Найсвіжіше:
• «Лексус», дві квартири з паркінгом і дача: що задекларувала заступниця міського голови Тернополя • 28-річна туристка з Тернопільщини травмувалася при підйомі на найвищу гору Львівської області • Тернопільські ветерани перемогли у срібній лізі футзального чемпіонату України (+фото) • Стало відомо, на скільки зросла ціна на житло у Тернополі • Відомий співак з Тернопільщини вперше після складної операції на серці розповів, як почувається • На Тернопільщині на форумі говоритимуть про монетизацію культури • «Ветерани Тернопільщини 40+» гратимуть у срібній лізі футзального чемпіонату України • На Тернопільщині житель Почаєва викрав чужий автомобіль та потрапив на ньому у ДТП • 1,2 млн грн збитків на ремонті дороги: на Тернопільщині підозрюють директора та інженера будівельної організації  • Підбираємо гардероб для дівчинки-підлітка: який одяг варто купити? • У Тернополі травмувалося двоє неповнолітніх дівчат, які заїхали в стовп • На Тернопільщині ТОВ «Грошик» викупило дозвіл на трирічну оренду артезіанської свердловини • На Тернопільщині освятили пам’ятний знак, на місці, де московити вбили керівника проводу ОУН • Представники ТЦК при перевірці документів зобов’язані пред’явити посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки • Як правильно організувати перевезення дитячої коляски у залізничному вагоні • На Донеччині важке поранення обірвало життя 25-річного військовослужбовця з Тернопільщини • На Тернопільщині бійка неповнолітніх завершилася побиттям 14-річного юнака та кримінальною справою   • У Тернопільській обласній лікарні відкрили оновлений операційний блок на п’ять операційних залів (+фото)  • Оновлення військово-облікових даних: коли військовозобов’язаних може затримати поліція • Небесне військо поповнив Герой з Тернопільщини: свій останній бій прийняв на Запоріжжі • У Тернополі водій Mitsubishi збив велосипедиста • У Тернополі відкрили Алею пам’яті загиблим захисникам • У Тернополі судитимуть екс-депутата «Опоблоку» • 19 годин під завалами та понад рік боротьби за життя – історія захисника з Тернопільщини Назара Вікторовського • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують прилад TruCAM
rss

Вступна кампанія-2021: особливості вступу та нові освітні програми у Західноукраїнському національному університеті


Опубліковано: 25 Квітня 2021р. о 7:35


Ще зовсім трішки і вчорашні випускники шкіл стануть студентами-першокурсниками. Перед абітурієнтами відкрито багато дверей, але вибрати той фах, який буде приносити не лише задоволення, а й гроші, важко. Наші журналісти зустрілися з відповідальним секретарем приймальної комісії ЗУНУ Олександром Шашкевичем та дізналися від нього про особливості вступу в період карантинних обмежень і те, які нові освітні програми пропонує молодим та перспективним Західноукраїнський національний університет.

«Випускники 11-х класів повинні подбати про те, щоби створити електронні кабінети вступника для подачі документів до ВНЗ онлайн»

Пандемія коронавірусу внесла корективи в усі сфери людського життя, освіта не стала винятком. Тепер абітурієнтам не обов’язково привозити оригінали документів і йти з ними у приймальну комісію, адже зробити це можна й онлайн.

– При вступі потрібні сертифікати ЗНО. Обов’язковий – українська мова. До речі, цього року учні можуть здавати окремо українську мову або ж українську мову та літературу. Наприклад, для вступу на спеціальності «громадське здоров’я» або «автомобільний транспорт» достатньо сертифіката з української мови та ще 2-х предметів, а на інші – сертифікат з української мови та літератури. Часто у нас запитують, чи потрібні результати ДПА для вступу, так от, цього року Державну підсумкову атестацію знову скасували і для вступу потрібні лише сертифікати ЗНО, – розповідає Олександр Шашкевич.

Розпочинається вступна кампанія для випускників 9-х класів 29 червня. У 2021 році для вступу на фахову передвищу освіту потрібно заздалегідь потурбуватися про отримання паспорта у форматі ID-картки, яка видається громадянам України з 14-річного віку. Випускники 11-х класів повинні подбати про те, щоби створити електронні кабінети вступника для подачі документів до ВНЗ онлайн. Саме туди вони мають завантажити необхідні документи для вступу. Подання заяв до ВНЗ розпочнеться 14 липня і триватиме до 23 липня. Також бажаючі зможуть подати документи напряму до приймальної комісії ЗУНУ, адже вона працюватиме з дотриманням усіх санітарно-епідемічних норм.

Вступник тепер може надсилати оригінали документів електронною поштою з накладенням кваліфікованого електронного підпису. На жаль, ця процедура дещо складна, адже підходить лише той ЕПЦ, який виготовлено Акредитованим центром сертифікації ключів ДПС, а це не така проста процедура, як, приміром, ЕПЦ через Bank-ID, до якого ми так звикли. Ще один варіант – надсилати оригінали документів рекомендованим листом через «Укрпошту», – каже Олександр Шашкевич.

У 2021 році на базі Фахового коледжу економіки, права та інформаційних технологій ЗУНУ з’явилося 4 нових спеціальності: психологія, автомобільний транспорт, транспортні технології та фізична культура і спорт. Зараз у коледжі очікують від МОН погодження обсягів державного замовлення. Зовсім скоро буде засідати конкурсна комісія, яка виділятиме на коледжі фіксовані обсяги державного замовлення. Загалом очікується, що фахові коледжі ЗУНУ отримають близько 150 місць на всі спеціальності.

– Автомобільний транспорт і транспортні технології – це нові спеціальності. Цього року було прийнято на роботу доктора технічних наук, кандидата технічних наук, які є гарантами цих програм. Зараз перспективний напрямок працевлаштування у логістичних компаніях. Студенти, які навчаються за спеціальністю «транспортні технології»,  можуть працювати там, навіть навчаючись на старших курсах, і заробляти непогані гроші. Ті ж, хто обере спеціальність «автомобільний транспорт», зможуть працювати на станціях технічного обслуговування, – коментує Олександр Шашкевич.

У ЗУНУ з’явилися унікальні міждисциплінарні освітні програми – «Політика, лідерство, психологія, економіка», «Креативний бізнес» та «Урбаністика»

Міждисциплінарна освітня програма передбачає опанування знання, що знаходиться на межі галузей знань, спеціальностей або належить до кількох спеціальностей, які й визначають її предметну область. У 2021 році Західноукраїнський національний університет пропонує майбутнім абітурієнтам унікальні освітні програми.

– Такі програми в більшості з’явилися у приватних закладах, бо державні заклади освіти регламентовані у своїй діяльності. Минулого тижня було прийнято положення про міждисциплінарні освітні програми, які поєднують у собі декілька спеціальностей, і в перспективі випускники бакалаврату будуть мати знання не лише з однієї спеціальності, а з декількох, – каже Олександр Шашкевич.

Для активних молодих людей, які знають, чого хочуть від життя, фахівці розробили інноваційний проєкт клубного формату, покликаний формувати спільноту прогресивної еліти та підготувати кадри лідерів нової генерації. Мова йде про програму «Політика, лідерство, психологія, економіка», яка розроблена на основі інтегрованої моделі освітніх програм Амстердамського та Оксфордського університетів.

«Креативний бізнес» – це міждисциплінарна програма, яка розширює можливості студентів. Адже навчання відбувається у форматі інтерактивних воркшопів, тренінгів, майстер-класів, бізнес-ігор та групових проєктів. 

– Зараз традиційні форми бізнесу не дають людям достатньо заробляти на хліб, а в той же час молоді талановиті люди є авторами різноманітних стартапів, які приречені на успіх. Усі зусилля викладачів буде скеровано на розвиток і формування у студентів нових, цікавих та креативних ідей. Фактично це робота на перспективу, – розповідають у ЗУНУ.

Ще одна цікава міждисциплінарна програма – «Урбаністика», однак вже за освітнім ступенем магістра. Це актуальний і новаторський проєкт для широкого кола спеціалістів, які цікавляться питанням розвитку міста і хочуть генерувати в них зміни.

– Програма на 45% складається з професійного контенту. Сюди входить дизайн-мислення, футурологія, методологія та проєктування міст, публічне та стратегічне управління містом. На 30% – із практики, де студенти можуть моделювати міста мрії, і з предметів вільного вибору, – коментує Олександр Шашкевич.

Також на основі освітнього ступеня «бакалавр» функціонують такі нові освітні програми: графічний дизайн, культурна дипломатія, експертна оцінка землі та нерухомого майна, технології інтернету речей, енергетичний аудит, сходознавство, бізнес-комунікації та переклад, правова журналістика, громадське здоров’я і фізична реабілітація та автомобільний транспорт.

– Якщо говорити про таку спеціальність, як «культурна дипломатія», то варто зазначити, що ініціаторами її створення є самі студенти. Адже вони беруть участь у культурних заходах, зокрема іноземних. Саме вони виявили бажання стати тими носіями української культури у світі. Цей освітній напрямок допоможе донести українську культуру нашим друзям та партнерам за кордоном, – розповідають у ЗУНУ.

Ще одна не менш актуальна спеціальність – «експертна оцінка землі і нерухомого майна». Адже в Україні ринок землі стрімко розвивається і дає можливість виходити на відкритий продаж, тому потреба у таких фахівцях зросте.

– Не можу не розповісти про таку спеціальність, як «технологія інтернету речей». Основною концепцією  є можливість підключення всіляких об’єктів, які людина може використовувати у повсякденному житті, наприклад, холодильник, кондиціонер, автомобіль, велосипед і навіть кросівки. Прикладом впровадження такої концепції є система «розумний будинок» або «розумна ферма». Ця система аналізує дані навколишнього середовища і в залежності від показників регулює температуру в приміщенні. У зимовий період регулюються інтенсивність опалення, а в разі спекотної погоди будинок має механізми відкривання і закривання вікон, завдяки чому провітрюється будинок, і все це відбувається без втручання людини. Тут ми навчатимемо розробляти такі технології, – каже Олександр Шашкевич.

І на завершення варто додати, що впровадження нових методів роботи, креативність у наданні освітніх послуг, сучасні знання – основні пріоритети діяльності ЗУНУ. І звісно, можна говорити про результати наукової роботи, яка оцінена багатьма міжнародними рейтингами, однак основним показником високих стандартів та якості освіти є вибір студентів, а вони обирають Західноукраїнський національний університет.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,

Новини
24 Травня
23 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше