Найсвіжіше:
• Холдинг найбагатшого уродженця Тернопільщини збанкрутував • Аферист з Тернополя “кинув” жителя Львівщини на гроші • У Кременця з’явитися ще одне місто-партнер, цього разу з Канади • УПЦ (МП) скаржиться, що держава буде займатись “експропріацією церковних святинь” в Почаєві • Вбив трьох людей зі Збаражчини і ще чотирьох поранив: стрільцю загрожує довічне ув’язнення  • Чиновники привласнили 13 мільйонів гривень: тернопільський слід  • У Тернополі до 15 років позбавлення волі засудили депутата держдуми росії • 20-річна тернополянка сіла за кермо без прав і спричинила аварію • З війни «на щиті» повертається юний захисник з Тернопільщини • Тернопільська футзальна ліга: покери Лук’янова та Сиротюка приносять перемогу ФК “Тернопіль-Ветеран” • Як обрати надійний автосервіс у Хмельницькому • Футбольна команда з Тернопільщини здобула першу перемогу на турнірі у Рівному   • Знову сумна звістка, знову втрата і знову Часів Яр: на Донеччині загинув ще один Герой з Тернопільщини • Симулятори дронів і тири: Тернопільщина увійшла у ТОП областей за витратами на обладнання для “Захисту України” • У Курській області загинув навідник-десантник з Тернопільщини • Завдяки аналізу ДНК вдалось ідентифікувати тіло молодого Героя з Тернопільщини • На Дніпропетровщині помер військовий з Тернопільської області • На звіт мера з Тернопільщини містян доставлятимуть безкоштовно автобусами • Тернополянки потрапили в шахрайські пастки • Військовому з Тернопільщини з позивним “Журналіст” вручено відзнаку • Цього року в Україні почнуть працювати кілька аеропортів • У Збаражі буде новий депутат, за якого проголосували всього 18 виборців • Плакало небо, плакали люди: громада на Тернопільщині провела в останню земну дорогу Героя-земляка • УПЦ МП хоче уникнути перевірки в рамках інвентаризації у Почаївській лаврі • У Курській області загинув 31-річний солдат з Тернопільщини
rss

Торф’яні котельні вперто продовжують будувати


Опубліковано: 16 Травня 2017р. о 11:00

^437D4CEE3A7BCBB6E5E3DE99BCCB7109C67ECAA2DED92AF00D^pimgpsh_fullsize_distrТема реконструкції котелень на альтернативних видах палива у Тернополі досі не сходить з уст і мешканців, і чиновників мерії. Одні кажуть, що будувати енергетичне благо не можна, інші вже фактично завершують будівельні роботи та приступають до тестування котелень.

Ба більше, одну із семи таких котелень уже навіть частково експлуатують, а керманичі міста хизуються, що завдяки новації, деякі тернополяни відтепер мають у кранах регулярно гарячу воду.

– Цілодобове подання гарячої води в неопалювальний період – дуже витратний вид послуг. Фактично витрачається той же ресурс, що й при подачі теплоносія, і при цьому з квітня до жовтня тернополяни за опалення, звісно, не платять. А завдяки економії від роботи на «альтернативі», маємо змогу подавати гарячу воду поки що мешканцям Східного масиву цілодобово. Якщо ж котельні на альтернативних видах палива почнуть працювати в інших мікрорайонах міста, то вартість гарячої води значно знизиться, і це дасть нам змогу надавати цю послугу цілодобово в усьому місті, – цитує міського голову Сергія Надала офіційний сайт міського управління ЖКГ.

Та попри такі «солодкі» перспективи з уст мера, мешканці деяких мікрорайонів досі продовжують виступати проти впровадження альтернативного блага. Люди не розуміють, чому котельні зараз будують, якщо на одній із сесій міськради Сергій Надал пообіцяв їм, що поки влада та люди не дійдуть згоди, поки усі «нюанси» не будуть обговорені, котелень облаштовувати не будуть.

– Ми віднесли позовну заяву в Тернопільський міськрайонний суд через те, що наші слідчі не бачать підстав вносити справу в реєстр досудових розслідувань, якщо ми буквально по статтях їм розповіли, хто і в чому не правий. Фактично оскаржуємо дії слідства, яке не вносить справу в ЄДР. Чекаємо на повідомлення про призначення слухання справи. Кожного вечора, лягаючи спати, бачимо один вигляд котельні, а вранці він вже інший. Як  вони ночами можуть працювати, я не знаю? Мабуть тому, що ми вдень викликаємо поліцію, вони взялися будувати уночі. Нам досі не показали дозвільних документів, згідно з якими ті люди діють (угоди і т.д.). Щось, вочевидь, приховують, – розповіла мешканка вулиці Київська Юлія Мамчак.

Між іншим, ще на початку березня ц.р. директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» і представник інвестора підтвердили свою готовність щодо проходження будь-яких екологічних експертиз у ліцензованих організаціях, запропонованих мешканцями. До того часу вони зобов’язалися не вчиняти жодних дій, пов’язаних з будівництвом котелень. На практиці ж люди отримали іншу картину. Будують вдень і вночі, подекуди навіть у вихідні.

Мешканці Київської домоглися, аби їх депутат по округу Михайло Сиротюк зареєстрував проект рішення на сесію,щоби врешті-решт призупинити будівництво.

– Заборонити проведення будівельних робіт та експлуатацію торф’яної котельні за адресою вул.Київська,3а до винесення позитивних рішень комісії з питань ЖКГ, екології, надзвичайних ситуацій енергозабезпечення та енергоефективності в Тернопільській міській раді, робочої групи з питань торф’яних котелень у Тернопільській обласній раді, а також проведення громадських слухань з цього питання,- йдеться у проекті рішення, зареєстрованому депутатом Михайлом Сиротюком.

Ми зателефонували до директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»Андрія Чумака, аби він роз’яснив ситуацію з котельнями. Адже, з одного боку, мешканці переконують, що мають всі документи, згідно з якими будувати котельні не можна, з іншого боку – торф’яне благо вже і воду цілодобово гріє.

– Ми все робимо дуже обережно. Так, були зауваження. Проводилась перевірка, згідно з якою ми мали би провести екологічну експертизу об’єкта. Але вважаємо, що, згідно з будівельним законодавством, маємо проводити екологічну експертизу, коли об’єкт повноцінно запрацює. Тобто для того, щоб отримати дозвіл на викиди, ми повинні добудувати об’єкти. Зараз по деяких котельнях цей процес відбувається, він тривалий, десь розтягнеться на 2-3 місяці. Наразі вимірювання показало, що в норми «вписуємось», – розповів Андрій Чумак.

За його словами, призупинити повністю будівництво котелень на вимогу громадськості вони не могли хоча б тому, що п’ять із семи котелень на той час уже були добудовані. Незавершеними станом на сьогодні залишаються об’єкти на вул. І.Франка та на Київській.

– Завершення будівництва – ще не означає запуск об’єктів. Далі нас чекає низка налагоджувальних та випробувальних робіт. Поки що ми говоримо про самі конструкції, аби туди не потрапляла волога, – каже пан Чумак.

Насправді, з моменту, як журналісти газети «Номер один» підняли цю тему і до нині зібралося стільки нових деталей та цікавих документів, що вони вартують уже окремого матеріалу. Зважаючи на вищесказане, фінальний акорд у цій історії пролунає не скоро…


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
26 Січня
25 Січня
24 Січня
Який рівень інфляції ви очікуєте у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше