Найсвіжіше:
• У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина • У Тернополі на Великодні свята частіше курсуватиме громадський транспорт до кладовищ  • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • Купуючи автомобіль, житель Тернопільщини втратив понад 200 тисяч гривень • Тернополян запрошують на зустріч з командиром роти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі»  • У Тернополі сім’ї постраждалих від війни можуть отримати до 100 тисяч гривень на власний бізнес • У Тернополі відбулася зустріч з родинами загиблих та безвісти зниклих бійців бригади «Лють» (+відео) • Від отриманих поранень у бою загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Відбулося жеребкування календаря першої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу • Тернополянин намагався незаконно відправити за кордон поштою камені з відбитками істот, яким понад 400 млн років • Калькулятор авто зі США: як прорахувати авто • Назавжди повернувся до рідної домівки: сьогодні на Тернопільщині поховають загиблого на війні Героя • Синоптики повідомили, якою буде погода на Тернопільщині на вихідні • «Поділля» з В. Березовиці у футбольному сезоні-2024: з екс-гравцями “Чорноморця”, “Поділля” та “Агробізнесу” • У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька
rss

У міськраді Тернополя не знають, що робити із «сміттєвою бомбою»


Опубліковано: 3 Квітня 2017р. о 15:03


У Тернополі в порівнянні зі Львовом зараз не так гостро стоїть питання щодо вивозу та переробки сміття. Хоча свого часу Файне місто, як і його сусід, уже переживало «сміттєву блокаду». Відповідно наш обласний центр не застрахований від того, що історія не повториться знову. Тим паче, що передумов для цього більш ніж достатньо. Чого тільки вартує Малашівське сміттєзвалище, яке по своїй суті нагадує бомбу сповільненої дії, альтернативу якому шукають донині!

– Проблема сміття є глобальною. В Україні вона не вирішена взагалі. Коли я був на курсах у США, нам озвучували дуже просту думку: «Якщо країна не визначилась зі своїм сміттям, то це не держава». Нас це теж стосується. Жодного міста чи села в Україні немає, де цю проблему вирішили комплексно. Більше того, самостійно ніяка міська рада її і не вирішить. Наприклад, у ситуації зі Львовом вини Садового немає, бо він сам просто не може цього владнати, – переконаний начальник міського управління ЖКГ Олег Соколовський.

На думку чиновника, не лише влада, а й населення не готове сприяти тому, щоб бодай почати сортувати сміття.

– Навряд чи хтось вдома ставитиме більше двох пакетів для сміття. Правда ж?

Хоча все залежить від того, яку позицію з цього приводу сповідує влада та що хоче від населення. На даний час Тернопіль не має чіткої стратегії, бо не має ні земельної ділянки для будівництва заводу з переробки сміття, ні земельної ділянки під так званий полігон, – переконує начальник управління ЖКГ.

Щоправда, певні зрушення в контексті пошуку земельної ділянки під сміття є. Зокрема, нещодавно ми писали, що в порядок денний сесії міської ради потрапив проект рішення, в якому інвестор – ТОВ «Європейський екологічний альянс», просить у мерії віддати йому 6 га землі для «здійснення діяльності з тимчасового складування твердих побутових відходів».

Мова йде про земельну ділянку  в селі Миролюбівка Тернопільського району, яку ще за керівництва екс-мера Тернополя Романа Заставного вдалося передати у комунальну власність міста. Щоправда, запустити проект попередники Надала так і не змогли, позаяк мешканці прилеглих сіл виступали категорично проти такої ідеї.

– Так, земельна ділянка там є. Вона придатна для так званої системи «Бала». Тобто сміття збирають, спеціальна машина видавлює з нього воду і повітря, далі воно закривається відповідною плівкою та зберігається певний час, аби потім використовувати в якості енергетичного продукту для спалювання. Так, є інвестор, який готовий вкладати кошти в цей проект. Міська рада ж самостійно таку ініціативу з бюджету реалізувати не зможе, тому ми в цьому плані надаємо інвестору повністю «зелене світло», – зазначив пан Соколовський.

Однак навіть за документами дана ділянка не є основним полігоном, тому в разі, якщо його запустять, місто від сміття повністю він не врятує.

– Чому не регулюється питання зі сміттям взагалі ні в нас, ні в Львові, ні у Вінниці? Я поясню. Закон чітко говорить, що проблема зі сміттям лежить виключно на плечах територіальної громади. Натомість в іншому законі йдеться, що сміттєзвалища на території міста категорично заборонені. Ось вам і перше запитання: як Тернопіль може вирішити проблему із сміттєзвалищем, якщо на власній території його облаштувати не можливо. Відповідно потрібно просити ділянку на інших територіях. Припустимо, якось ми домовимось за територію. Далі, щоб розмістити місце видалення відходів, потрібно отримати погодження від територіальної громади. Мені свого часу американський професор сказав: «Територіальної громади, яка дозволить розміщення сміттєзвалища, не існує в природі!» Тому це питання приречене на загибель, – переконує Соколовський.

Чиновник вважає, що питання з вивезення та утилізації сміття можна вирішувати виключно на столичному рівні. На місцях же без підтримки державних органів влади воно ніколи не зрушиться з місця.

– Уявіть, що ви маєте 48 млн. у.о. і хочете вкласти їх у будівництво сміттєпереробного заводу. Та як ви вкладете гроші, якщо немає землі? Про які інвестування можна говорити, коли немає що пропонувати? Інвесторів з цього приводу до Тернополя приїздило дуже багато, але вони одразу питали: а куди владати гроші? Зрозумійте, проблеми будівництва заводу немає, інвесторів є аж забагато. Натомість є проблема з землею, – пояснює Олег Соколовський.  

Ще одне не менш важливе питання – це Малашівське сміттєзвалище. Те, що воно «на ладан дихає», всім чудово відомо. Однак закрити його зараз ніхто не планує, поки не знайдеться альтернатива.

– «Бомба» (про Малашівське сміттєзвалище, – авт.) є і її треба закривати. З цим не можна гратися. Те, що в нас є певні покращення, це всього лиш випадки. Нам, кажучи іншими словами, щастило, – підсумував начальник управління житлово-комунального господарства.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
27 Квітня
26 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше