Найсвіжіше:
• Уродженець росії викинув валізу з тілом матері в Тернополі і намагався сховатися в Одесі • На Шумщині в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік • Гравців, які мають 17 титулів чемпіонів Тернопільщини, заявив заліщицький «Дністер» • Ухилянт із Хоросткова, щоби не йти в тюрму, добровільно пішов до ЗСУ • Міноборони – про повістки за кордоном і чи встигнуть розробити електронний кабінет • Революція в кулінарії: суші бургер • Обмеження прав українців за кордоном вигідне лише нашому ворогу, – нардеп • Як вибрати клініку для ведення вагітності • За вчинення домашнього насильства жителю Зборова загрожує два роки тюрми • На два дні у Тернополі перекриють одну з головних промислових вулиць міста  • Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі
rss

Тернополянин самотужки побудував будинок у формі кулі


Опубліковано: 26 Березня 2019р. о 9:50


Нещодавно у Петрикові тернополянин з родиною звів собі власний будинок. І нібито новина звичайна, скажете ви, таких будинків по всій країні щодня добудовують тисячі. Однак наш сьогоднішній співрозмовник використав будівельну технологію, яка тільки набирає популярності в Україні – це каркасний будинок у формі сфери, який здатен не лише дивувати своїми футуристичними формами, а й суттєво економити. Що ж це за таке сучасне ноу-хау, читайте у матеріалі, який підготували наші журналісти для читачів газети.

Таке житло, напевне, найбільше сподобається дітям. Поставити в кут тут навряд чи вийде: будинок – круглий. Це не новинка – скоріше добре забута технологія. У давні часи багато народів світу будували будинки тільки сферичної форми.

Цей тип житла був поширений у Західній Європі до вторгнення римлян. Стіни будинку виготовлялися або з каменю, або з дерев’яних стовпів, а дах був конічний, покритий очеретом. Діаметр круглого будинку варіював від 5-ти до 15 метрів. Спорудження круглих будинків пов’язують із кельтами. Також згадки про такого типу будинки є на Кіпрі та в ряді африканських країн і Новій Гвінеї. Мабуть, ще у ті далекі часи вони щось знали.

Через особливої ​​форми купольні будівлі його можна сміливо віднести до розряду творів мистецтва. Вони виглядають зовсім мініатюрними, але цей образ оманливий: при зовнішній компактності ці будинки дуже просторі. Може скластися враження крихкості і ненадійності конструкції, але привабливий зовнішній вигляд у цьому випадку зовсім не має на увазі наявності технічних вад. Купольні будинки по всіх параметрах перевершують звичайні будівлі кубічного типу.

У сучасному світі технологія купольного домобудівництва бере свій початок у першій половині ХХ століття, коли американський інженер Річард Фуллер запатентував технологію будівництва, здатну забезпечити післявоєнну Європу доступним житлом. На жаль, ідея не набула поширення, але вже через п’ятдесят років про купольні будинки знову заговорили, і на цей раз – всерйоз.

Купольні конструкції мають безліч переваг: сейсмостійкість, екологічність, доступність за ціною, зручність при монтажі, простота в обслуговуванні, невибагливість до фундаменту, придатність для будь-яких кліматичних зон нашої Батьківщини.

Ми поспілкувалися з господарем сферичного будинку Володимиром Сеньківим і поцікавились історією будівництва.

– У наших широтах сферичний будинок ще не набрав такої популярності. Як у Вас виникла ідея саме такого будівництва?

– Насправді все дуже просто. Купити квартиру в місті – дорого. Ми з дружиною хотіли власне житло, тому розпочали пошук варіантів. Якщо говорити про ідею круглого будинку, то його ми побачили в мережі інтернет і нам сподобалося.

– Як Ви розробляли проект будинку?

– В інтернеті є спеціальна програма, де можна задати параметри, і вона розрахує, скільки чого потрібно і як купол у кінцевому варіанті буде виглядати.

– Вам не було страшно брати за основу розрахунок з цієї програми, адже могло щось піти не так і Ви не отримаєте бажаного результату?

– Ми не боялися. Справа в тому, що у будівництві нам допомагав мій брат. У нього є досвід у плані будівництва таких споруд, він їх збудував уже 3. Саме він допомагав усе розрахувати і скласти. Особливість сферичних будинків у тому, що це як конструктор Лего, головне спроектувати і потім правильно зібрати.

– Скільки часу забрало зведення будинку та яка кількість людей над цим працювала?

– На зведення будинку з накриттям пішло близько 3-х місяців. На будівництві нас працювало троє – я та два моїх брати, інколи долучався мій швагро та батько.

– Яка площа Вашого будинку та що в ньому є?

– Це він візуально не великий. Насправді його площа 100 квадратів. У нас є 2 поверхи, на них розмістився зал, кухня, санвузол, дві невеличкі кімнати та гардеробна.

– Мені здається, що коли простір навколо тебе круглий, доволі важко ергономічно розмістити меблі…

– Навпаки. Зайвої площі, кутів немає. У процесі ми розмістили все дуже зручно для нас із родиною. Не скупчується пил у куточках і не плетуть павутину павуки мовчазних порід. Загалом це не просто сфера проживання, а справжній рай.

– Наскільки я розумію, для фундаменту Ви використовували цемент та скляні пляшки. Чому саме таке будівельне рішення застосували?

– У нас вже був фундамент, коли ми розпочали будівництво, однак він старий. Для того, аби не натягувало вологи, ми вирішили його таким чином обмурувати, зробивши підмурівок. Адже скло менше пропускає вологу, виглядає цікаво та додатково утримує тепло. На все пішло близько 5 тисяч скляних пляшок. До речі, замість класичних сходів використали шини.

– Де Ви взяли таку кількість пляшок?

Біля нас у Петрикові є став. Він змілів, і виявилося, що там велика кількість скла. Люди, що живуть поряд почали прибирати. Ми це побачили і долучилися до них. Таким чином і екології допомогли, і собі користь зробили.

Як опалюється Ваш будинок?

– Двоковпаковою пічкою. Мій брат мурує тандири і зробив пічку й нам. Таким чином виходить 2 в 1. Можна шашлик робити, рибу запікати, щось варити та грітися водночас. В основній печі горить вогонь, далі йде каналами вниз дим і обігрівається цегла. А кахельна грубка знизу холодна. Потім ззаду піднімається каналами догори тепле повітря і в цій піраміді є другий ковпак. Тоді воно акумулюється в другому ковпаку, опускається вниз і виходить у комин.

– Чи не виникало проблем під час реєстрації об’єкта?

– Ні. Все оформлюється, єдине, що викликало трохи заминку, це питання, що стосувалися обрахунку кола.

– Ви вже проживаєте з сім’єю у Вашому домі?

– Ще поки ні, сподіваюся до літа переїхати. Не дивлячись на те, що сам каркас і накриття зайняли порівняно небагато часу, то внутрішнє оздоблення, а ми оббиваємо стіни дерев’яною вагонкою, по часу трохи затратно. Хоча вода та світло уже під’єднані до будинку.

– Якщо не секрет, то яка вартість Вашого будинку?

– Якщо говорити про повний комплект, то це близько 10 тисяч доларів. У цю суму входить уже й під’єднання комунікацій, також дорогі вікна, адже вони у сферичній будівлі не прямокутні, як ми звикли, а трикутні, і звісно, черепиця. Але можна і здешевити, це вже за бажанням. Взагалі сам каркас обійшовся близько 3-х тисяч доларів.

– Якщо я не помиляюся, то такі будинки прийнято вважати енергоефективними, які значно полегшують життя своїм господарям у плані сплати за опалення…

Опалення купольного будинку в зимовий період вимагає на 20-30% менше енергоресурсів у порівнянні зі звичайними будівлями. По-перше, це досягається завдяки унікальній формі будинку: при однаковій площі обсяг купольної будівлі значно менший. Крім того, сферична форма приміщення сприяє підтримці постійної природної циркуляції повітря, а це значить, що більш тепле повітря не буде накопичуватись вгорі приміщення. Також це дозволить уникнути такої проблеми, яка часто трапляється в кутах квартир чи будинків, як цвітіння, викликане вологістю та нестачею повітря.

– Як сприйняли будівництво Вашої оселі сусіди?

– Вони спочатку дивувалися. У них були різні варіанти. Найпоширеніший – що це цирк будують (сміється, – авт.). Але зараз, на фінальному етапі, все більше бажаючих подивитися на будинок всередині, адже зовні, як я вже казав, він невеличкий, а всередині – двоповерховий і просторий.

Вікторія Ушакова


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
25 Квітня
24 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше