Найсвіжіше:
• На Тернопільщині під час зрізання дерева загинув 28-річний чоловік • Які вимоги до функціональності харчових насосів • За кілька днів до 50-річчя: на Харківщині загинув воїн з Тернопільщини • Жорстока війна забрала життя ще одного воїна з Тернопільщини • Знищення культурної спадщини на 28,9 млн грн – у Тернополі забудовнику та ще 3 особам повідомлено про підозру • ДТП на Теребовлянщині: жінку з переломами госпіталізували • Легендарний біатлоніст з Тернополя закінчив співпрацю з тренером, з яким став чемпіоном світу • Влаштував наркопритон – до 6,5 років ув’язнення засуджено тернополянина • На Лановеччині жінка отримала штраф за побиття палицею літньої людини • На Тернопільщині досі діють 85 релігійних громад УПЦ МП • Волонтера з Тернополя нагородили медаллю «Золоте серце» • Перестало битися серце учасника бойових дій з Козівщини • Дефіцит донорської крові: у Тернополі шукають донорів 4-ї групи • На дорозі Тернопіль – Львів перекриють руху по одному з мостів • Як вибрати сервіс для регулярних обмінів криптовалюти в Україні • Як зрозуміти що капот потребує ремонту або заміни? • На Сумщині загинув музикант від Бога з Борщівщини • Помер старший сержант з Кременеччини • ДТП на Бережанщині: до лікарні потрапили водій та пасажирка мотоцикла • Чому заводське тестування електроніки важливе не менше, ніж заявлені характеристики • У Чорткові збільшуються плата за проїзд у громадському транспорті • На війні загинув випускник тернопільського університету • 13,5 тис євро за переправлення через кордон – судитимуть жителя Бережан • Спочила у Бозі знана лікарка з Бережанщини • Перестало битися серце 41-річного учасника бойовий дій з Тернопільщини
rss

У Тернополі затримали чоловіка, який за 17 тисяч доларів обіцяв “допомогти” уникнути мобілізації


Опубліковано: 9 Березня 2026р. о 15:34

Схему незаконного отримання відстрочки від мобілізації викрили слідчі Тернопільського райуправління поліції спільно зі співробітниками військової контррозвідки СБУ. Жителя Тернополя підозрюють у тому, що він вимагав значну суму коштів за вплив на медичних працівників для оформлення документів, які дозволяли б військовозобов’язаному уникнути призову.

За даними слідства, фігурант запевняв, що може вплинути на працівників одного з медичних закладів Тернополя та посприяти у виготовленні документів лікарсько-консультативної комісії. Йшлося про оформлення висновку щодо потреби постійного стороннього догляду за близькими родичами військовозобов’язаного. Такий документ міг стати підставою для отримання відстрочки від мобілізації.

Під час однієї із зустрічей з посередником, фігурант повідомив, що його товариш за виготовлення таких документів повинен заплатити 17000 доларів США. При цьому він попередив, якщо на запропоновані умови той не погодиться, то “допомоги” не буде, а чоловіка одразу мобілізують, – повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.

Правоохоронці затримали фігуранта відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України одразу після отримання ним коштів.

Жителю Тернополя слідчі поліції уже повідомили про підозру за частиною 3 статті 369-2 (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі.

Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють усі обставини злочину. Процесуальне керівництво здійснює Тернопільська окружна прокуратура.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Автор: Рубрика:





Новини
16 Квітня
15 Квітня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше