Найсвіжіше:
• Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми
rss

Усе про коронавірус на Тернопільщині: пік росту захворювання попереду, самоізоляція з мобільником та адаптивний карантин


Опубліковано: 7 Травня 2020р. о 11:15


Вся увага мешканців області прикута до того, як поширюється коронавірусна інфекція COVID-19. Це новий вірус і нова ситуація, і всі навчаються і шукають нові способи запобігання інфекції, порятунку життів і мінімізації впливу. Як бореться з захворюванням Тернопільщина, актуальні дані про кількість хворих, спалах коронавірусу у психоневрологічній лікарні та що таке адаптивний карантин. Усе це в матеріалі наших журналістів.

Що кажуть епідеміологи?

Попри обмежувальні заходи кількість інфікованих в окремих регіонах стрімко збільшується. Серед лідерів сумної статистики — Тернопільщина. У нашому регіоні підтверджено понад 900 випадків захворювання на коронавірус.

– Головне завдання карантину – запобігти швидкому та безконтрольному поширенню інфекції. На мою думку, Тернопільщині це вдалося. Порівнюючи практики інших європейських країн, в яких також лютує коронавірус, та Україну, можна із впевненістю сказати, що карантин дає позитивні результати. Ми бачимо, що в нас хворіють менше людей і відсоток летальності, на щастя, значно нижчий. Багато хто переносить недугу практично безсимптомно. Обмеження було введено вчасно, що дало змогу уникнути різкого збільшення кількості хворих. Головне завдання карантину – запобігти швидкому та безконтрольному поширенню інфекції. На мою думку, Україні це вдалося, – каже епідеміолог Чортківського району Микола Михайлюк.

Ситуація в Україні виглядає більш стабільною, ніж у деяких європейських державах. Епідеміологи наголошують: Тернопільщина наразі перебуває на етапі росту рівня захворюваності. Ймовірно, пік ще попереду. Втім, у разі дотримання карантинних і санітарних норм, масового інфікування можна уникнути. Проте лікарі прогнозують відносну стабілізацію епідеміологічної ситуації на літо.

Скільки людей інфіковано коронавірусом на Тернопільщині?

У Тернополі відбулося чергове засідання оперативного штабу, де учасники обговорили епідеміологічну ситуацію на Тернопільщині після триденних травневих вихідних. Щодо вікової структури, в групі ризику все ще залишаються особи віком понад 65 років (із показником захворювання 14, 5%). Зараз 16 мешканців знаходяться на стаціонарному лікуванні: в Тернопільській комунальній лікарні швидкої допомоги – 14 осіб і двоє пацієнтів (мати й дитина) – в Тернопільській міській дитячій комунальній лікарні. У закладах охорони здоров’я перебувають 9 мешканців Тернополя з підозрою на COVID-19: у лікарні швидкої допомоги (3 пацієнтів), в міській дитячій лікарні (двоє пацієнтів) й амбулаторно (4 пацієнтів). У Тернопільській лікарні швидкої допомоги знаходиться 21 пацієнт із підтвердженим діагнозом COVID -19 (14 – із міста і 7 – жителі з району). У Тернопільській міській комунальній дитячій лікарні 5 пацієнтів із підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції. У лікарні №3 на обсервації перебувають 8 пацієнтів. За даними сімейних лікарів, на самоізоляції перебувають 488 пацієнтів. За квітень усім медичним працівникам Тернополя, які залучені у лікувальний процес із COVID-19, було виплачено муніципальну надбавку – премію по 10 тисяч гривень. Станом на 05 травня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР у 923 випадках діагноз лабораторно підтверджений (862 випадки – дорослі, 61 випадок – діти), із них 15 летальних. Видужало 172 особи. За попередню добу проведено 281 дослідження, підтверджено вперше 27 випадків зараження вірусом COVID-19. Географія поширення нових випадків: м. Тернопіль (7 осіб), Теребовлянський район (1 особа), Чортківський район (3 особи), Кременецький район (14 осіб), Тернопільський район (1 особа), Шумський район (1 особа).

Спалах коронавірусу в психоневрологічній лікарні

Ми вже писали про те, що новим вогнищем поширення коронавірусу на Тернопільщині став Кременецький район, пов’язано це з діяльністю Почаївської лаври, священнослужителі якої під час проведення пасхальних служб не дотрималися карантинних заходів.  Через це кількість хворих на COVID-19 різко зросла.

У Почаївській психоневрологічній лікарні на коронавірус протестували 90 контактних працівників та усіх 62-х пацієнтів. Про це повідомила в.о. директорки лікарні Ірина Цюман. Із чоловічого відділення коронавірус підтвердили в 27-ми пацієнтів, з жіночого – у 5-ти. Із медперсоналу захворіли 7-ро медиків та 5-ро інших працівників. На COVID-19 захворіла директорка лікарні, вона перебуває на лікуванні в Тернополі. Окрім неї, троє осіб шпиталізовано до Почаївської районної лікарні: два пацієнти й один працівник. Інші, в яких виявили корона вірус, або на самоізоляції в лікарні, або на амбулаторному лікуванні, – каже Ірина Цюман.

Зазначимо, головний лікар закладу Лариса Василюк зараз перебуває на лікуванні у зв’язку з виявленим у неї гострої респіраторної коронавірусної інфекції COVID -19.

Із 12 березня у лікарні запроваджено карантинні заходи. Зокрема, на планове лікування не приймають нових пацієнтів. Хворих, стан яких дозволяє продовжувати лікування в амбулаторних умовах, виписують. Було запроваджено температурний скринінг усіх працівників перед робочою зміною, закуплено дезінфікуючі засоби, забезпечено жорсткі обмеження для спілкування з відвідувачами і між пацієнтами відділення для чоловіків і жінок. У самому Почаєві, у зв’язку з вірогідністю поширення інфекції, запроваджено жорсткі вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм. Крім того, у закладі на стаціонарному лікуванні перебувають понад 40 пацієнтів, які потребують влаштування до закладів соціального захисту населення. До того ж частина з них є мешканцями інших областей і навіть країн. У деяких втрачені документи, що посвідчують особу, сказали напередодні в офісі омбудсмана України.

У Тернополі дозволили працювати фастфудам, ломбардам та стоматологам

На засіданні оперативного штабу в Тернополі було ухвалено рішення про надання дозволу з 5 травня на часткове відновлення роботи ряду сфер. Зокрема йдеться про торговельну діяльність продуктами швидкого харчування, провадження діяльності з надання фінансових послуг, надання ургентної стоматологічної допомоги приватними клініками та кабінетами.

Таким чином у Тернополі дозволили діяльність із надання послуг громадського харчування з застосуванням адресної доставки, торговельну діяльність продуктами швидкого харчування, в тому числі кавою та гарячими напоями в одноразовому пакуванні – із забороною вживання їжі та напоїв на місці. Також дозволяється діяльність із надання фінансових послуг та надання ургентної стоматологічної допомоги приватними стоматологічними клініками та кабінетами. Для того, аби надавати стоматологічну допомогу, потрібно мати довідку, розміщену на доступному для відвідувачів місці про результати аналізів обстеження на COVID-19 методом ПЛР. Здійснювати діяльність за попереднім записом не більше одного пацієнта в кабінеті та дотримуватись інших санітарних та протиепідемічних заходів в умовах карантину відповідно до наказів МОЗ України.

Що таке адаптивний карантин?

У регіонах України з найбільшою кількістю хворих на коронавірус після послаблення карантину з 11 травня почнуть вводити адаптивний карантин. Це означає, що в разі спалахів інфекції в окремих регіонах карантинні обмеження будуть посилювати саме там, а не по всій країні. Про це на засіданні уряду заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

– Хочемо запропонувати критерій адаптивного карантину. У нас є деякі області — Чернівецька та Івано-Франківська, в яких високий рівень захворюваності. Ми не можемо собі дозволити там відкриття таке саме, як в інших областях. Тому вважаємо, що там треба вводити механізм адаптивного карантину. Якщо десь ми відкриваємо більшу палітру засобів торгівлі, то десь це повинно бути менше, — розповів міністр МОЗ України Максим Степанов.

При цьому він наголосив, що як тільки в Україні зафіксують негативну тенденцію, то обмеження будуть звужувати. Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що відповідальність за перше реагування на спалах коронавірусу буде на місцевій владі. Захворюваність залишається найвищою у Чернівецькій, Івано-Франківській, Тернопільській та Рівненській областях. Відповідно можна буде очікувати впровадження адаптивного карантину і на Тернопільщині.

Для контролю самоізоляції жителі області можуть скористатися застосунком «Дій вдома»

Жителі Тернопільщини, які повертаються з-за кордону, зобов’язані пройти обсервацію або самоізоляцію з використанням мобільного застосунку «Дій вдома». Перетинаючи державний кордон України, вони самостійно обирають один із варіантів, який найбільш комфортний. Про своє рішення жителі Тернопільщини зобов’язані повідомити працівників митниці. Згідно з законодавством, якщо особа відмовляється від госпіталізації до спеціалізованого обсерватора, то повинна пройти 14-денну самоізоляцію за місцем проживання з використанням застосунку «Дій вдома».

Завдяки застосунку зареєстровані особи отримують регулярні повідомлення, на які потрібно відреагувати протягом 15 хвилин. Зокрема, зробити фото свого обличчя на фоні навколишнього середовища, використовуючи геолокацію. Повідомлення у нічний час не турбуватимуть. Доступні в додатку й виклики на гарячу лінію МОЗ та моніторинг розвитку симптомів. Якщо особа бажає проходити самоізоляцію вдома, вона зобов‘язується увімкнути вказаний на кордоні український номер телефону, авторизуватися з ним у застосунку «Дій вдома» та підтвердити надану адресу місця самоізоляції за допомогою геолокації не пізніше 24 годин після перетину. Якщо особа не активує застосунку за вказаним на кордоні українським номером телефону, верифікація вважається неуспішною, застосунок автоматично формує та надсилає повідомлення про неуспішну верифікацію до Національної поліції. У випадку підтвердження порушення самоізоляції представниками Національної поліції буде вжито заходів щодо притягнення порушника до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Також для медичних працівників, які захворіли на COVID-19, почала діяти гаряча лінія, про це повідомили в управлінні охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації. З метою проведення своєчасних розслідувань нещасних випадків/гострих професійних захворювань (інфікування COVID-19) у медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19, та забезпечення їх соціального захисту, Державна служба України з питань праці запроваджує гарячу лінію (044 279 03 28) для медичних працівників, які захворіли на COVID-19.

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор:
Мітки: , , , ,

Перегляньте також:





Новини
25 Квітня
24 Квітня
23 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше