Найсвіжіше:
• Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область 
rss

Вчителька з Кременеччини: «Краще бути міською «божевільною», ніж слизьким плазуном»


Опубліковано: 1 Жовтня 2021р. о 22:00


Учителька математики Чугалівської школи, що на Кременеччині, Надія Медецька нарешті вийшла з голодування. Педагог 17 днів не їла взагалі нічого. За цей час їй двічі допомагали медики. Продовжувати далі вона не бачить сенсу, оскільки особливих змін у піднятому нею питанні за час голодування не відбулося. Ми поспілкувалися з пані Надією і ось що дізналися.

Протягом 17 днів учителька сиділа під мерією, одягнена у футболку із символічним написом «голодую»

24 вересня Надія Медецька остаточно вийшла з голодування. Цей період для неї був дійсно важким, довелося пережити різні непорозуміння, приниження, насмішки з боку влади та кинуте каміння у її сторону.

Пригадаймо причину її голодування. 3 червня проводилось скликання Кременецької міської ради, де обговорювали питання щодо закриття шкіл у районі. Дійшли висновку, що потрібно перепрофілювати та змінити назву Чугалівської гімназії на Чугалівську початкову школу. Від почутого батьки були надзвичайно шоковані, оскільки тут навчаються діти не лише з Чугалів, а й з інших сіл. Минулого року засніжило дороги і сюди не було чим доїхати. У травні почалися громадські слухання щодо перепрофілювання Чугалівської гімназії. Батьки, жителі села, всі присутні проголосували проти цього. Влада Кременця пояснювала перепрофілювання тим, що дуже віддалена територія від найближчої школи, тому, згідно з санітарним регламентом, буде неможливо організувати підвіз дітей. У зв’язку з цим, батьки кричали і плакали. Після почутого організували громадські масові слухання, на них прийшла 81 людина, всі проголосували проти закриття гімназії, надіялися, що влада прислухається до думки громади. У підсумку люди самостійно дізналися про перепрофілювання. Надія Медецька розчарувалася найбільше, тому оголосила голодування. Можливо, після цього її почули б. Жінка навіть заявила, що голодуватиме до смерті.

Протягом 17 днів пані Надія сиділа під Кременецькою міською радою, одягнена у футболку із символічним написом “голодую”. З іншого боку, на спині, великими літерами – «дістало беззаконня». Стілець із приміщення будівлі винесла собі сама. Свої вимоги висловила у заяві до міської влади. Працівники міськради особливо на неї не реагували. Більшість навіть не віталися. Швидше прості перехожі цікавились, як почувається і чи довго протестуватиме таким способом. Надія ж була налаштована рішуче і до кінця.

– Повз мене проходили, йшли на обід, поверталися, але ніхто не зважав. Підходила начальник відділу освіти, прості працівники міськради теж. В основному завжди на зв’язку були батьки, колеги, деякі просили припинити це все. Підтримували син і невістка. Та якщо я вже так вирішила, то так і буде. Я повторююся, що готова навіть вмерти. А міського голову попереджала завчасно, що оголошу голодування, якщо питання не вирішиться конструктивно, – так заявила на початку свого протесту Надія Медецька.

Заступник міського голови Олександр Маринюк підтвердив, що Надія Медецька звернулася до міської ради з офіційною заявою.

– У своєму зверненні вона запропонувала скликати позачергову сесію, скасувати рішення сесії щодо розподілу затвердження мережі класів, відновити навчальний процес у 5-9 класах Чугалівської школи до рішення суду. Однак наразі це неможливо, розгляд судової справи розпочався 22 вересня. Це було перше підготовче засідання, а сам процес може тривати не один місяць, навіть не один рік, – каже Олександр Маринюк.

До того, що вчителька Чугалівської школи оголосила голодування, ставлення влади було негативним, однак у муніципалітеті кажуть, що це зовсім не так.

– Ми двома руками за те, аби вирішити питання у правовому полі, але в кожної людини є своє бачення. З нашого боку, гадаю, ми робимо все правильно. Ми зверталися до неї, щоби вирішити це питання найбільш безболісно для всіх, — сказав Олександр Маринюк.

Крім цього, посадовець додав, що міська рада запропонувала батькам дітей варіанти шкіл, куди можна звернутися, щоби скласти маршрут перевезення, але, наскільки йому відомо, з 30-ти учнів батьки вісьмох вирішили, що їхні діти будуть вчитися.

22 вересня відбулася сесія Кременецької міськради, але нічого толком на ній не вирішили, окрім того, що після звернення групи депутатів має бути міністерська перевірка діяльності відділу освіти Кременецької міської ради.

«Не бачу сенсу себе вбивати на втіху каміннолицим»

Голодуванням Надії Медецькій не вдалося переконати владу, щоби Чугалівську гімназію не закривали. Декілька днів тому на офіційному сайті Кременця та на сторінці вчительки у соцмережі з’явилася інформація, що жінка припинила голодування. Втомлена, але налаштована на чергову боротьбу, Надія Степанівна все-таки дала коментар.

– Не бачу сенсу себе вбивати на втіху каміннолицим, коли треба набратися сил для подальшої боротьби. А вона буде. На жаль, без медичної допомоги не вдасться. Витримала всього 17 днів, добившись маршруту і доган пану Маринюку та пані Наталії Щербатюк. Але це все, що змогла. На жаль. Двічі допомагали лікарі «швидкої». Збили тиск, обстежили, підняли цукор, що був на критичній межі, за що безмежне спасибі, – сказала пані Надія.

Пригадаймо, як 16 вересня вчителька математики потрапила до лікарні. Зранку її забрала «швидка». Організували капання, бо вона зовсім погано почувалася. До речі, її стан здоров’я погіршився вже на четвертий день голодування, але Надія Медецька не падала духом, трималася до останнього. Протягом дев’яти днів вона взагалі нічого не їла, тільки пила воду, чай і каву без цукру на ніч. Після капання їй трошки стало легше.

Після того, як на Кременеччині оголосили перепрофілювання Чугалівської гімназії, Надія Медецька сказала, що реорганізація по-кременецьки – це злочин. Оголосивши голодування, вона надіялась, що влада хоч трішки зреагує на такий відважний крок, але навколо тишина. Проте завдяки окремим людям, які морально їй допомагали у цьому нелегкому 17-денному голодуванні, пані Надія витримала і вже готова до нової боротьби.

– Дуже вдячна сімейному лікарю Оксані Ципішевій, яка викликала швидку допомогу, будучи у відпустці, і переконала мене не відмовлятися від допомоги. Дякую Нелі Франковській, яка знайшла аргументи, щоби переконати вийти з голодування. Крім неї, ніхто не зміг. Дякую всім, хто мене підтримував: моїм дітям і внукам, батькам, вчителям, колективу ліцею ім. Нестора Літописця, знайомим і окремим сусідам, а ще людині, що вкрала моє серце. Дякую тим, хто насміхався, чорнив та виявляв байдужість. Завдяки вам я ще більше загартувалася, отримала досвід, знання про те, наскільки мало в нашому суспільстві цінується життя людини та наскільки низько можна впасти, щоби вдатися до паскуджень, аніж визнати помилки, – каже вчителька. – Краще бути міською “божевільною”, ніж слизьким плазуном чи переляканим підлабузником або пристосуванцем. Тому все добре. Надіюся, що люди візьмуть урок з того, як маленька група людей без влади, знайомств, покровителів героїчно відстоювала свої права і дечого досягла. А коли б це була велика група… Дуже хочеться, щоби прокинулась громадянська свідомість, а не життя за принципом «моя хата скраю». Люди не мають мовчати через порушені чиїсь права, – підсумувала Надія Медецька.

У Кременці на акцію протесту вчителів закликає вийти вчитель фізики

Один із вчителів Кременецької громади вирішив підтримати Надію Медецьку, але, на щастя, голодування не оголосив. Андрій Волянюк – вчитель фізики. Щоби підтримати колегу, яка вирішила голодувати через реформування Чугалівської гімназії, планує організувати акцію протесту біля Кременецької міської ради. Андрій Волянюк розповів, що його обурили заяви одного з депутатів.

– Були заяви одного з депутатів, що через нашу освіту не будуються дороги, бо ми хочемо собі зарплати. Нещодавно ми побачили їхні премії за півріччя. А в нас, особисто в мене, аванс за вересень 2000 гривень, більше не буде, – сказав Андрій Волянюк.

У законності ухвалених громадою рішень вчитель сумнівається.

Акція протесту має відбутися напередодні Дня працівника освіти, на початку жовтня. Вийти на неї Андрій закликав усіх небайдужих. Хоча розуміє, що частина не прийде, бо боїться втратити роботу.

За словами вчителя фізики, деякі школи зголосилися. Вчителі сказали, що будуть добиратися своїм транспортом чи наймати автобус. Колективи деяких навчальних закладів ще вагаються, як учинити.

На акції протесту відстоюватимуть не лише питання одного навчального закладу.

– Важливо, аби влада завжди діяла відповідно до закону й інтересів тих, кого вона представляє. Головна умова акції протесту – аполітичність. А мета – відстояти права і дітей, і педагогів, – наголосив Андрій Волянюк.

Про все, що надалі відбуватиметься, ми інформуватимемо своїх читачів. Проте чи вдасться Андрію Волянюку і його підтримці домогтися позитивних результатів та успіху в сфері освіти, обов’язково повідомимо у наступному випуску нашого тижневика.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,

Перегляньте також:





Новини
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше