Найсвіжіше:
• “На щиті” повертається додому сержант зі Зборівщини • Мешканець Збаразької громади повернувся з полону • Тернополянам уріжуть субсидії: стало відомо, на скільки • Офісний переїзд Київ | Ціна від 1500 грн під ключ | Trand • У Тернополі на 8 років засудили молодика, який побив свого тренера з боксу • Виробник з Тернопільщини отримав особливий статус у митників • Команда з Гусятинщини – бронзовий призер Зимової першості Тернопільщини з футболу • З полону повернулося троє військових з Тернопільщини • «Агрон» виявився сильнішим за «Дністер» у тернопільському дербі • Спочила у Бозі вчителька з Бучаччини • У Вишнівці син завдав батькові два удари по обличчю: справу розглядав збаразький суд • Судитимуть водія, винуватця смертельної ДТП у Тернопільському районі  • На Харківщині загинув 47-річний воїн з Тернополя • Три роки надій та сподівань: на Донеччині загинув воїн з Тернополя • У Васильківцях спаринг провели «Поділля» та великоберезовицький «Сокіл» • На рідну Теребовлянщину повернувся воїн, котрий був 2 роки в полоні • ФК «Борщів» у спарингу переміг молодий колектив з Гусятинщини • Конфлікт у Тернопільській лікарні: 88-річну жінку не поклали в стаціонар • У Тернополі за шахрайство засудили вчительку • Ще один високопосадовець залишив Тернопільську ОВА • Вихованець лановецького футболу відзначився голом у Прем’єр-лізі • Війна безжально забрала життя молодого захисника зі Зборівщини • Сім місяців надій та сподівань: ДНК-експертиза підтвердила загибель воїна з Гусятинщини • Зупинилося серце 39-річного воїна з Тернопільщини • Офіційно: київське «Динамо» 21 квітня зіграє у Тернополі
rss

В Тернопільській області хліб таки подорожчав


Опубліковано: 10 Вересня 2018р. о 15:30

Тернопільщина – один з найбільших експортерів зерна. Воно є і ще навіть зберігаються минулорічні запаси. Однак цьогорічне зерно подорожчало в середньому від 15 до 25 відсотків, відповідно в деяких крамницях області з вересня подорожчав і основний продукт – хліб – на 1,5-3 грн. Хлібопекарі ж в унісон твердять, що подорожчали енергоносії, транспортні витрати, зросла оплата праці реалізаторам хлібобулочних виробів.

– Області дефіцит зерна не загрожує, запаси продовольчого зерна є і нагромаджуються, – каже виконувач обов’язків директора департаменту агропромислового розвитку ТОДА Володимир Стахів. – Стихійну ситуацію на хлібному ринку ми спрогнозувати не можемо. Для експорту ж зерна катастрофічно не вистачає вагонів-зерновозів, а їх у середньому для потреб місцевих аграріїв треба близько 300 одиниць на місяць.

Нещодавно регіональне ПАТ «Укрзалізниця», зокрема його філія «Львівська залізниця», повідомило виконавчі органи Тернопільщини про підсумки піврічного аналізу роботи місцевих вантажних станцій, згідно з якими визнано недоцільним утримання станцій «Чортків», «Зборів», «Денисів-Купчинці» (внаслідок їхньої збитковості).

Аграрії краю сподівалися на виконання залізничниками раніше укладених угод на перевезення зерна. Адже хліб – це питання не просто економіки, а й стабільності, продовольчої і національної безпеки країни. На сьогодні ж сільгоспвиробники не вкладаються в терміни виконання контрактів, терплять великі збитки, штрафні санкції. А рухомий вантажний склад локомотивів, тепловозів застарілий як на філії «Львівська залізниця», так у ПАТ «Укрзалізниця», яка в 2018 році придбала 137 зерновозів, що склало 1,8 відсотка від загальної кількості придбаних вагонів. Мізер та й годі. ПАТ «Укрзалізниця», яке вже підвищило ставки на вантажне перевезення в Україні та за її межами, могло би придбати додатково 400 вагонів-зерновозів, необхідних аграріям, і поліпшити ситуацію з парком зерновозів, яких в Україні не виробляють з 1993 року.

– Специфікою при збиранні ранніх зернових у цьому році є те, що в зоні із зазвичай високими якісними показниками зерна пшениці на півдні врожай вдалося зібрати до липневих злив. У той же час в західному регіоні, який характеризується врожаєм пшениці  з невисокими якісними показниками, додалася проблема у завершенні збиральних робіт у стислі терміни через негативні погодні умови. Це призвело до розвитку хвороб колоса і зерна, а також великої кількості пророслих зернин. На три тижні призупинили збиральну жнивну кампанію. Також це посприяло проходженню критичних фаз розвитку культур пізньої групи. Однак в області очікується вагомий валовий збір кукурудзи, сої, дещо менше очікуваного – соняшника, гречки, проса, – каже головний агроном департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Воскресенська.

А тим часом тернопільські аграрії завершили повністю посів озимого ріпаку на площі понад 61,7 тисячі га та приступили до збирання пізніх культур, триває підготовка площ посіву озимих культур, оптимальні строки яких розпочинаються з 15 вересня.

Ярослав Бачинський


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
12 Квітня
11 Квітня
10 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше