Найсвіжіше:
• Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України • Після скарги “Пташки” з Тернопільщини на шалені втрати у 59 бригаді виявили погані рішення керівництва • На Тернопільщині 27 липня на шість годин вимикатимуть світло • Футбольна команда з Тернопільщини дозаявила екс-півзахисника чернівецької «Буковини» • На Тернопільщині археологи розкопали давньоруське місто Биковен • Команда вищої ліги Тернопільщини дозаявила гравця з майже сотнею матчів серед професіоналів • Заступник міського голови Кременця та депутатка вимагали у підприємців хабарі за перемогу у тендері • Двоє працівників Борщівського військкомату, яких звинувачують у корупції, вийшли під заставу • Перестало битися серце вокалістки відомого тернопільського гурту • На Тернопільщині викрили чоловіка, який влаштував наркопритон • Мікрозайм або кредитна лінія − що вибрати та у чому різниця? • У Тернополі затримали чоловіка, який обікрав 15 водоматів (відео+фото) • Став відомим перший суперник тернопільської “Ниви” у новому сезоні • У Міноборони розповіли, чи є потреба у зниженні призовного віку • Безпечний освітній простір Тернопільщини потребує покращення – результати дослідження • Хто в Резерв+ може отримати автоматичну відстрочку – дві категорії • Житель Тернопільщини отримав 4 роки тюрми за неправдиве повідомлення про замінування адмінбудівлі поліції • Сьогодні впродовж усього дня буде ускладнений рух транспорту на вулицях Крушельницької та Грушевського • У Тернополі розпочали встановлення дорожніх знаків дорогою до Дальнього пляжу • Через 6 днів у громадському транспорті одного з міст Тернопільщини не прийматимуть готівку • 33-річний житель Борщівщини організував підпільний бізнес • Блаженнійший Епіфаній на Тернопільщині освятив місце під меморіал памʼяті полеглих захисників України • У розташуванні військової частини помер воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині 26 липня вимикатимуть світло з 5 до 24 години: графік • Тернопільщина завтра зустрічатиме померлого у лікарні Дніпра Героя
rss

У Тернополі відроджують минулий потенціал картингу


Опубліковано: 8 Травня 2018р. о 16:00

Завдяки «Громадському бюджету» – невеликій частині річної міської казни Тернополя, яку безпосереднім своїм голосуванням визначала сама громада, серед його переможців є і проект «Розвиток та популяризація автоспорту, його виду картингу в Тернополі». І саме він  став першою ластівкою  у реалізації запропонованих жителями міста ініціатив. Коштом «Громадського бюджету» на тендерних умовах  для вихованців КЗ ТМР «Станція юних техніків» придбали новенькі картинги, завдяки яким вони тепер зможуть захищати честь міста і краю не лише на внутрішніх змаганнях, а й на міжнародних першостях і кубках.

Картинг у Тернополі має майже сорокарічну славну історію

У 80-х роках під час створення 3-ї черги парку «Топільче», як інформує директор Станції юних техніків Олег Ковальчук, була побудована траса для їзди на картингу довжиною 760 метрів, а також кордодроми для запуску автомоделей, авіамоделей та будівля спортивно-технічного комплексу, з’явилися умови для повноцінного функціонування та розвитку моделізму.

– На той час у Тернополі функціонувало 6 установ, де розвивали картинг. Регулярно відбувалися змагання на першість області, а також регіональні перегони серед школярів. З великим успіхом у 90-х міська станція юних техніків проводила відкриту першість міста з картингу на призи газети «Тернопіль вечірній». Участь у них брали команди Тернополя, Слівена (Болгарія), Бєльців (Молдова), а також Хмельницької, Чернівецької, Львівської областей, – пригадує пан Ковальчук.

Хоч картингом у Тернополі займалася чимала кількість спортсменів, через його дорожнечу поступово втратився минулий потенціал цього виду спорту.

– Чверть століття тому загальна кількість учасників сягала 120 чоловік у 4 класах машин. У 2000-х роках у зв’язку з фінансовими труднощами основна частина секцій картингу припинила роботу. Траса вимагала капітального ремонту, а після її реконструкції у 2016 році з’явилися нові можливості для розвитку цього технічного виду спорту, – наголосив Олег Ковальчук.

Активно відроджувати цей вид спорту розпочав картинговий клуб «Тернопіль»

Щоби відродити минулий потенціал картингу в нашому регіоні, частина колишніх його спортсменів та ентузіастів створила громадську організацію «Картинговий клуб «Тернопіль». За словами одного з її засновників й очільника Андрія Грабця, активізувати відродження цього виду спорту вдалося завдяки співпраці з керівництвом міської станції юних техніків.

– До нашої громадської організації, окрім колишніх картингістів, ще й увійшли батьки юних спортсменів, з якими ми займаємося. Однак розвивати картинг лише у межах нашої спільноти було безперспективно, тому шукали шляхи співпраці в цьому плані з державними та комунальними закладами. На нашу пропозицію відгукнувся директор КЗ ТМР «Станція юних техніків» Олег Ковальчук. Між картинговим клубом «Тернопіль» і цим позашкільним закладом освіти було укладено угоду про проведення спільної діяльності щодо розвитку і популяризації картингу для учнівської молоді та юнаків і відкриття гуртка картингу, – каже пан Грабець.

За словами Андрія Грабця, така співпраця сприяє розвитку картингу в Тернополі.

– Ми прийшли до міської станції юних техніків, щоби відродити там гурток із цього технічного виду спорту. Практично ми влилися у цей заклад позашкільної освіти уже зі своїми вихованцями і з власною технікою. Станція юних техніків у межах своїх можливостей сприяє нам у розвитку картингу, а ми, у свою чергу, докладаємося до того, щоби вихованці закладу мали можливість розвивати свої технічні здібності і в нашому виді, – розповів керівник картингового клубу «Тернопіль».

Картинг – дорогий вид спорту

Як стверджує Андрій Грабець, нині займатися цим видом спорту – задоволення не з дешевих. Проте батьки, чиї діти серйозно захопилися картингом, таки знаходять для цього необхідні кошти.

– Технічні види спорту, зрештою й багато видів звичайного, і у 80-х потребували значних фінансів. Але тоді їх фінансувала держава, нині ж усе переважно тримається на ентузіастах. З часу  заснування нашого клубу й донині усім необхідним забезпечують батьки вихованців, ми й самі вкладаємо у цю справу власні кошти. Ну і чим може нам сприяє міська станція юних техніків, а її можливості у цьому плані обмежені, – додає пан Грабець.

На превеликий жаль, не всі з батьків вихованців картингового гуртка мають змогу профінансувати участь своїх дітей у першостях і кубках в інших містах України, не говорячи вже про міжнародні змагання за кордоном.

– Через зниження рівня життя у державі більшість із батьків наших вихованців мають змогу лише профінансувати тренувальні заїзди, а оплатити участь своїх дітей у змаганнях мало хто спроможний. А серед таких спортсменів проглядаються юні обдарування до картингу. Намагаємось якось виходити із ситуації, шукаємо додаткових спонсорів. Але щоби взяти участь у вітчизняних змаганнях, на одну дитину треба затратити від 5 до 10 тисяч гривень. Комплект гуми на один картинг вартує 160 євро, а їх на гонку необхідно зо два. Також треба заплатити паркувальні за змагання упродовж 5 днів (по 150 грн. за кожен) 750 грн. Ще 150 грн. потрібно викласти за датчик. Окрім цього, треба зробити внесок за стартові 1200 грн. і за кожне тренування по 300 гривень з учасника. А ще розхідні на бензин й автомобільні оливи. Ну й зрозуміло, що десь усією командою треба жити та харчуватися. Значні видатки йдуть на саму дорогу до змагань і на повернення з них. Найближчим для нас у картинговому плані є Київ. А до Полтави – 800 кілометрів, до Кам’янського, що на Дніпрянщині, – 1000 км. Тільки моя машина «споживає» 15 літрів на 100 кілометрів. Нею ми возимо все необхідне, – розповів Андрій Грабець.

Завдяки участі у «Громадському бюджеті», з’явилися нові картинги і… перспективи

Досі машинки для юних картингістів купували їхні батьки. Але на них неможливо було брати участь на високого рівня представницьких змаганнях. Тепер завдяки «Громадскому бюджету» не лише придбали нові картинги, а й з’явилися нові перспективи розвитку цього виду спорту.

– Сама техніка є досить дорогою. Тож хто із батьків мав можливість, то купував для своїх дітей річні та дворічні картинги. У листопаді 2017 року ми ініціювали власний проект на громадський бюджет міста «Розвиток та популяризація автоспорту, його виду картингу в Тернополі». І громада міста  його підтримала на голосуванні. Це дало можливість отримати 995 тисяч 200 гривень у рамках проекту. Завдяки цьому з’явилися перспективи придбати нові машинки і комплектуючі до них. Упродовж лютого-березня 2018 року за допомогою системи «Прозоро» було проведено відкриті торги закупівлі нової техніки та запасних частин згідно з бюджетом проекту, – повідомив Олег Ковальчук.

За словами директора Станції юних техніків, ці картинги, які всі охочі можуть побачити у фойє закладу, зібрані за останнім словом техніки і їх можна використовувати на різних картингових перегонах.

– У цих машинок – міцні рами, двигуни до яких можна змінювати. Завдяки цьому ми ставитимемо наявні на Станції юних техніків старі двигуни для участі наших вихованців у внутрішніх і вітчизняних змаганнях. А закуплені нові двигуни після перестановки на цих же рамах дають змогу використовувати їх у перегонах різних класів, – мовить пан Ковальчук.

Дана техніка дає можливість проводити навчально-тренувальну роботу з учнівською молоддю Тернополя, брати участь у змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівня і гідно представляти місто на даних змаганнях.

У Тернополі буде картингова арена?!

Як повідомили нам у Тернопільській міській раді, після успішної реконструкції траси та відновлення занять із картингу в нашому місті біля неї планують створити ще й місця для глядачів та звести всі необхідні для розвитку цього виду спорту приміщення.

Зокрема, наступним кроком у цьому напрямку, як запевнили у місцевому самоврядуванні Тернополя, буде створення відповідної бази для тренувань, де спорудять роздягальні і тренерські кімнати. І, що найголовніше для будь-якого виду спорту, планується звести також трибуни для глядачів. Щоб уболівальники могли зі зручних місць спостерігати за виступами своїх улюбленців. Це вже реальний перший крок для розвитку картингового спорту в Тернополі.

Вихованці картингового клубу «Тернопіль» виборюватимуть путівки на чемпіонат світу

Сьогодні на картинговій трасі в парку «Топільче, яка є найдовшою серед аналогічних у Західній Україні, тренуються уже місцеві призери різних змагань. Хоч одному з них – Юрію Красулі – лише дванадцять років і він займається цим видом спорту лише два роки, хлопець уже виборов звання кандидата у майстри спорту України.

– Розпочиналося все з того, що у більшості заїздів я фінішував останнім. Мене дуже це бентежило. Тому працював над собою, інтенсивно тренувався. Внаслідок цього я дуже захопився картингом, а десь через півроку почав досягати на його змаганнях успіху. На сьомий місяць тренувань уже здобував 2-3 місця, а згодом почав перемагати, – каже Юрій Красуля.

Як повідомив Андрій Грабець, уже цього тижня представники картингового клубу «Тернопіль» відстоюватимуть честь нашого міста і краю на представницьких вітчизняних перегонах.

– Веземо наших вихованців на два перших етапи кубка України, де вони виступатимуть якраз на найновішій техніці. Все робиться для того, щоби вони мали можливість поборотися за путівки на чемпіонат світу, – повідомив наставник юних картингістів.

Побажаймо і ми команді картингового клубу «Тернопіль», укомплектованій із вихованців міської станції юних техніків, успішного виступу і здобуття омріяного результату на представницьких перегонах.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:





Новини
26 Липня
25 Липня
Чим, на вашу думку, закінчиться війна з росією?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше