Найсвіжіше:
• У лікарні після важкого поранення помер військовослужбовець з Тернопільщини • На Донеччині загинув розвідник з Тернопільщини • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині
rss

«Укравтодор» почав приймати скарги через інтерактивну мапу


Опубліковано: 12 Березня 2020р. о 13:13


Стан українських доріг – чи не одне з найбільш болючіших та обговорюваних питань у суспільстві. Не лише тому, що дороги — це «товар», який так чи інакше «споживають» усі без винятку, а й тому, що від них залежить безпека кожного з нас. Нещодавно Укравтодор презентував інтерактивну мапу Укравтодору, на якій можна побачити достовірну інформацію про дороги державного значення. За допомогою цього нововведення можна звернутися до Укравтодору, якщо люди бачать вибоїни, перешкоди руху на дорогах, сміття на узбіччі, відсутнє освітлення тощо. Як працює мапа та які її можливості, з’ясовували наші журналісти.

Заступник начальника САД Ігор Василюк розповів журналістам про те, як працює інтерактивна мапа

«Уже роками люди говорять, що «дорожники» нічого не роблять»

Основним завданням такого ноу-хау є надання інформації про ключові логістичні артерії України – дороги державного значення. Завдяки мапі можна оперативно сповіщати Укравтодор про наявні проблеми, відслідковувати рух техніки та роботу підрядників з утримання доріг. Окремо на мапі відображаються нещодавно відремонтовані ділянки, актуальні та перспективні ремонти. Система зараз працює у тестовому режимі. Укравтодором уже отримано перші 400 скарг із фотографіями проблемних ділянок доріг, і на них уже відреагували служби з підрядних організацій. Швидкість реакції на скаргу залежить від проблеми. Якщо це ремонт дороги, то потрібно більше часу, якщо питання сміття на узбіччі – набагато менше.

– Уже роками люди говорять, що «дорожники» нічого не роблять. Тому команда Укравтодору розробила інтерактивну карту, щоби кожен пересічний громадянин, водій бачили прозоро, що і де робиться. Якщо людина хоче повідомляти про проблемні ділянки, потрібно розуміти, які дороги кому належать і хто їх має ремонтувати. Зараз мапа працює у тестовому режимі, повноцінно запрацює, коли внесуться усі дані: готелі, медичні заклади, заправки і т.д.  Що стосується ремонтів, то червоним кольором виділено ділянки доріг, де проводиться ремонт, зеленим – відремонтовані, синім – перспективні ремонти. Наприклад, у 2019 році ми робили дорогу М-09 «Тернопіль – Львів – Рава-Руська», і якщо навести на неї, то можна побачити терміни виконання робіт, хто виконавець, вартість робіт, тобто є вся інформація по ній. Щодо інших розділів, то на карті є позначені снігозаносні ділянки, де стоять машини, обладнані GPS, які мають чистити дороги від снігу. Окремо позначено аварійно-небезпечні ділянки. Також є розділ з утримання доріг. У ньому показано точки знаходження реагентів і яка підрядна організація їх зберігає. Вказано пункти обігріву цих підрядних організацій. Щоби перевірити, чи ми виконуємо роботу, існує спеціальний контроль, який їздить по цих запитах і фіксує, чи виконано роботи. Також нас зобов’язують на тих ділянках, де робиться середній, поточний ремонт, ставити камери спостереження. Чи зможуть за ними слідкувати усі,  мені не відомо.  Переглянути інформацію на мапі можна за трьома публічними модулями: звернення (запити громадян), ремонт та утримання доріг. Окремо на мапі зображено нещодавно відремонтовані ділянки і ті, які мають ремонтувати, – розповідає  заступник начальника САД у Тернопільській області Ігор Василюк.

На дороги Тернопільщини виділено 516 мільйонів гривень

Ігор Василюк розповів журналістам, що на 2020 рік виділено кошти постановою у сумі 516 мільйонів. Із них 180  млн. – на утримання доріг і поточний ремонт, 13 млн. – на оформлення проєктної документації для ремонту східної об’їзної Тернополя, 245 млн. – на поточний та середній ремонт на ділянку від Вишнівця до Горинки. Загалом планується цього року ввести в експлуатацію 99 км доріг на загальну суму 4 мільярди гривень.
Також заступник начальника САД у Тернопільській області наголосив, що головним завданням є ремонт мостів у Струсові, с. Лисівцях та об’їзній Тернополя Р41 (Чистилів – Великий Глибочок).

– Ще багато мостів, які потрібно ремонтувати, адже більшість збудовано у 70-80-х роках. Вони експлуатаційний термін відпрацювали, але ми маємо поганий стан мостового господарства. Також потрібно відремонтувати 10 невеликих мостів. Це Почаїв – Зборів, Галич – Городок, Гримайлів – Яблунів та інші, в загальному це 129 метрів і 9 мостів, – каже Ігор Василюк.
Із чого складається інтерактивна мапа?

Усього вона має 3 публічні модулі: звернення, утримання та ремонт.

Якщо ви помітили сміття на узбіччі, яму, вибоїну, відсутнє освітлення – заходите за посиланням https://map.ukravtodor.gov.ua і залишаєте заявку. Вся процедура займає кілька хвилин. Звернення потрапить до диспетчера, а ви надалі можете відстежувати статус його опрацювання.

У розділі «Утримання доріг» можна переглянути інформацію про те, де зберігаються реагенти та які саме. Також дізнатися про пункти обігріву, паркінги для легкових та вантажних авто. Подивитися, де саме розміщені стаціонарні камери відеоспостереження, та дізнатися, чи є на дорозі, яка вас цікавить, аварійно-небезпечні ділянки. Тут також є інформація і щодо снігозахисних ділянок, про ожеледь і замети.

У розділі «Ремонти» є дані, коли, хто і за які кошти ремонтував ту чи іншу ділянку. А також які роботи з ремонту доріг виконуватимуть у поточному році. Червоним кольором означено ті ділянки, де проводять ремонт дороги, зеленим – уже відремонтовані. Синім кольором окреслено перспективні ремонти.

Також Ігор Василюк наголосив, що вони можуть вирішувати тільки ті проблеми, які стосуються доріг державного значення. Дороги місцевого значення і комунальні не належать до сфери їхньої діяльності, тому такі звернення залишаються без відповіді.

Варто зазначити, що на сайті відсутня інформація щодо обмеження руху чи затору на ділянці, де наразі проводять ремонт.

Між іншим, з 2018 року суттєво змінився механізм  фінансування дорожньої галузі. За дороги державного значення відповідає Укравтодор та Служба автомобільних доріг як балансоутримувач та замовник. Обласні державні адміністрації відповідають за дороги місцевого значення через Управління місцевих доріг та підприємство балансоутримувача. Органи ж місцевого самоврядування – за дороги місцевого значення комунальної власності. У зв’язку з чим часто можна зустріти випадки, коли добрячий шмат дороги зроблено, потім починаються суцільні ями та вибоїни, а через кільканадцять метрів знову рівнесенький асфальт. Якраз це і пов’язано з тим, що одні балансоутримувачі ремонтують дорогу належним чином, а інші – палець об палець не вдарять. Це й породжує постійне невдоволення серед населення, мовляв, хіба так важко було 10 метрів доробити?

 


Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
28 Квітня
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше