Найсвіжіше:
• Третя Тернопільська футзальна ліга: «Максбуд» та«Тернопіль Юнайтед» йдуть без поразок • 16 грудня п’ять тернопільських вулиць залишаться без води • Теребовлянщина в скорботі: на Харківщині загинув уродженець Мшанця • Випускник Бережанського ліцею нагороджений “Золотим хрестом” • Вихованець тернопільського футболу – у збірній туру Прем’єр-ліги • Відстрочка від мобілізації: яким документом можна її підтвердити • Від екстрадиції до США багатія з Тернопільщини врятував білоруський дипломатичний статус • Понад рік вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Кабмін ухвалив рішення про автоматичний військовий облік з 18 років, у тому числі за кордоном • Шкарпетковий бізнес: як стати улюбленим продавцем для клієнтів • На Харківщині загинув старший солдат з Тернопільської області • 14 грудня громада Тернополя прощатиметься з відомим містянином • Як зробити успішним бізнес із продажу FastFood • Екс-капітан тернопільської «Ниви» може повернутися в Прем’єр-лігу • На Тернопільщині викрили чергову підпільну АЗС • У Тернополі судитимуть головного інженера ЖЕКу за отримання 10 000 доларів хабаря • У Кременці відкрилася вулична виставка «Церковний рашизм» • Псевдопрацівник банку ошукав жительку Тернополя на понад 50 тисяч гривень • У Чорткові слідча поліції отримала від батька 1 млн гривень у подарунок • Головний тренер “Сокола” Андрій Скакун: «Було чимало хорошого і багато повчального для команди і клубу в цілому» • Антисанітарія та брудний одяг: у Шумську судили жінку, бо не гляділа чотирьох неповнолітніх дітей • Удар російського FPV-дрона обірвав життя офіцера з Тернопільщини • Помер відомий український співак Степан Гіга • На Тернопільщині оприлюднили графік вимкнення світла на 13 грудня • На Сумщині прийняв останній бій сержант з Тернопільської області
rss

У Київської митрополії УПЦ МП виявили ознаки афілійованості з Російською церквою


Опубліковано: 9 Липня 2025р. о 7:45

Відповідний наказ «Про виявлення ознак афілійованості Київської митрополії Української Православної Церкви» видано Державною службою України з етнополітики та свободи совісті 8 липня 2025 року.

Результати дослідження щодо питання наявності ознак афілійованості Київської митрополії Української Православної Церкви (УПЦ МП – ред.) з іноземною релігійною організацією, діяльність якої в Україні заборонена, оприлюднено на офіційному сайті ДЕСС.

Як йдеться в наказі, “Київська митрополія Української православної церкви як складова частина Української православної церкви входить до структури (є частиною) Російської православної церкви, діяльність якої в Україні заборонена відповідно до Закону України «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій»; у статуті та у документах, передбачених статутом, наявні ознаки входження до структури Української православної церкви, яка є афілійованою із Російською православною церквою; у рішеннях Архієрейського Собору, Священного Синоду Російської православної церкви та у статуті Російської православної церкви, діяльність якої в Україні заборонена відповідно до статті 3 Закону України «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», наявні положення щодо права прийняття статутними органами управління Російської православної церкви рішень з канонічних і організаційних питань, які є зобов’язальними для Київської митрополії; рішеннями Архієрейського Собору Російської православної церкви та статутом Російської православної церкви, діяльність якої в Україні заборонена відповідно до статті 3 Закону України «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», передбачено обов’язкове входження керівників Київської митрополії до статутних органів управління Російської православної церкви.

У результатах дослідження зазначено, що дослідницька група “вбачає ознаки входження КМ УПЦ в РПЦ у тому, що:

  • статус «незалежності і самостійності в управлінні», наданий РПЦ УПЦ, не означав повної незалежності УПЦ у тому сенсі, який надається автокефальним церквам з боку кіріархальної Церкви;
  • конституюючий елемент Статуту про управління УПЦ — Грамота — встановлює входження УПЦ до Вселенського православ’я «через Російську Православну Церкву» (у випадках, коли РПЦ надавала своїм частинам повну незалежність, тобто автокефалію, згадка про таке входження була відсутньою);
  • керівні органи УПЦ відхилили звернення щодо унезалежнення УПЦ від РПЦ;

Дослідницькою групою не виявлено документів Соборів УПЦ, Соборів Єпископів УПЦ, Священного Синоду УПЦ, які би свідчили про вихід УПЦ зі складу РПЦ.


Джерело: Релігійна правда
Рубрика:




Новини
14 Грудня
13 Грудня
12 Грудня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше