Найсвіжіше:
• Житель Бережанщини постане перед судом за тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого • Щемлива історія 22-річного воїна з Тернопільщини, який вижив після “скидання” вибухівки з дрона • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Військовослужбовиця з Тернопільщини нагороджена «Хрестом Військова честь» • Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» • Футбольний чемпіон Тернопільщини заявився на сезон-2024: з п’ятьма новачками та без трьох лідерів • Чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова Кабміну • Збиткові тепломережі Тернополя виплатили працівникам премій на мільйон • На дорогах Тернопільщини збираються встановити розумні відеокамери • У Тернополі помер похресник Степана Бандери • Ексдепутата Тернопільської райради підозрюють у вимаганні $300 тисяч хабаря  • Прокуратура Тернопільщини взялася за піарника Надала • У Тернополі відбудеться Великодній ярмарок крафтовиків • 9000 доларів за «швидко перебігти кордон» – за незаконне переправлення ухилянта через кордон судитимуть 2 осіб • Сімейні розбірки на Тернопільщині: судитимуть 36-річного чоловіка, який вбив співмешканця своєї тещі • Мікробіом та його вплив на здоров’я дитини: нові дослідження та перспективи • У госпіталі помер військовослужбовець з Тернопільщини • Частина Тернопільської області буде без світла – стала відома причина • Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини
rss

Тернополянам обіцяють медичну еволюцію


Опубліковано: 31 Липня 2016р. о 18:00


diagnost centr

Три нових сучасних заклади охорони здоров’я планують відкрити цьогоріч на Тернопільщині. Це сучасний лабораторно-діагностичний центр, кардіоцентр та інфекційна лікарня. Ще один відновлений заклад – перинатальний центр – запрацював у березні. Як розповідає керівництво області, створення сучасних медичних установ дозволить підвищити рівень надання допомоги жителям області і стане підґрунтям для впровадження медичної практики.

Загалом галузь охорони здоров’я цьогоріч стала пріоритетною для області.  Як наслідок, у 2016-му Тернопільщина планує зробити прорив у наданні медичних послуг.

 У цьому році адміністрація області має намір закінчити кілька важливих об’єктів: реконструкцію інфекційного відділення Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги та радіологічного корпусу КЗТОР «Тернопільська університетська лікарня», а також відкрити сучасний кардіоцентр.

До кінця серпня хочуть здати в експлуатацію інфекційне відділення Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги, яке ремонтують з листопада 2015 року. Про це «Номер один» розповідала у попередньому випуску. Хоч заклад і є комунальною власністю Тернополя, область допомагає в його реконструкції – 5 млн. грн. було виділено з Фонду регіонального розвитку Тернопільської області, ще 4,5 млн. грн. доклало місто на умовах співфінансування.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна підкреслює, що даний об’єкт є одним зі стратегічних  в області, де надаються медичні послуги третинного рівня з лікування інфекційних захворювань. На базі відділення також працює кафедра державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет  ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України».

Водночас обласна адміністрація докладає максимум зусиль, щоб уже в цьому році на Тернопільщині відкрився повноцінний кардіологічний центр. Для цього виділено понад 20 млн. грн. На придбання сучасного обладнання буде спрямовано 14,5 млн. грн. Стажування медиків, які працюватимуть у кардіохірургічному відділенні, відбудеться за сприяння білоруських колег на базі однієї з польських клінік серцевої хірургії.

– Головне завдання – використати раціональний ресурс, – пояснює голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. – Перший крок – це створення кардіохірургії. Сьогодні від 70 до 80% хворих із серцево-судинними патологіями помирають дорогою до лікарні. Тому в області є необхідність у відкритті сучасного медичного закладу кардіологічного профілю.

Віктор Овчарук зазначає, що коштів, які нині виділила обласна рада на створення центру, очевидно, буде мало, однак сума дасть початок роботі установи. Згодом її можна дофінансувати та доукомплектувати.

– Якщо ми хочемо, щоб наші пацієнти проходили діагностику на сучасній апаратурі, яка не створює ніяких ризиків та ускладнень, то у це потрібно вкласти кошти, – каже Віктор Овчарук. – Звичайно, можна економити і купити ангіограф не за 20 млн. грн., а за 13. Але чи задовольнятиме він потреби жителів області? Яка від нього користь, якщо пацієнти й далі їздитимуть в інші області у пошуках якіснішого обладнання. Не можна заганяти проект у рамки. Треба роботи так, як сьогодні цього вимагає час.

Наразі хворі змушені звертатися у лікувальні заклади Львова, Києва, Луцька. Хоча наукова та практична база Тернополя не поступається їм в якості. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна сподівається, що вже у цьому році в області зможуть зробити першу пересадку серцевого клапана, операції на відкритому серці, встановлення стентів тощо. Важливим є те, що відкриття сучасного кардіоцентру на Тернопільщині допоможе знизити невтішну статистику: згідно з минулорічними показниками, 700 осіб із хворобами серця померли дорогою до місця діагностування.

Також в активній фазі перебувають роботи в КЗТОР «Тернопільська університетська лікарня». Тут проводять реконструкцію радіологічного корпусу з надбудовою для розміщення лабораторного комплексу та централізованої стерилізації. На об’єкті утеплено фасад, завершено роботи по покрівлі, проведено комунікації, резервне електропостачання, встановлено енергозберігаючі вікна, проводяться внутрішні штукатурні роботи. Будівельна готовність даного корпусу складає 61%, станом на червень місяць освоєно 24,3 млн. грн.

– Плануємо, що в області буде єдиний діагностичний центр, в якому проводитимуть усі види досліджень, – продовжує Віктор Овчарук. – Уявімо ситуацію: у Борщеві в пацієнта беруть певний спектр аналізів. Їх везуть в обласний центр, а результати пацієнт отримує через інтернет. Це економить його час та кошти. Сьогодні за таким принципом працюють чимало приватних лабораторій. А ми створюємо комунальне підприємство. Його послуги не будуть безкоштовними, однак значно дешевшими, ніж в інших лабораторіях.

Сучасний діагностичний центр, у першу чергу, дозволить проводити спостереження за пацієнтом та покращить комунікацію між медичною спільнотою.

Нагадаємо, що в березні 2016 року в області відкрито після реконструкції перинатальний центр «Мати і дитина», який розрахований на проведення понад 2,5-3 тисячі пологів на рік.

Зоряна Гарасимів


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
25 Квітня
24 Квітня
23 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше