Найсвіжіше:
• Легенда тернопільського футболу відновлює кар’єру і побореться за Лігу Тернопільщини • Від отриманого поранення на Донеччині в госпіталі помер 45-річний воїн з Тернопільщини • Заборона на консульські послуги для чоловіків за кордоном – скільки часу це триватиме • Закон про мобілізацію-2024: коли він набирає чинності та основні норми • На Тернопільщині з’явиться ще один індустріальний парк – вирішено всі формальності на урядовому рівні • Як уникнути обвиття дитини пуповиною? • Ще одна болюча втрата – зупинилось серце мужнього воїна-захисника з Тернопільщини • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без світла • Дев’ять об’єктів нерухомості, позашляховик та мільйони в готівці: що задекларував головлікар тернопільської лікарні • Чи зміниться ціна газу для населення – Нафтогаз зробив офіційну заяву  • Усе про оформлення автостраховки ОСЦПВ для водіїв • На тернопільському боці Дністра молодик сітками виловлював верховодку • Дитина задихалася і потребувала негайної допомоги тернопільських лікарів – історія з щасливим кінцем • За збут психотропних речовин «закладчику» з Кременеччини загрожує до 10 років позбавлення волі • У важкому стані до реанімації доправлений працівник агропідприємства на Тернопільщині • Лубінець хоче, щоб із конфліктом у Тернополі між родиною переселенців та бібліотекою розібралася ТОВА • У сусідній з Тернопільською області військовозобов’язаний помер дорогою до навчального центру • У Тернополі судитимуть колаборантку з Херсонщини, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму • Померла співачка з Бережанщини • Консульські послуги українцям за кордоном: правда та фейки • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу загиблого на Донеччині 43-річного військовослужбовця • Мешканці центральної частини Тернополя залишаться без світла • Два роки тюрми – такий вирок суду чоловікові, який чинив опір патрульним у Тернополі • Після ряду скандалів керівник тернопільської лікарні пішов з посади • У сусідній області ціле місто на межі техногенної катастрофи
rss

Тернопільські медики відповіли на найпоширеніші запитання про вакцинацію


Опубліковано: 8 Листопада 2019р. о 13:56


На минулому тижні у Тернопільській міській дитячій лікарні відбувся захід щодо питань щеплення. Він проходив у рамках регіонального тижня вакцинації. Обговорювалось питання і наступних спалахів небезпечних інфекцій, таких як кір та грип. Медики запевняють, чекати та боятися цих недуг не варто, якщо у дорослої людини чи дитини є щеплення.

За останніх три тижні у м. Тернополі не зареєстровано жодного випадку захворюваності на кір. Спалах кору на сьогоднішній день ліквідовано. Однак чи чекати його надалі, сказати точно ніхто не може. Спеціалісти запевняють, що саме кір і заставив людей щепити себе і своїх дітей. І на даний час колективний імунітет від цієї хвороби майже сформовано. Вакцини більш ніж достатньо, тому хто ще не встиг отримати щеплення, медики переконують зробити це якнайшвидше, адже тернополян підстерігає ще одна небезпечна хвороба.

– Усі знають про випадок, котрий зареєстровано на теренах Тернопільської області – у чоловіка підтвердився діагноз дифтерія. Щеплення від неї є у наявності та проводиться згідно з календарем щеплень. Якщо це стосується дитини, то до трьох років вводиться вакцина АКДС. Наслідки для тих, хто захворів на дифтерію, є плачевними. Якщо не діагностувати її та не надати належної допомоги у перші три дні, людина наражає себе на суттєву небезпеку у формі інвалідності або ж летального випадку. Основним компонентом при лікуванні цієї недуги є протидифтерійна сироватка. У Тернополі вона є, однак не в тій кількості, щоби надати допомогу більшості хворим. Розрахована вона на одиночні випадки (до 8 хворих). Тому аби запобігти розповсюдженню дифтерії та не хвилюватися за своє здоров’я, закликаю всіх щепитися та бути здоровими. Повторюся, що вакцини достатньо. Тому приходьте, вакцинуйтеся та будьте свідомими громадянами й батьками, – наголосив медичний директор із поліклінічної роботи комунального некомерційного підприємства Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма.

Вакцини належно Вакцини належно зберігаються в холодильниках зберігаються в холодильниках при потрібній температурі

Як, коли та якою саме вакциною варто щепитися, обов’язково треба дізнатися у свого дільничого лікаря. Перед цією процедурою пацієнт повинен пройти медичний огляд і отримати вичерпну інформацію про препарат, котрий буде введено. Поновлювати свій імунний статус дорослий має кожних десять років, ввівши вакцину від дифтерії і правця. Дози для дітей також визначає лікуючий лікар, до уваги береться термін між зробленими щепленнями дози та виробник даної вакцини. Дітям до року ця вакцина робиться тричі. 80% дітей віком до шести місяців від дифтерії уже щеплені, і це досить непоганий результат, запевняє медичний директор.

Ніхто не має права змусити вас вакцинувати себе або ж дитину, якщо є певні протипокази, до них входить судомний синдром, переливання крові та багато інших. Однак епідеміологи та комісія у складі п’яти чоловік після здачі аналізів та медичних оглядів здатні спростувати або ж підтвердити протипоказання до щеплення. Але й тут медики радять щепитися саме тоді, коли протипокази зникнуть, а це повинен тримати на контролі лікуючий лікар.

– Для того, аби нещеплена дитина була захищена, має бути стійкий колективний імунітет, а це 95% дітей із профілактичними щепленнями. Це стосується і дорослого населення. На сьогоднішній день по області зареєстровано 70% щеплених дітей віком до року, 85%  – діти до 18 місяців, доросле населення займає 68%. Порівнюючи із загальнодержавним відсотком, наші показники досить високі. Якщо дитина досягла 16-річного віку, в календарі щеплень наступні її щеплення не прописані, але це не означає, що їх не варто робити. Звертаючись до сімейного лікаря, ви чітко повідомляєте, що бажаєте щепитися, і ця процедура вноситься у медичну картку пацієнта. Прошу не відкладати цієї процедури у довгий ящик і не робити паніки, коли, можливо, буде спадах інфекції. Захистіться раніше, адже не виключено, що коли під час спалаху хвороби всі масово почнуть вакцинуватися, то не вистачить даного медичного препарату. Давно придумана вакцина з кожним роком удосконалюється, аби запобігти травматизації. Краще попередити захворювання, аніж лікувати його наслідки, які, на жаль, є не дуже втішними, – розповіла головний позаштатний спеціаліст – епідеміолог управління охорони здоров’я ТОДА Марія Павельєва.

Володимир Кучма, Марія Павельєва та Наталія Бугера Володимир Кучма, Марія Павельєва та Наталія Бугера розповіли, чому варто щеплюватися

У лабораторному центрі громадяни зможуть здати відповідний аналіз «на пружність імунітету до дифтерії та правця». Ця послуга є платною. Проте тернополяни зможуть побачити опірність свого організму до цих захворювань.

На запитання, яка гарантія того, що, прищепивши дитину від дифтерії та правця, вона не захворіє, пан Кучма відповів, якщо при наявності всіх календарних щеплень дитина не хворіла і не приймала антибіотичних речовин, 99% гарантії, що вона не захворює. Таким чином, якщо після щеплення дитина захворіла на ангіну і їй призначили антибіотик, відсоток незахворюваності падає. Імунітет після щеплення виробляється протягом десяти днів. Антибіотики на вірус не діють.

– Дослідження 1998 року, де містилося занепокоєння з приводу можливого зв’язку між вакциною проти кору-свинки-краснухи (КСК) і аутизмом, згодом було відкликане журналом, який його опублікував, через серйозні недоліки та неправдиву інформацію. На жаль, публікація породила паніку, що спричинила скорочення показників імунізації та наступні спалахи цих хвороб. Не існує даних, що підтверджують наявність зв’язку між вакциною проти КСК і аутизмом або аутистичними порушеннями.

– Вакцини, котрі є у нас, належно зберігаються у холодильниках при потрібній температурі. Ведеться посилений нагляд за нею та термінами придатності. У кабінет щеплень заборонено заходити без бахіл та у верхньому одязі. Стерильно миються руки перед тим, як робиться щеплення, всі норми суворо дотримуються, – додала лікар-методист КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» ТОР Наталія Бугера.

Щепитися чи ні – вибір кожного. Проте варто виокремити, що цей вибір повинен бути свідомим. Зважте всі «за» та «проти». Пройдіть обстеження на пружність свого імунітету та переконайтеся, чи зможе він протистояти сам даним захворюванням. Бережіть себе та будьте здорові!

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
24 Квітня
23 Квітня
22 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше