кошти на ремонти й утримання цих десятками років неремонтованих сільських вулиць і доріг надзвичайно малі, – каже співрозмовник.  

Громадська рада оперативно реагує на скарги, пов’язані з ремонтом доріг

Не оминають члени постійної комісії Громадської ради роботи над скаргами від громадян краю на проблеми з ремонтом доріг місцевого значення.

– Так виїзною комісією Громадської ради під моїм керівництвом та за участю члена постійної комісії з питань діяльності аграрного та промислового комплексів, енергозбереження і міжнародного співробітництва Ярослава Івашківа, члена правління та організаційно-правового сектора Володимира Вороніна та представника Вашого часопису було здійснено виїзд у с. Галущинці для вивчення обставин, викладених у скарзі громадян села щодо пошкодження важковаговим транспортом частини новозбудованої дороги і жахливого стану значної частини дороги в центрі населеного пункту. Під час перевірки було зафіксовано повну відсутність тротуарів на узбіччях центральної дороги села, значна частина якої перетворилася на багно, не дивлячись на постійну підсипку вапняково-щебеневим відсівом, який тільки погіршує стан дороги у вологу пору року і перетворюється на густу пилову компоненту в суху погоду, – відзначив Роман Марценишин.

Непiдсипанi узбiччя

Відповідні звернення Громадської ради за результатами зустрічі з місцевими зацікавленими сторонами направлені з конкретними пропозиціями щодо відновлення дорожнього полотна в селі на ім’я керівництва облдержадміністрації й обласної ради та управління розвитку інфраструктури та дорожнього господарства облдержадміністрації. Взято на контроль реалізацію цих проблем сільських жителів.

– Важливо також звернути увагу на облаштування пішохідних переходів і тротуарів у районі кільцевого перехрестя на виїзді з Тернополя в сторону міста Кременця біля супермаркету АТБ. Велика кількість пішоходів змушена ходити по проїзній частині, що загрожує створенню дорожньо-транспортних пригод. Вимагає контролю громадськості і влади нагальне вирішення проблеми безпеки проїзду перехрестя об’їзної дороги в зоні виїзду з Тернополя в напрямку села Біла. Найбільш логічно і менш затратно побудувати кільцеву розв’язку, – зауважує пан Марценишин.

І на завершення розмови Роман Марценишин відзначив, що піднята сьогодні тема нагляду громадськості за дотриманням дорожнього законодавства будівельною й обслуговуючою сферами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на території області надзвичайно актуальна та об’ємна.

– Усіх проблем та шляхів їхнього вирішення неможливо висвітлити в одному матеріалі. Попри це Громадська рада буде й надалі знайомити громаду краю з цими дорожніми викликами та напрямками їхнього вирішення в засобах масової інформації і власних медіа-ресурсах (соціальній мережі Фейсбук «Громадська рада при Тернопільській облдержадміністрації», дописах у ЗМІ тощо), здійснювати системний контроль за станом будівництва, ремонту та утримання доріг нашої області, які постійно будуть знаходитись у числі пріоритетів. Адже Тернопільщина є надзвичайно важливою і привабливою інфраструктурною компонентою у сферах транзитних можливостей України та системі забезпечення високого рівня життєдіяльності соціально-економічного потенціалу області, – підсумував голова постійної комісії з питань дотримання антикорупційного, екологічного, лісового, транспортного та дорожнього законодавства Громадської ради при ТОДА Роман Марценишин.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
4 Травня
3 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше