Найсвіжіше:
• Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщині по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьму участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду
rss

У Тернополі розповіли, що чекає дітей-сиріт у майбутньому


Опубліковано: 13 Червня 2021р. о 20:45


У Тернополі відбулася пресконференція, ініційована Тернопільським благодійним фондом «Майбутнє сиріт». Її мета – привернути увагу до проблем дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та залучити людей до їхньої індивідуальної підтримки. Якою є місія благодійного фонду «Майбутнє сиріт» у житті вихованців та випускників інтернатних закладів Тернопільської області, як їх підтримує держава і місцеві громади та чому в процесі соціалізації їм так потрібна ефективна індивідуальна підтримка?

«Майже 90% дітей-сиріт влаштовані у сімейні форми виховання»

Закінчуючи школу-інтернат, молоді люди стикаються з багатьма проблемами, пов’язаними з отриманням житла, пошуком роботи, організацією побуту, харчування й вільного часу, взаємодією з соціумом, отриманням медичної допомоги, створенням сім’ї. Зазвичай у цей час вони залишаються без підтримки та не уявляють, кому вони могли би довіряти й на кого розраховувати. Часто суспільство виявляється неготовим прийняти цих молодих людей і сприяти їхній соціалізації.

Волонтери Фонду розповіли про основні проєкти, які реалізували за 15 років своєї діяльності. 

– Уже кілька років «Майбутнє сиріт» сприяє адаптації випускників інтернатних закладів у соціумі завдяки програмі «На порозі дорослого життя». «Вона має теоретичну і практичну частини, під час яких молодь вчать, як правильно організувати побут: купувати продукти, готувати їжу, витрачати гроші тощо. Бо, виходячи зі школи-інтернату, діти часто поводяться, як сліпі кошенята: вони не знають, що треба платити за комунальні послуги, що зварити обід потрібно самому, бо в інтернаті за них це робили працівники. Варто зазначити, що діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, вихованці інтернатів Тернопільської області потребують ефективної та індивідуальної підтримки в процесі соціалізації. У них недостатні навички розуміння та відстоювання своїх прав на житло, на майно, на якісну освіту і майбутню роботу, сімейне життя та навіть звичайне бачення себе у майбутньому. Вони обмежені в позитивних моделях поведінки в соціумі, щоби наслідувати і застосовувати їх, – розповіла координаторка програм та проєктів БФ «Майбутнє сиріт» Ірина Абрамець.

Серед інших проєктів фонду –  «Запроси дитину на свята у родину», «Рука допомоги», «Валіза підтримки випускнику», наставництво, літні табори, профорієнтаційні екскурсії.  Усі програми базуються на потребах вихованців інтернатних закладів.

На даний час на Тернопільщині реалізовують пілотний проєкт із реформування інтернатних закладів. Завдяки цьому майже 90% дітей-сиріт влаштовані у сімейні форми виховання.

– Є частка дітей, які нині ще не влаштовані. Це близько 80 осіб. Є певні причини: діти, які мають вади розвитку, в тому числі психічного, діти, які належать до великих родинних груп. Створення дитячих будинків сімейного типу вирішує цю проблему, і ми активно над цим працюємо. Також це можуть бути діти старшого віку, які не бажають бути влаштовані. Держава для цього передбачає іншу форму виховання –  малий груповий будинок, де можуть проживати до 10 таких дітей. Будинок має директора і по вихователю на кожних дві дитини, – розповів начальник Служби у справах дітей Тернопільської облдержадміністрації Ростислав Дрозд.

Начальник розповів, що держава надає фінансову підтримку дітям-сиротам та виділяє кошти на придбання житла.

«Дитині потрібен наставник, авторитет»

– Звертаюся до всіх небайдужих із проханням долучатися до проєктів фонду та сприяти адаптації випускників інтернатів до дорослого життя. Адже дітям-сиротам важливі не подарунки, а увага. В сім’ї дитина бачить певні моделі поведінки: як батьки працюють, заробляють, ведуть побут, тож таким чином ментально готуються до дорослого життя. На жаль, діти-сироти цього не знають і відповідно після закінчення інтернатів стикаються з різними проблемами. Так, держава допомагає у різний спосіб, але випускники інтернатних закладів не завжди можуть  правильно скористатися цією допомогою. Тому вони потребують нашої підтримки,- додає голова БФ «Майбутнє сиріт» Андрій Назаренко.

На пресконференції була присутня і вихованка, випускниця Бережанського ліцею Яна Боднар. Дівчина розповіла, що форуми та програми допомогли їй адаптуватися в сучасному світі, і зараз вступати у самостійне життя не так страшно, хоч ти й сама.

– Мені було дуже цікаво ходити на тренінги, я дізналася багато всього корисного. А під час акції «Запроси дитину на свята в родину» я відчула, що мене полюбили, що мені можуть дарувати любов просто так. Бо бути сиротою нелегко, адже так хочеться мати свою сім’ю, батьків. Образливо бачити, коли до когось приїжджали, а до тебе ні. А усвідомити, що твоя мама є, але їй до тебе байдуже, дуже боляче та важко, – сказала дівчина.

Щасливе майбутнє сиріт залежить від кожного небайдужого громадянина

На завершення волонтери розповідають, що дітям потрібні не цукерки і не дорогі подарунки. Вони наголошують на тому, що дітям потрібна увага і навіть справжні друг та порадник, до яких можна зателефонувати у будь-який момент життя. Стати так званим авторитетом для дитини і навчити її реаліїв життя. Окремо зупинилися представники організації на солодких подарунках, яких, як виявляється, дуже багато, однак тут є інша сторона медалі.

– Звісно добре, коли до дітей проявляють увагу, але повірте, їм потрібні не цукерки. І ми навіть придумали гасло: «Подаруй дитині не цукерку, а увагу». Насправді,багато людей не розуміють, що задобрюючи сиріт солодощами, це породжує хибні бачення на життя. Вони звикають до того, що позбавлені батьківського піклування і їм все змушені подавати. Ми ж хочемо навчити їх самостійності. Є маса прикладів, коли, незважаючи на важкі сімейні обставини, діти добивалися висот у кар’єрі і мали прекрасні сім’ї. Ми закликаємо не відкуповуватись від таких дітей, якщо ви маєте нагоду, краще поділіться з ними своїм світом, – підсумувала Ірина Абрамець.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше