Найсвіжіше:
• Американському сенатору присвоєно звання почесного громадянина міста на Тернопільщині • Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб
rss

Вступна кампанія-2017: нове від тернопільських університетів


Опубліковано: 30 Червня 2017р. о 16:43


820908Українські абітурієнти у 2017 році зможуть подати всього дев’ять заяв на чотири спеціальності. Як і раніше, робитимуть вони це в електронному режимі. Упродовж вступної кампанії отримати консультацію можна у приймальних комісіях навчальних закладів. А рейтингові списки місцеві університети обіцяють оприлюднити 1 серпня.

Випускників меншає, але в ТНЕУ дефіциту поки не відчувають

Цьогорічна вступна кампанія має низку особливостей порівняно з минулими роками. Якщо раніше абітурієнти могли подати 15 заяв на п’ять спеціальностей, то у 2017-му в Міністерстві освіти вирішили скоротити кількість заяв до дев’яти на чотири спеціальності. Також у 2017-му для абітурієнтів з інвалідністю, сиріт, дітей учасників бойових дій на Донбасі буде збережено введені квоти, тоді як право на позаконкурсний вступ скасовано.

Українська мова і література залишається обов’язковим предметом. Другий обов’язковий предмет – математика, історія України або біологія, залежно від спеціальності. Третій визначається вищим навчальним закладом, який може запропонувати тим, хто вступає, два предмети на вибір.

Крім того, кожен з тернопільських вищих навчальних закладів підготував для абітурієнтів цікаві пропозиції, доповнивши перелік спеціальностей новими.

Так, наприклад, починаючи з 2017 року Тернопільський національний економічний університет готуватиме фахівців за такими новими напрямками: готельно-ресторанна справа, менеджмент соціокультурної діяльності, міжнародне право, підприємництво, торгівля та біржова діяльність, геодезія та землеустрій, кібербезпека, інформаційні системи та технології, системний аналіз, автоматизація  та комп’ютерно-інтегровані технології, правоохоронна діяльність, політологія,  психологія.

– У 2017 році при вступі на основі повної загальної середньої освіти вступник має право подати сертифікати ЗНО за 2016 і 2017 роки у різних комбінаціях. Кількість вищих навчальних закладів, до яких подають документи, не обмежується, однак можна вибрати лише 4 спеціальності. Це нововведення дасть змогу вступникові сконцентрувати свою увагу лише на тих спеціальностях, які є для нього найбільш прийнятними з точки зору майбутньої професійної діяльності, – пояснює відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ Олег Луцишин. – Ще однією особливістю цьогорічної вступної кампанії є алгоритм розрахунку конкурсного бала, який визначається як сума оцінок зовнішнього незалежного оцінювання, середнього бала документа про повну загальну середню освіту, помножених на відповідні вагові коефіцієнти. Остаточно конкурсний бал балансується на регіональний, галузевий, сільський та першочерговий коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток.

У цьому році спостерігається помітне скорочення кількості випускників загальноосвітніх середніх навчальних закладів, які зареєструвалися й успішно пройшли процедуру зовнішнього незалежного оцінювання, зазначають в університеті. Тим не менше, передбачається, що кількість осіб, зарахованих на навчання на місця державного замовлення та на договірних умовах, істотно не зміниться, тобто залишиться на рівні минулого року.

– Однією з особливостей приймальної кампанії у 2017 році є те, що вступники на основі повної загальної середньої освіти можуть подати до 9 заяв на місця державного замовлення не більше, ніж із 4 спеціальностей. При цьому такі вступники при подачі кожної заяви визначають її пріоритетність (від 1 до 9, де 1 – це показник найбільш пріоритетної заяви), за якою здійснюється відбір для зарахування за державним замовленням. Переважна більшість осіб, які вступають до вузу на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формою навчання, подають заяви в електронному вигляді. У паперовому – подають лише ті, хто, згідно з чинним законодавством, має право на спеціальні умови щодо участі у конкурсному відборі або розбіжності в необхідних для вступу документах, – пояснює Олег Луцишин.

Для вступу на перший курс для здобуття освітнього ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за денною формою навчання прийом заяв і документів у ТНЕУ розпочинається 12 липня і закінчиться 20 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди або вступних іспитів, та 26 липня для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Вступники до вишів для здобуття ступеня бакалавра на основі раніше здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та вступники на здобуття освітнього ступеня магістра на базі раніше отриманого освітнього ступеня бакалавра можуть подати не більше 5 заяв на 3 спеціальності з визначенням пріоритетів для участі в конкурсі на місця державного замовлення. Прийом заяв і документів розпочинається 1 липня і закінчиться 24 липня для осіб, які вступають на місця державного замовлення, та 22 вересня для осіб, які вступають на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб.

Як розповіли в університеті, у порівнянні з минулим роком вартість навчання зросла не суттєво – в середньому на 500–1000 гривень на рік.

З 29 червня при приймальній комісії буде функціонувати консультаційний центр допомоги вступникам при реєстрації електронних кабінетів і поданні електронної заяви, де вступники зможуть отримати кваліфіковану допомогу з питань реєстрації, заповнення, подання заяви в електронній формі та завантаження скан-копій необхідних документів (додатка до атестата, довідки про реєстрацію місця проживання особи), фахові консультації щодо вибору спеціальностей та особливостей нових спеціальностей тощо.

У педагогічному ввели заочну магістратуру

Головною особливістю вступної кампанії у Тернопільському педагогічному університеті ім. В.Гнатюка є введення заочної магістратури. Цей фактор може суттєво вплинути на вибір вступників, які в майбутньому планують поєднувати навчання з роботою.

Як розповів заступник відповідального секретаря приймальної комісії ТНПУ ім. В.Гнатюка Андрій Вельгач, відділення магістратури з’явилося на напрямках дошкільна освіта, менеджмент та управління навчальними закладами, психологія.

Заклад отримав ліцензії на освітню діяльність за низкою спеціальностей, зокрема, з професійної освіти (сфера обслуговування), готельно-ресторанної справи, менеджменту соціокультурної діяльності, філософії, захисту і карантину рослин.

– Подавати документи абітурієнти можуть з 12 липня, – зазначає Андрій Вельгач. – Прийом документів на спеціальності, які не вимагають творчих конкурсів, завершується 26 липня. На спеціальності з творчими конкурсами – 20 липня.

Традиційно документи випускники можуть подати в електронній формі. Рейтингові  списки у закладі оприлюднять 1 серпня.

Скільки студентів готовий цього року прийняти навчальний заклад, тут поки не готові сказати. Усе залежить від обсягів замовлення, а їх поки не затвердили. Прогнозується, що зроблять це ближче до початку подання вступниками документів.

Медики більше не працюватимуть за направленням

Суттєві зміни цього року відбулися і в процесі підготовки майбутніх медиків. Зокрема, скасовано норму обов’язкового відпрацювання у селі після завершення навчання.

– Для тих, хто планує вступати за державним замовленням «медицина» чи «стоматологія», цього року відмінено обов’язковий розподіл із працевлаштування у сільській місцевості, – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського Григорій Загрійчук. – По завершенню  навчання спеціаліста не обов’язково відправляють у село працювати там сімейним лікарем. Він має право працевлаштовуватись за обраною спеціальністю. До цього випускників розподіляли по селах, тому багато хто боявся вступати на державну форму. Інша новація, яка стосується вступу в медичні заклади, – це те, що ми братимемо участь у широкому конкурсі.

На практиці це виглядає наступним чином: наприклад, в Україні для «медицини» виділили 4 тис. державних місць, а під час вступної кампанії подали заяв на участь у конкурсі 25 тис. Формується загальний рейтинг із 4 тис. осіб. І ось останній абітурієнт у цьому списку визначає прохідний бал на спеціальність. Це означає, що всі навчальні заклади мають право рекомендувати на державне замовлення тих абітурієнтів, які мають прохідний бал вищий, ніж остання особау рейтингу. Якщо рейтинговий конкурсний бал менший, ніж прохідний по спеціальності, студента не можуть рекомендувати на держзамовлення.

– Третя новація, яка була прийнята постановою Кабінету Міністрів, – скасування для медичних закладів прохідного конкурсного бала з предметів ЗНО на рівні 150, – каже Григорій Загрійчук. –  Раніше випускники, які здали предмети на конкурсний бал менший, ніж 150, не мали можливості подавати документи. Зараз ця норма скасована, наразі заклади очікують офіційного підтвердження від МОЗ, щоб відобразити це у правилах прийому.

У медуніверситеті зарахування студентів відбувається на основі рейтингу. Іспити проводять лише для тих осіб,  які закінчили кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста.

Наразі у закладі чекають на затвердження обсягу замовлення. Припускають, що він збережеться на рівні минулого року: на «медицину»  – 200 державних місць, стоматологію – 4, медсестринство – 5.

У медуніверситеті наголошують, що завантажувати інформацію в електронний кабінет абітурієнти можуть уже з 29 червня. Опрацювання документів приймальна комісія почне з 12 липня. А вже 1 серпня заклад оприлюднить рейтингові списки стосовно випускників шкіл, які подавали документи на основі результатів ЗНО.

 

Довідка

У 2017 році Міністерство освіти зберігає квоти для пільговиків і переселенців, які замінили право на позаконкурсний вступ у 2016 році.

Перша квота призначена для сиріт і для тих, хто за станом здоров’я не може здавати ЗНО, а також для учасників бойових дій. Квота для них становитиме 10% від держзамовлення, але не менше 1 людини. У вищих навчальних закладах Донецької та Луганської області – 30%. Друга квота для переселенців, які покинули окупований Крим після 1 січня 2017 року. Вона становить 20% від держзамовлення, але тільки в уповноважених ВНЗ, сьогодні їх в Україні 12. Третя квота може вводитися тільки в комунальних вищих закладах – їх в Україні не багато. Вона діє для жителів відповідної територіальної громади, яка фінансує підготовку фахівців з бюджету регіону. Четверта і п’ята квота – ставитися до іноземних абітурієнтів за міжнародними зобов’язаннями.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше