Найсвіжіше:
• Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим
rss

Від Молдови до США: куди і за які гроші подорожує міськрада Тернополя


Опубліковано: 3 Листопада 2016р. о 12:18


 map

Кілька десятків  країни відвідали чиновники Тернопільської міськради та деякі депутати протягом останніх шести років каденції Сергія Надала. Такий «політичний» туризм обійшовся бюджету Файного  понад 300 тис. грн.

Країни інші – прізвища ті ж самі

Від В’єтнаму до Франції, від США до Молдови. Де тільки не були чиновники мерії та деякі депутати під приводом офіційних відряджень!Звичайно, що їм далеко, приміром, до народних депутатів України, які, за даними нардепа Тетяни Чорновол, «виїздили» у 2015 році 7,4 млн. бюджетних гривень. У нас мова йде лише про кілька десятків тисяч на рік (див. інфографіку №1). Однак маршрут не менш обширний, та, вочевидь, лише для обраних.

Спочатку журналісти газети «Номер один» планували вивести умовних топ-5 чиновників та депутатів, які частіше за інших беруть участь у закордонних відрядженнях. Однак, судячи з офіційної відповіді, такий рейтинг і без нас діє при міськраді. Адже їздили за кордон щороку практично одні і ті ж люди.

Так рік-у-рік подорожували заступники мера Вікторія Остапчук та Іван Хімейчук, начальник управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека. Пропустив один рік, вочевидь, через роботу в Тернопільській ОДА, заступник Надала Леонід Бицюра. Часто у відрядження за кордон їздили і на той час заступник мера Олександр Смик, речниця ради Катерина Калуш, начальник управління освіти Ольга Похиляк, начальник управління у справах сім’ї та молоді Микола Круть та інші.

Що цікаво, серед наданого у відповіді на запит переліку ми знайшли прізвище лише двох депутатів минулого скликання, які брали участь у закордонних делегаціях,– це Юрій Фартушняк та Іван Сороколіт. Навіть водії ради, судячи з відповіді, частіше представляли Тернопіль за кордоном, ніж депутати, які, між іншим, подорожують за власний кошт.

– У минулій каденції особисто їздив кілька разів за кордон у складі делегації від Тернопільської міської ради. Жодного разу не оформляв офіційного оплачуваного відрядження так як маю змогу оплатити власну поїздку. Хоча не бачу проблеми, якщо б поїздка представників громади оплачувалась із бюджету. В багатьох радах видатки на депутатську діяльність (у тому числі й офіційні зарубіжні поїздки) оплачуються місцевими радами. Переконаний, що депутатам варто відвідувати міські ради інших країн з метою запозичення досвіду. До Тернополя з інших українських міст та країн приїжджають переважно саме міські голови та депутати як прямі представники своїх громад. Звичайно, з метою якісного впровадження зарубіжного досвіду, окрім депутатів, зарубіжні країни також варто відвідувати і представникам виконавчого апарату, і працівникам різних галузей (освіта, медицина, ЖКГ, культура та тощо), – каже депутат міськради двох останніх скликань Іван Сороколіт.

До речі, про гроші. За словами іншого депутата міськради, Романа Навроцького, народні обранці, дійсно, здебільшого самостійно оплачують поїздки за кордон. На відміну від чиновників, які оформляють офіційне відрядження за рахунок бюджетних коштів. Тобто дешевше для міської казни відправити делегатом депутата, ніж представника муніципалітету. Проте вони чомусь не вельми активно зголошуються. Чи ж їх просто не беруть?

– Як відбувається процес формування складу делегатів?Приміром, польське місто надсилає в міськраду запрошення. Під нього формують розпорядження зі списком учасників, яке підписує міський голова. Тобто одноосібно фактично визначає, кому їхати, а кому ні. Я ж зареєстрував проект рішення, яким пропоную зробити процес формування закордонних делегацій Тернополя максимально прозорим і підбирати склад делегацій якісно та фахово. Для цього слід створити комісію з числа голів постійних депутатських комісій та фракцій, секретаря ради та міського голови, які, згідноз моїм проектом, мали б формувати списки делегатів,- каже пан Навроцький.

За словами депутата, проект рішення виник не зі стелі. Пройшов майже рік з моменту роботи нової каденції ради, однак представляти Тернопіль за кордон, як і раніше, їздять одні й ті ж чиновники.

– Їдуть не депутати, а переважно чиновники міськради або навіть не працівники ради. Були і такі випадки. Однак, як тільки я зареєстрував цей проект рішення, одразу почали питати депутатів, хто куди хоче поїхати (сміється,-авт.). Навіть міський голова пообіцяв, що тепер кожному депутату на пошту надходитиме розсилкою запрошення про планування тої чи іншої поїздки,- продовжує Роман Навроцький.

Здебільшого, якщо між Тернополем та тим чи іншим містом за кордоном хороші відносини,  депутати сплачують лише за витрати на білети, а поселення, харчування – за кошт приймаючої сторони.

Кожен третій робочий день Надала – у відрядженні?

Поїздки міського голови Тернополя за кордон  – це окрема історія, вкрита мороком. Достеменно дізнатися журналістам про офіційні (тим паче, неофіційні) переміщення нашого мера подекуди прирівнюється до пошуків квітки папороті на Івана Купала.

Запитувати, так би мовити, в лоб – теж безрезультатно. В цьому пересвідчились наші колеги ще в 2014 році, коли на одній із прес-конференцій запропонували Надалу показати ЗМІ сторінки свого закордонного паспорта, аби розвіяти чутки про неодноразові відвідини міським очільником мальовничих «заморських» курортів. Тоді Сергій Віталійович, посилаючись на те, що це особисті дані, відмовив гортати паспорт спільно з журналістами. Логіка у відмові, звісно, є. Кожен має право на приватне життя, в тому числі і наш Надал. Натомість мер зобов’язаний відкрито говорити про свої переміщення як офіційна особа. Тим паче, коли ці переміщення часто-густо відбуваються за наші з вами кошти. Однак і тут не все так просто.

Журналісти газети «Номер один» направили окремий запит на інформацію, в якому просили надати нам кількість відпрацьованих днів паном Надалом з 1 січня по 20 вересня 2016 року, вказати також кількість днів у вищевказаний період, коли Надал перебував у відрядженнях, та їх причину і кількість коштів, витрачених на ці поїздки.

Відповідь нам надали своєчасно, однак не повну. Зокрема, пункт про мету поїздок очільника проігнорували, а судячи з досвіду, там, де чиновники недоговорюють, швидше за все, щось приховують.

Що ж стосується відпрацьованих трудобуднів, то з 1 січня по 20 вересня цього року Сергій Віталійович трудився аж 153 днів. З них 47 він перебував у відрядженні. Грубо кажучи, кожен третій робочий день Надал покидає свій кабінет. Що стосується коштів, які були спрямовані на оплату відряджень міського голови Тернополя з 1 січня по 20 вересня, то найбільше було витрачено на мера у червні – 7 тис. 279 грн. 95 коп. Натомість у  липні на Надала з бюджету витратили аж 30 гривень (цікаво, що за економ-поїздка?), а у серпні – взагалі ні копійки.

Де ж саме побував міський голова Тернополя в рамках закордонних відряджень – невідомо. Список відвідуваних країн нашим журналістам надали, але зазначити, у яких із них саме був мер, мабуть, полінувалися. Хоча їздив за кордон наш очільник практично щороку, окрім 2015-го. Вочевидь, у розпал передвиборчої компанії боявся залишити місто без нагляду навіть на день. Хоча це не означає, що неофіційних поїздок у мера не було.  Як і не було їх в інших чиновників ради та депутатів…

Тетяна Колеснік


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: ,





Новини
19 Квітня
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше