Найсвіжіше:
• Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України • Після скарги “Пташки” з Тернопільщини на шалені втрати у 59 бригаді виявили погані рішення керівництва • На Тернопільщині 27 липня на шість годин вимикатимуть світло • Футбольна команда з Тернопільщини дозаявила екс-півзахисника чернівецької «Буковини» • На Тернопільщині археологи розкопали давньоруське місто Биковен • Команда вищої ліги Тернопільщини дозаявила гравця з майже сотнею матчів серед професіоналів • Заступник міського голови Кременця та депутатка вимагали у підприємців хабарі за перемогу у тендері • Двоє працівників Борщівського військкомату, яких звинувачують у корупції, вийшли під заставу • Перестало битися серце вокалістки відомого тернопільського гурту • На Тернопільщині викрили чоловіка, який влаштував наркопритон • Мікрозайм або кредитна лінія − що вибрати та у чому різниця? • У Тернополі затримали чоловіка, який обікрав 15 водоматів (відео+фото) • Став відомим перший суперник тернопільської “Ниви” у новому сезоні • У Міноборони розповіли, чи є потреба у зниженні призовного віку • Безпечний освітній простір Тернопільщини потребує покращення – результати дослідження • Хто в Резерв+ може отримати автоматичну відстрочку – дві категорії • Житель Тернопільщини отримав 4 роки тюрми за неправдиве повідомлення про замінування адмінбудівлі поліції • Сьогодні впродовж усього дня буде ускладнений рух транспорту на вулицях Крушельницької та Грушевського • У Тернополі розпочали встановлення дорожніх знаків дорогою до Дальнього пляжу • Через 6 днів у громадському транспорті одного з міст Тернопільщини не прийматимуть готівку • 33-річний житель Борщівщини організував підпільний бізнес • Блаженнійший Епіфаній на Тернопільщині освятив місце під меморіал памʼяті полеглих захисників України • У розташуванні військової частини помер воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині 26 липня вимикатимуть світло з 5 до 24 години: графік • Тернопільщина завтра зустрічатиме померлого у лікарні Дніпра Героя
rss

У Яблунові відбулися «Богатирські ігри» та масштабний концерт, присвячений Дню села


Опубліковано: 17 Липня 2021р. о 21:20

11 липня в Яблунові черговий рік поспіль відбулося святкування Дня села. З ініціативи старости Андрія Балабуха організували спортивний фестиваль «Богатирські ігри», де брали участь тернопільські, борщівські та закарпатські спортсмени. Іван Кушнір, зачинатель усіх співочих фестивалів у Яблунові, влаштував масштабний концерт, запрошеними гостями були не тільки місцеві співаки, а й київські і чернівецькі.

Захід проходив біля місцевого будинку культури. Організатори встановили сцену, різні атракціони, продавали смаколики, місцеві поварі готували свої традиційні страви: юшку, смажені гриби і картоплю. Гості мали змогу безкоштовно перекусити і випити смачної настоянки.

«Займаюся спортом, майже щодня тренуюся, але попри це мені було важко»

У спортивному фестивалі «Богатирські ігри» змагалися діти і дорослі різних вікових та вагових категорій.

– «Щороку ми проводимо такі спортивні ігри. Участь можуть брати діти і дорослі будь-яких вікових категорій. Спочатку молодші показали себе у ролі силовиків, а на завершення змагалися дорослі. Ніяких коштів не потрібно давати, щоби взяти участь, усе проводиться абсолютно безкоштовно, – розповів староста Андрій Балабух.

У змаганнях «Козацькі забави» взяли участь дві команди – «Ромашки» та «Барвіночок». Для учасників провели 6 видів змагань, кожне з яких передбачало перевірку на міцність та витривалість. Діти піднімали гирі вагою 16 кг, підтягувались на перекладині, перетягували жердини, присідали зі штангою, вага якої 20 кг, стрибали в мішках і на скакалках.

Ми поспілкувалися із 15-річним учасником команди «Ромашки» Денисом Жарковим і з’ясували, чи йому важко було проходити ці змагання. «Я перший раз беру участь у такому дійстві. Займаюся спортом, майже щодня тренуюся, але попри це мені було важко. Гиря – 16 кг, штанга – 20. За одну хвилину потрібно було присісти максимальну кількість разів», – сказав Денис Жарков.

Хлопцю вдалося присісти 50 разів. Це найкращий результат серед усіх учасників.

За участь у змаганнях в найменшій категорії «Юніори» нагородили Богдана Сидорука, 3 місце отримав Ростислав Схаб, 2 – Василь Євчин, а переможцем став Тарас Нападій.

Староста села став переможцем «Богатирських ігор»

Для учасників 18+ також провели змагання, які не кожному вдалося пройти. Вагова категорія поділялася на 90+ і до 90 кг. На виконання кожного виду відводилась одна хвилина. Перше змагання – «Тяга штанги (Аполон Аксель)». Учасник до 90 кг мав підняти штангу вагою 140 кг, а 90+ – 150 кг. 2-й вид – піднімання гантелей (Дамбл). З кожним разом вага все збільшувалась і збільшувалась. Спортсмен вагою до 90 кг піднімав 55 кг, а 90+ – уже 70 кг. Були й інші види змагань: «прогулянка фермера», «коромисло», «качка», «колодязь», але родзинкою було «колесо» (Тайгер Фліп). Кожен учасник повинен зробити 5 обертів колеса, вага якого 320 кг. Це не всім вдалося, але найбільш яскраво показав себе Андрій Балабух. Він належав до категорії учасників до 90 кг, але 320 кг з легкістю підняв. Жителям села Яблунів є ким пишатися. До речі, пан Андрій входить у десятку кращих спортсменів України.

3-тє місце у ваговій категорії 90+ зайняв Максим Слабковський, 2-ге  – Василь Токар, а нагороду за перше місце отримав Володимир Бойко. У категорії до 90 кг грамоту за 3-тє місце отримав Владислав Нефельт, другим був Євгеній Фречка. Ну а переможцем змагань «Богатирські ігри» у ваговій категорії до 90 кг став Андрій Балабух.

Визначення та нагородження переможців проходило за особливою схемою. Учасникам у кожному виді нараховувались бали згідно з занятими місцями (1-ше місце 1 бал, 2-ге – 2 бали і т. д.). Загальна перемога визначалася за найбільшою сумою балів, набраних у всіх видах змагань. У випадку однакової кількості балів серед учасників перемогу отримав той, чия вага була меншою.

Яблунів – найфестивальніше село

Під час змагань гості мали змогу насолодитися Яблунівськими краєвидами, сфотографуватися поблизу центрального фонтана, скуштувати смачної юшки, приготовленої господинями та господарями села. Іван Михайлович Кушнір із радістю усіх запрошував до святкового столу, оскільки День села – один раз в рік.

– Сьогодні у нас День села, і тому ми вирішили організувати таку святкову програму, до якої входять спортивні ігри, концертна програма та дискотека для бажаючих. Майже кожного року ми організовуємо схожі дійства, людей завжди приходить багато, усі веселяться, співають, танцюють. Створення фестивалю є моїм обов’язком, який полягає у популяризації в нашому селі української пісні, поезії, спорту. На рік у Яблунові проходять п’ять фестивалів! 8 серпня до нас приїдуть із Книги рекордів України. Ми хочемо встановити рекорд «Яблунів – найфестивальніше село, яке до кожної пори року має свій фестиваль, – розповів Іван Кушнір.

Після закінчення «Богатирських ігор» усі дружно дивилися святковий концерт. Ведуча свята Наталія Леньо-Сигіль розповіла, що у дійстві взяли участь: запрошений ансамбль із Чернівців «Буковиночка», дитяча вокальна студія «Промінчики» із Хоросткова, солісти Сухацький Степан, Марія Плешка, Процюк Наталія, Деркач Емілія. Концерт розпочався прекрасним виконанням композиції «Любіть Україну» наймолодшою учасницею із Гусятинської музичної школи Вікторією Юзвою. Дівчинці всього лише 5 рочків, але вона вже справжня артистка.

Ансамбль «Буковиночка» заспівав «Веснянку» та попурі на тему українських пісень. Приємно було слухати Сухацького Романа. З його уст лунали всім знайома «Гуцулка Ксеня» та «8 елемент». Із Чернівців до Яблунова ще завітали Процюк Наталія з піснею «Вербова дощечка», Марія Плешка виконала румунську пісню «Кинте куку», Чепурняк Тетяна заспівала «Калину» і «Я піду в далекі гори», а Деркач Емілія чуттєво вивела композицію Христини Соловій «Хто, як не ти».

Усіх гостей причарувало виконання прекрасного дуету в складі Катерини Ониськів, яка грала на бандурі, та Сергія Коваля (гітарист). Молоді люди заспівали пісню «Розкажи» М. Чайковського, «Чорне і біле» В. Зозулі та «Синю пісню» Христини Соловій.

Веселий настрій та приємні емоції гостям подарував народний аматорський жіночий ансамбль «Любисток» – керівник Лілія Хабінець та місцевий брасквінтет, який виконав пісню з репертуару Деміса Русоса. Із Гримайлова приїхав ще один вокальний ансамбль. Його учасниці, Боднар Христина та Наталія Господарик, заспівали пісню «Три дороги» та «Калина – журба журавлина».

Юлія Крива із Тернополя виконала композицію «Лелеча доля».

До Яблунева завітав тернопільський «Назарій Яремчук»

Родзинкою святкового концерту став Ігор Данилейко – тернопільський «Назарій Яремчук». Хлопець родом із Борщівщини. Навчається у Київській музичній академії імені Павла Чубинського.

– На свято мене запросив Іван Михайлович Кушнір. З ним ми знайомі дуже давно. Він пише пісні, а я їх виконую. Ну і я теж пишу пісні та їх виконую. Тому ось так ми співпрацюємо. У Яблунові я не вперше, майже кожного року тут виступаю. Організатори завжди влаштовують прекрасну концертну програму, тому враження класні, – поділився з нами Ігор Данилейко.

Поки співаки готувалися до виходу на сцену, до слова запросили старосту села Андрія Балабуха. Йому треба було потягати важкі інвентарі, а потім ще й слова подяки сказати. Пан Андрій усіх привітав зі святом, подякував місцевим жителям за допомогу в усьому, нагородив творчий колектив «Яблучко» та Лілію Бойко, яка завжди долучається до організації усіх фестивалів.

Нещодавно у Яблунові створили громадську організацію «Час волонтера» з метою популяризації села, розвитку культури і спорту, інших соціальних і гуманітарних напрямків.

– Сьогодні багато людей, жителів нашого і сусідніх сіл, волонтерять свою працю заради того, щоби кожному з нас було комфортно, приємно, щоби наші діти бачили культурну родзинку і переймали досвід, – сказав колишній заступник міського голови Копичинецької міської ради Андрій Фик.

Завершила святкування запальна дискотека, яка розпочалася о 22:00.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
26 Липня
25 Липня
Чим, на вашу думку, закінчиться війна з росією?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше