Найсвіжіше:
• Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця • Мешканці центральної частини Тернополя залишаться без світла • Два роки тюрми – такий вирок суду чоловікові, який чинив опір патрульним у Тернополі • Після ряду скандалів керівник тернопільської лікарні пішов з посади • У сусідній області ціле місто на межі техногенної катастрофи • Як правильно підібрати сукню в онлайн-магазині?
rss

Війна за дачі: конфлікт з учасниками садового товариства «Ювілейне» та мерією перейшов у судову площину


Опубліковано: 27 Серпня 2019р. о 8:30


Півстоліття тернополяни користувалися землею. У 60-х роках минулого століття вона знаходилась далеко за межами населених районів, але минав час, місто розвивалося, і ось ця земля перетворилась на ласий шматочок для тих, хто має вплив та великі гроші. Ми вже піднімали тему баталій між садовим товариством «Ювілейне» та місцевою владою. Оком на цю землю сильні світу цього кинули вже давно, та саме за каденції Сергія Надала тернополяни мають усі шанси залишитися без землі, яку обробляли ще їхні батьки.

Члени садового товариства закликають суд бути справедливим

Як усе було

Нагадаємо, у 1967 році рішенням виконкому Тернопільської міської ради садівничому товариству було надано земельну ділянку площею 24,16 га для закладання колективного саду без зазначення терміну користування. У 2007-2008 роках, згідно з рішеннями сесії міськради, з користування садів товариства було вилучено 8,74 га на користь ТОВ «Ровекс» і виплачено компенсацію 120 членам садівництва, які провадили свою діяльність на одній із двох ділянок товариства. 

На сьогоднішній день 230 членів садового товариства користуються 15,26 га землі, що підтверджується довідкою форми 6-ЗЕМ. Землекористувачі доглядають за ділянкою та сплачують земельний податок.

У жовтні 2018 року на сесії ТМР ухвалюють рішення про створення рекреаційної зони (парку) за адресою вул. Київська – Тарнавського площею до 10,5 га. А у квітні 2019-го – ще два рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою для земельної ділянки площею до 4 га під будівництво багатоквартирних житлових будинків та про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою для земельної ділянки площею до 2 га за адресою вул. Київська КП фірмі «Тернопільбудінвестзамовник» за рахунок земель, ненаданих у користування та непереданих у власність. Але і це ще не все. У липні ц.р. на черговій сесії ухвалюють рішення надати дозвіл міському управлінню культури і мистецтв на складання проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території рекреаційного призначення – парку, із наданням земельної ділянки в постійне користування площею до 10,5 га. Після цього на засіданні виконкому, яке відбулося 31 липня, ухвалюють рішення, згідно з яким зобов’язують садове товариство самостійно демонтувати тимчасові споруди та елементи огорожі в 30-денний термін. 

Чи буде справедливий суд?

Учасники садового товариства неодноразово намагалися приватизувати свої земельні ділянки, але постійно натикалися на глуху стіну нерозуміння і небажання вирішити це питання чиновниками та навіть народними обранцями у владних інституціях.

У червні 2019 року люди мітингували під стінами міської ради, викрикували «Ганьба!» та «Банду геть!», але до них ніхто не вийшов із пропозицією врегулювати конфлікт. Врешті-решт терпець увірвався. Колективно зібравшись із силами, вирішили шукати правду в суді. 15 серпня близько 150 учасників садового товариства прийшли під стіни Господарського суду Тернопільської області з плакатами, на яких закликали суд бути справедливим і дотримуватись принципів верховенства права. Цю дату обрали не випадково, адже саме на це число було призначено підготовче судове засідання за позовом учасників садового товариства. Саме судове засідання розпочалося із півгодинним запізненням. У судовій залі не могли розміститися всі бажаючі. Також учасників садового товариства прийшли підтримати громадські активісти та політики. Суддя у справі Ігор Шумський заслухав сторони і ознайомився з доданими напередодні документами. Сторона позивача, зокрема, попросила суд прийняти до уваги заяву про забезпечення позову, мотивуючи це тим, що коли не вжити необхідних заходів щодо забезпечення позову в подальшому, це зможе утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Після цього суддя оголосив перерву.

– Суд ще не ухвалив рішення по справі, але ТМР вирішила, не дочекавшись остаточного рішення, ухвалити нове і фактично нівелювати захист права садівничого товариства у суді і не дати надалі виконати рішення суду, яке може бути ухвалене на користь позивача. Як на мене, усвідомлюючи незаконність ухвалених рішень, міська рада вживає невідкладних заходів щодо видворення членів садового товариства і проведення тих робіт, які запланували, – сказав захисник учасників садового товариства Павло Варода.

Також наші кореспонденти поспілкувалися із членами садового товариства, яким бракнуло місця у судовій залі і вони чекали на рішення під стінами суду. На запитання журналістів, чому прийшли під стіни із плакатами, люди зазначали, що окрім того, що хочуть захистити свої права, мають також на меті повідомити тернополян про безчинства, які відбуваються у провладних кабінетах.

– Справа в тому, що нас хочуть закинути на смітник. Я ще з 7-річного віку батькам там допомагала збирати урожай (мається на увазі територія, стосовно якої триває спір, – авт.). Ми постаріли вже і просто нікому не потрібні. Хай Надал дасть собі на спокій і не чіпає нас, стареньких, а на смітник пошле жінку свою і дитину, – емоційно розповіла дачниця Людмила Танівна.

– Цю землю обробляли ще мої батьки, зараз їх уже немає серед живих. А тепер нам ставлять ультиматум – до 9 вересня ми повинні забратися з дач і самі маємо це все забрати, демонтувати за свій рахунок, бо 8 числа приїдуть трактори і будуть там усе рівняти. Це нам сказав так мер Сергій Надал. Нас не чують, нас ігнорують, для влади нас немає! Ми приходили до міської ради поговорити, а мер не вийшов. Хоч би призупинили в суді рішення про той демонтаж. На рівні чуток кажуть, що нам мають дати альтернативну землю у Малашівцях. І сміх і сльози, – мовить ще одна дачниця пані Оля.

– Я обробляю дачу з 1967 року, від самого початку. Ми її будували, саджали. А тепер хочуть вигнати?! Ми стільки разів зверталися за приватизацією, але начальство нам відмовляло. А тепер хочемо справедливості для себе, – прокоментувала одна із найстаріших дачниць Лариса Володимирівна.

– Якщо суд не захистить наші інтереси, ми будемо продовжувати боротьбу. Батьки працювали так довго і нам лишили цю землю. Ми її не віддамо, бо це несправедливо, хоч би совість мали. А меру хочу сказати, що треба боятися не тільки людей, а ще й Бога, бо дуже багато буде поганих думок про нього. Хай думає про дітей своїх і онуків, – каже Алла Євдокімова.

– Радянська влада нам дала цю землю, а партія «Свобода», до якої належить Надал, тепер хоче у нас цю землю забрати. Це чисто рейдерське захоплення! – у розпачі каже Ігор Гетьманюк.

– Міська рада нас не чує, ухвалює рішення, ніби нас зовсім немає. Ми про них дізнаємося через телебачення. Можна цивілізовано зустрітися і дійти до спільної думки, але так одноосібно і нахабно порушувати закон? Я консультувався з юристами з Києва і виявилось, що згідно з законом, ми маємо право на приватизацію. Взагалі у тих рішеннях, які вони ухвалюють, не вказано, на основі якого закону це робиться, ми навіть не розуміємо причини. Якщо так піде далі, дійдемо до Європейського суду із прав людини! – мовить Іван Тиханський.

– У 2004 році міська влада вже намагалася відібрати у нас землю і ми виграли всі суди – від першої інстанції до Верховного суду України. За цей час законодавство у цій сфері суттєво не змінилося і у нас є всі підстави скасувати і теперішні рішення влади. Розумієте, справу тільки почали розглядати в суді, а Сергій Віталійович вже почав урізати паркову зону ще нествореного парку на користь будівництва багатоповерхових будинків. Адже від тієї землі, де вони планують розбити парк, вже «відкусили» шматок площею 0,7 га саме для житлової забудови. На нашу думку, це красномовно свідчить про справжні наміри мера-«свободівця», який за красивими лозунгами приховує непомірну жадібність і прагнення до наживи, – розповіла голова садового товариства Олена Любовіцька.

P.S.: А тим часом, коли публікація була підготовлена до друку, стало відомо, що суддя все ж таки взяв до уваги заяву щодо забезпечення позову. Учасники садового товариства щиро сподіваються, що їхня справа в суді буде розглядатися справедливо і неупереджено з дотриманням усіх принципів судочинства. Ми ж у свою чергу будемо і надалі висвітлювати конфліктну ситуацію, де заручником є велика частина громади міста.

Вікторія Ушакова

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
23 Квітня
22 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше