Найсвіжіше:
• На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду • У бібліотеці Тернополя дитині відмовили видавати книги • Сучасні моделі музичних центрів: що пропонують покупцям відомі бренди • 28-річний військовий з Тернополя Дмитро Линва терміново потребує допомоги! • Підтвердилося найгірше: під час виходу з Авдіївки загинув матрос з Тернопільщини
rss

Величезні суми на боротьбу з коронавірусом виділили, але де вони?


Опубліковано: 6 Листопада 2020р. о 11:09


28 жовтня у Тернопільському пресклубі відбудеться пресконференція, присвячена гарячій темі забезпечення медичних установ засобами для боротьби з пандемією. У Тернопільській області на ці цілі з місцевих бюджетів виділили 35,094 мільйона гривень, з обласного – понад 3 мільйони. Окрім того, у перші 5 місяців карантину фінансуванням займалась і Національна служба здоров’я України, яка виділила медзакладам Тернопільщини 141 мільйон гривень.

5,1 млн. грн. отримали мобільні бригади, хотілось би, і щоб їхня робота відповідала цій сумі

1018 закупівель на майже 83 мільйони гривень з березня по серпень 2020 року провела 41 медустанова Тернопільщини. Фахівці дослідили, як проводились ці закупівлі, і виявили чимало порушень. Під час аналізу було перевірено також ціни на маски, респіратори, костюми біозахисту, деззасоби, експрес-тести, апарати ШВЛ тощо.

Від початку пандемії величезну кількість коштів із різних бюджетів, а також від благодійників було виділено на боротьбу з коронавірусною інфекцією. За даними НСЗУ, на кожного хворого на коронавірус було виділено певну суму. За словами експертів, один хворий на ковід у Хмельницькій області обійшовся у 63 тисячі гривень. Експерти ж вирішили перевірити достовірність цієї інформації та дослідити, яка сума на хворого витрачалася на Тернопільщині. Ними було опрацьовано закупівлі опорних лікарень із березня до липня 2020 р. Деякі дані вражають, а деяких просто немає, оскільки медичні установи нашої області відмовляються надавати будь-які звіти.

– Нами було промоніторино антиковідні закупівлі з березня до липня місяця. Антиковідні закупівлі – це забезпечення лікарень усім необхідним за процедурою відкритих торгів. Ми прекрасно розуміємо, що процес тендеру досить затяжний, тому було спрощено процедуру закупівлі за так званими прямими договорами. Це дозволяло закуповувати необхідні препарати (згідно з переліком) набагато швидше. Але такий варіант повинен підкріпитися прозорими договорами та всіма необхідними документами. З цим і були проблеми. Зробивши запит до НСЗУ, стало відомо, що за цей період 63 медустанови області отримали 141 мільйон гривень на лікування хворих на ковід. Одразу хочу повідомити, що не всі лікарні займалися лікуванням. До прикладу, мобільні бригади отримали 5,1 мільйона гривень. Усі розуміють, в чому полягає робота мобільної бригади, і хотілося б відкрито бачити, на що саме пішла така велика сума, але… Більше того, ми зробили запит до управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, щоби знати точну кількість хворих, яким було надано допомогу, але нас перенаправили до дирекції кожної лікарні, де, на жаль, не всі захотіли надавати таку інформацію, – розповідає експертка проєкту «РозCORONOвані закупівлі: Вінниця, Тернопіль, Хмельницький» Ольга Мазаєва.

За наявними даними, Тернопільська міська дитяча лікарня надала стаціонарну допомогу 38 пацієнтам і отримала вона  8 973 093,15 гривень, Монастириська ЦРЛ отримала 5 632 667,13 гривень за 96 пацієнтів,  Бучацька ЦРЛ за 21 хворого отримала 7 349 250,44 гривень. Різниця між пацієнтами досить велика, але суми, які перераховані на лікарню, суттєво різняться.

– Нами проаналізовано в області 1018 закупівель на загальну суму майже 83 мільйони гривень. Коли ми звернулися стосовно помилок у закупівлях, які було виявлено, то лише 3% внесли корективи, тобто були додані необхідні документи. Інші 97% проігнорували наш запит, тим самим наражаючи себе на небезпеку під час перевірки НСЗУ, – зауважила пані Мазаєва.

Найпоширенішими помилками при закупівлі в Тернопільській області були: в системі зазначалася одна особа, а КЕП на документи накладає інша, договори складені таким чином, що за ними неможливо встановити предмет закупівлі, так як вони не передбачають додатків із деталізацією предметів закупівлі (специфікації, накладні) тощо…

– У нас величезна кількість запитань щодо тих неточностей, які виявили ми. Більше того, повідомлю, що поліція поінформована стосовно деяких випадків. Оскільки суми дуже великі, а куди саме вони пішли і на що були витрачені, цієї інформації немає.

Ми прекрасно розуміємо, що коли мова йде про здоров’я та безпеку людей, ніхто не думає про економію. Таким чином одноразові маски лікарнями закуповувались… по 14 гривень, хоча можна було їх придбати по 2 грн. Те саме стосується й апаратів ШВЛ. Ми би хотіли ясності у даній ситуації і повної поінформованості, – додала експертка.

За даними експертів, Тернопільська область за період пандемії закупила  24 апарати ШВЛ, мінімальна ціна одного становить 300 тисяч гривень, а максимальна – 1 млн. 300 тисяч грн., і саме такий апарат присутній у нашій області. Також усім відомо факти, коли не вистачало ліжок ковідним хворим. Або ж коли ті самі мобільні бригади, котрі отримали 5 мільйонів, не приїздили на виклик, аргументуючи тим, що немає захисних костюмів.

Тоді постає запитання, куди поділися кошти?

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор:
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше