Найсвіжіше:
• Стало відомо, скільки на Тернопільщині діє сонячних електростанцій і яку потужність вони мають • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України • Після скарги “Пташки” з Тернопільщини на шалені втрати у 59 бригаді виявили погані рішення керівництва • На Тернопільщині 27 липня на шість годин вимикатимуть світло • Футбольна команда з Тернопільщини дозаявила екс-півзахисника чернівецької «Буковини» • На Тернопільщині археологи розкопали давньоруське місто Биковен • Команда вищої ліги Тернопільщини дозаявила гравця з майже сотнею матчів серед професіоналів • Заступник міського голови Кременця та депутатка вимагали у підприємців хабарі за перемогу у тендері • Двоє працівників Борщівського військкомату, яких звинувачують у корупції, вийшли під заставу • Перестало битися серце вокалістки відомого тернопільського гурту • На Тернопільщині викрили чоловіка, який влаштував наркопритон • Мікрозайм або кредитна лінія − що вибрати та у чому різниця? • У Тернополі затримали чоловіка, який обікрав 15 водоматів (відео+фото) • Став відомим перший суперник тернопільської “Ниви” у новому сезоні • У Міноборони розповіли, чи є потреба у зниженні призовного віку • Безпечний освітній простір Тернопільщини потребує покращення – результати дослідження • Хто в Резерв+ може отримати автоматичну відстрочку – дві категорії • Житель Тернопільщини отримав 4 роки тюрми за неправдиве повідомлення про замінування адмінбудівлі поліції • Сьогодні впродовж усього дня буде ускладнений рух транспорту на вулицях Крушельницької та Грушевського • У Тернополі розпочали встановлення дорожніх знаків дорогою до Дальнього пляжу • Через 6 днів у громадському транспорті одного з міст Тернопільщини не прийматимуть готівку • 33-річний житель Борщівщини організував підпільний бізнес • Блаженнійший Епіфаній на Тернопільщині освятив місце під меморіал памʼяті полеглих захисників України • У розташуванні військової частини помер воїн з Тернопільщини • На Тернопільщині 26 липня вимикатимуть світло з 5 до 24 години: графік
rss

У Тернополі відкрили надсучасний газобетонний завод


Опубліковано: 16 Листопада 2017р. о 10:00

В обласному центрі запрацював газобетонний завод, аналогів якому немає у цілій Західній Україні. Газоблоки, які він вироблятиме, дозволять замінити 100 мільйонів цегли на рік. Потужність заводу задовольнятиме потреби будівельників найближчих шести областей.  

Газоблоки на сьогодні є одним із провідних будівельних матеріалів, які поступово витісняють цеглу.

– У Тернопільській області цегельних заводів обмаль, а от у сусідній Польщі з цегли фактично ніхто вже не мурує, тому кілька років тому ми теж перейшли на газоблоки. У каркасно-монолітних будинках – це незамінний матеріал. Раніше газоблоки купували в Польщі, а коли стався скачок валюти, возити їх стало невигідно і ми звернулися до українських постачальників. Найближчі до Тернополя газобетонні заводи знаходяться у Броварах, що під Києвом, та в Каховці (Херсонська область). Відстань до цих міст чимала (понад 30 відсотків вартості газоблоків становило їхнє транспортування) та й попит на газоблоки великий, особливо влітку, і часто нам доводилося стояти 2-3 доби у черзі за цим матеріалом, – розповів генеральний директор ТОВ «Тернопільбуд» Василь Лило

Три роки тому «тернопільбудівці» серйозно задумались над цієї проблемою і таки зуміли її вирішити, збудувавши власний газобетонний завод.

– У Польщі подібні заводи скупив потужний міжнародний консорціум і за один день було закрито одразу п’ять таких підприємств. Один із них, на якому ми раніше купували газоблоки, знаходився біля українсько-польського кордону. Тож оцінивши свої можливості, ми придбали цей завод у поляків. Звідти привезли 200 фур обладнання, а інше (німецьке, польське, датське, білоруське та українське) докупили. Усе, що є найкраще в даній галузі, ми вклали у цей завод, – не без гордості розповідає Василь Йосипович.

Два роки минуло від початку демонтажу заводу в Польщі до пробного випуску продукції в Тернополі.

– Пробна партія газоблоків уже третій тиждень використовується для потреб ТОВ «Тернопільбуд». Зараз відточуємо якість газоблоків, адже їхнє виготовлення – це складний технологічний процес. Так спеціальний розчин спершу потрапляє в камеру дозрівання, де знаходиться 2,5 години. Там він зростає в об’ємі та твердіє до такої міри, що його можна кантувати і різати на потрібну товщину. І лише після цього він потрапляє в автоклав, де під тиском понад 10 атмосфер витримується 11 годин при температурі понад 200 градусів. Далі газоблок 4 години остигає і лише тоді пакується і транспортується на будову, – пояснює Василь Лило.

Газоблоки використовують не лише як стіновий (для зовнішніх та внутрішніх стін), а й як утеплюючий матеріал, а також для облаштування покрівлі. Вони мають ряд суттєвих переваг над іншими матеріалами.

– Газоблок – це теплий та легкий в обробці матеріал, з ним набагато легше працювати, ніж із цеглою. Якщо з нього виконана перегородка, то не потрібно штукатурки, використовується лише легка шпаклівка й одразу чистове фарбування. А ще – це екологічно чистий матеріал, який виготовляють із натуральних компонентів – пісок, цемент, вапно, гіпс і вода. За екологічністю газоблок – другий після дерева, – каже будівельник.

Новий завод випускатиме продукцію не лише для своїх потреб, а й для сусідів.

– На сьогодні завод спроможний випускати 700 кубометрів газобетону на добу, відповідно це 232 тисячі у рік, що заміняє 100 мільйонів штук цегли. За потужністю він займає третє-четверте місце в Україні, але в нас є перспектива розвитку, яка полягає в тому, щоби доставити ще кілька автоклавів для того, аби збільшити виробничу потужність. Уже цього місяця завод має вийти на 60 відсотків проектної потужності. А за два місяці – на повну потужність. Далі доставлятимемо автоклави, щоб увійти до трійки найпотужніших заводів такого напрямку в Україні. Загалом завод збудовано не тільки для нашого підприємства, для якого він працюватиме в кращому випадку одну добу в місяць.За потужністю він спроможний забезпечити всю Західну Україну, а саме – шість її областей. Упевнений, наш газоблок абсолютно конкурентний і багато будівельників на нього перейдуть, – відзначив гендиректор «Тернопільбуду».

За словами Василя Лила, застосування в будівництві газоблоків призводить до здешевлення квадратного метра.

– У зв’язку з безвізом, а також тим, що Польща відкрила до 2 млн. робочих віз і їх у першу чергу цікавлять будівельники, ми відчуваємо дефіцит робочої сили. Брак робочих рук призводить до того, що ми переходимо на більш досконалі технології, щоби зменшити трудозатратну частину в будівництві, яка значною мірою впливає на вартість квадратного метра. Нам не вигідно, щоби ця ціна зростала, тому що люди в нас не багаті, у них невисока купівельна спроможність. Через те нам доводиться шукати різні варіанти, маневрувати, і саме використання газоблоків – один із кроків у цьому напрямку, – каже заслужений будівельник України.

Новий газобетонний завод дозволить забезпечити роботою 100 чоловік, при цьому умови праці будуть доволі комфортними, адже 80 відсотків його виробничих процесів автоматизовані.

До слова, подібні заводи з випуску будівельних матеріалів востаннє відкривалися на Тернопільщині років 15 тому. Тоді на Борщівщині німецька фірма «Кнауф» презентувала випуск гіпсів та гіпсових сумішей. Із запуском газобетонного заводу в Тернополі можна сподіватися, що будівельна галузь у нашому краї нарощуватиме об’єми. 


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
27 Липня
26 Липня
25 Липня
Чим, на вашу думку, закінчиться війна з росією?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше