Найсвіжіше:
• На кількох вулицях одного з мікрорайонів Тернополя 9 травня не буде води  • У Гусятинській громаді незаконно розорювали прибережні захисні смуги • Підволочиський «Збруч-Агробізнес» у футбольному сезоні-2024: з новим головним тренером та старими виконавцями • Патрульні Тернопільщини розповіли, на яких дорогах використовують приклад контролю швидкості TruCAM • У громаді на Тернопільщині презентували Е-меморіал загиблих Героїв • Найпотужніша магнітна буря травня почнеться на Великдень: що робити, щоб погане самопочуття не зіпсувало свято • Тернопільські аграрії у ТОП-3 за отриманими кредитами  • Війна для 23-річного захисника з Тернопільщини завершилась останнім боєм на Донеччині • Лікарня на Тернопільщині отримала нового головного лікаря  • На Тернопільщині поховали військовослужбовця, котрого 9 місяців вважали безвісти зниклим (+фото) • У Києві на Майдані Незалежності відбудеться прощання із загиблим волонтером з Тернопільщини • Футбольна команда з Тернополя великою перемогою на Львівщині привітала президента з 60-річчям! • З перших днів війни став до лав ЗСУ: від отриманих поранень помер 54-річний військовослужбовець з Тернопільщини • На Тернопільщині 81 церква і досі пов’язана з країною-агресором • Валюта, готівка і ресторанний бізнес: як збагатів торік головлікар лікарні в Тернополі • Дружина священника з Тернопільщини потребує дороговартісного лікування • Хотів придбати авто для ЗСУ – тернополянин перерахував шахраям 280 тис грн • На сайті Верховної Ради з’явився законопроект про заборону Московської церкви • Шахрая з Тернопільщини знайшли у ЗСУ: пограбував пенсіонерку і потрапив “до рук” ТЦК • Стала відома кількість правоохоронців на Тернопільщині, які слідкуватимуть за порядком під час Великодніх свят • Матір 21-річного військового із Тернополя третій раз ховає свого сина • ФК “Борщів” у футбольному сезоні-2024: з легендою “Дністра” та екс-нападником команди з Таджикистану • Для спрощення роботи інвесторів Тернопільську і ще кілька областей Британія віднесла у «жовту зону» • На Донеччині загинув 40-річний снайпер з Тернопільської області • Стало відомо, якого бізнесу позбувся найбагатший уродженець Тернопільщини
rss

Тернопільська влада намагається пересварити учасників АТО


Опубліковано: 16 Червня 2017р. о 9:46


Волонтер Алла Борисенко пробує домовитися лідером міських свободівців Володимиром Стаюрою, щоб не використовувати учасників АТО у політичних та землеьних розбіркахЗемля на Львівській трасі: влада спекулює на вже розданих ділянках

Схоже, влада Тернополя намагається зіштовхнути лобами учасників АТО. Саме так виглядає з проекту рішення, який було внесено до порядку денного сесії Тернопільської міської ради 2 червня про безоплатну передачу у власність учасникам бойових дій з Тернополя земель на Львівській трасі, які на сьогодні вже роздані і поділені між вояками.

Виграли суд

Міська рада пропонує виділити землі виключно АТОвцям із тернопільською пропискою. 

– Виділити земельну ділянку площею 84,0621 га в районі примикання об’їзної дороги до автомобільної дороги Н02 Львів – Тернопіль для передачі безоплатно у власність під будівництво та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд військовослужбовцям, учасникам бойових дій, інвалідам війни, сім’ям загиблих учасників війни, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, з реєстрацією місця проживання у місті Тернополі, – йдеться в проекті рішення.

Влада Тернополя твердо переконана, що саме вона має виключне право розпоряджатися земельним масивом 84 га на Львівській трасі.

– Ми отримали дозвіл з Міністерства освіти щодо передачі ділянки ТНЕУ у власність міськради. Ці землі підлягали під забудову. Процес зупинився, коли ми звернулися в Держгеокадастр і отримали відмову. У нас в пріоритеті були жителі Тернополя, а тут дають землі іншим учасникам. Жодної інформації про отримувачів земель нам у Держгеокадастрі не повідомляють під різними приводами, – пояснив на нещодавній прес-конференції заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Наполягаючи на своєму, міська рада подала до суду на Держгеокадастр і виграла справу.

Ми звернулася в підрозділ Держгеокадастру щодо передачі цієї ділянки в комунальну власність для її розподілу між учасниками АТО. Отримавши відмову, мерія звернулася в суд, аби оскаржити її, і станом на 3 травня було введено постанову виконавчої служби на відкриття виконавчого провадження. Після того Львівський апеляційний суд затвердив цю постанову, згідно з якою головному управлінню Держгеокадастру в Тернопільській області заборонили будь-які дії стосовно цієї земельної ділянки. Всупереч цьому, геокадастр продовжує роздавати цю землю. Таким чином, через неправомірні дії посадовців, у тому числі і з обласної держадміністрації, ми зайшли у тупикову ситуацію. З одного боку, міська рада має всі повноваження, щоб розраховувати на землю для учасників АТО – мешканців Тернополя, а з іншого боку – на тій ділянці вже оформлено державні акти для учасників бойових дій з інших районів та областей України, – розповів Леонід Бицюра.

Усі бійці антитерористичної операції мають рівні права, але в першу чергу земельні наділи по 6 сотих мали б отримати мешканці Тернополя, переконані в міськраді. Кажуть, що люди з районів можуть отримати землю і в своєму населеному пункті, і в обласному центрі.

Усі дії Держгеокадастру щодо спірної земельної ділянки на Львівській трасі є правильними і законними, хоча й, справді, суди було програно. Про це повідомив начальник обласного управління Держгеокадастру Віктор Мартинюк.

– Дійсно, представники міської ради виграли судовий процес. Суд зобов’язав нас повторно розглянути заяву мерії щодо передачі цього земельного масиву у її власність. Ми вже її розглянули і у відповіді міській раді вказали на норми чинного законодавства. А саме: що це земля державної форми власності і належить вона Головному управлінню Держгеокадастру. Зареєстрована земля реєстраторами Тернопільської міської ради. У всі часи ділянка перебувала за межами населеного пункту і знаходиться там до сьогодні, що підтверджено листами заступників міського голови Тернополя у попередні роки. Ми долучали їх до матеріалів справи, але чомусь усі наші докази не відображені в рішенні суду. Як і не взяв суд до уваги того, що земельного масиву площею 84 гектари з кадастровим номером, про який вони говорять, під час судового процесу вже не було. Цю землю ще раніше розділили для солдатів на понад 800 ділянок, кожна з яких має власний кадастровий номер. Тобто під час судового процесу був відсутній предмет позову, але чомусь суд і на це не звернув уваги. Тому Головне управління Держгеокадастру і не оскаржувало ці рішення суду, просто спостерігаємо за істерією окремих посадових осіб, – повідомив Віктор Мартинюк.

500 ділянок – для тернополян

За інформацією головного земельника області, весь земельний масив на Львівській трасі уже розподілено між бійцями.

– Таких ділянок було понад 800 і всі вони вже розподілені між учасниками АТО згідно з поданими заявами. Як ми проаналізували, більше 500 ділянок отримали жителі Тернополя, чимало є таких, які хоча й мають реєстрацію в інших районах, але проживають в обласному центрі. Тому учасників АТО з Тернополя ніхто не скривдив і в жодному разі не мав наміру цього робити, – переконує пан Мартинюк.

Для керівника місцевого Держгеокадастру є дивним, чому проект рішення по спірній земельній ділянці з’явився в порядку денному сесії міської ради.

– Це не більше ніж гра на публіку, щоби підтримати чи підігріти скандал. Я маю намір розіслати кожному учаснику АТО та членам їхніх родин, які отримали землю на Львівській трасі, лист про те, що міська влада в особі голови хоче позбавити їх права власності. Більше того, проект рішення, який внесли у порядок денний сесії міської ради, має дискримінаційний характер, адже розділяє учасників АТО на тих, хто зареєстрований і не зареєстрований у Тернополі. А це є порушенням Конституції і прав людини. Я розумію, що для міської ради порушення прав людини – звична справа, але у своїй роботі Держгеокадастр такого не допускає, всі рішення по цій землі ми приймали, посилаючись на закон та в порядку подачі заяв, – пояснює обласний земельник.

Також Віктор Мартинюк не сприймає за чисту монету закиди влади Тернополя, що в них на черзі близько півтори тисячі учасників АТО, а землі, щоб їм роздати, практично немає: «Це ширма! Скажімо, понад 6 гектарів тільки у 2016 році було передано у власність громадянам для будівництва житлових будинків у м. Тернополі, але серед них не було ні учасників АТО, ні інвалідів, ні інших соціальних категорій». 

Віктор Мартинюк закликає всіх дотичних до цього процесу осіб перестати спекулювати на цій темі:

– Ми зробили добру справу – передали понад 800 земельних ділянок площею 6 сотих для солдатів і їхніх родин. Зауважу, що Сергій Надал переконував усіх, що тамбуде максимум 600 ділянок. І це при тому, що архітектори передбачили організацію території таким чином, що залишено місця для обслуговуючих підприємств, газорозподільчого пункту, церкви, магазинів, ігрових майданчиків, парковок тощо. Маємо радіти з того, що ми виконали обіцянку перед учасниками АТО. Наразі ділянки видано для ведення садівництва, що дозволяє будувати садові будинки. В перспективі їх, змінюючи цільове призначення, спокійно можна переоформити на житлові будинки. Ця практика існує в Україні і вже чимало людей з 2015 року нею скористалися.

Чи реально на цій ділянці зводити багатоповерхівки? Адже ми розуміємо, що більшість учасників АТО – незаможні люди, і збудувати будинок їм не просто. Чи можливий варіант, щоби кілька власників землі об’єдналися і віддали свої ділянки певному будівельнику, а той взамін виділить їм кілька квартир у новобудові?

– Я не готовий дискутувати про поверховість забудови, – відповів Віктор Мартинюк, – оскільки це питання має відношення до архітектури. Але знову ж таки, коли ми говоримо про житлову забудову, то вона може бути в межах населених пунктів. Ми маємо досить позитивну практику, коли окремі будівельники такі угоди з учасниками АТО укладали, будували багатоповерхові будинки і виділяли їм квартири. Я думаю, що це було б дуже добре і правильно з метою забезпечення учасників АТО житлом. Владі міста треба включати цю землю в межі Тернополя, і тоді вже почне діяти Генеральний план забудови. Дійсно, цей процес тривалий, потрібно навіть рішення Верховної Ради України, але коли визначити собі мету, то нічого неможливого немає.

На останній зустрічі учасників АТО Тернопільської області було прийнято спільне рішення, що відтепер вояки беруть під свій жорсткий контроль усі земельні питання, які їх стосуються. Саме АТОовці створять робочу групу, аби перевірити, кому роздали землі на Львівській трасі. Бо там, за їхніми словами, є й мешканці інших областей, працівники військкомату і ті, хто про передову лише чув. Однак позиватися до суду та визнавати недійсним право власності на землю не будуть. Просто вимагають оприлюднити інформацію, хто і що отримав.

Віталій Попович

 

КОМЕНТАР

Алла Борисенко, засновник Всеукраїнського центру пошуку бійців АТО, позивний «Чонгар»:

– Як би хтось не хотів підтягнути під себе хлопців чи використати їх у чомусь, нічого не вийде, бо ми є одне ціле! Ми розмовляємо на своїй мові, ми розуміємо один одного з півслова. І тим, хто не пов’язаний війною, але використовує АТОвців у своїх цілях, цього не зрозуміти. Не потрібно кричати: я – голова чи я – делегований. Є хлопці і, повірте, останнє слово буде за ними! Надалі всі питання стосовно землі вояки беруть під свій жорсткий контроль. Стосовно керівників усіляких громадських організацій, то доволі часто складається так, що хлопці, які немовби є в організаціях, або не володіють до кінця інформацією, або має місце розбіжність із планами їхніх керівників. Тому нагадую: ніколи побратим не піде проти побратима!

 

АТОвцям зарезервовано 5,5 тис. га землі

Як і де учасникам АТО, яким не вистачило земель на Львівській трасі, скористатися своїм законним правом щодо отримання землі.

– З 2014 року в Держгеокадастрі заведено атлас, у який включено всі зарезервовані землі для учасників АТО. В межах цього атласа ми пропонуємо бійцям за спрощеною процедурою отримати земельні ділянки для усіх видів призначення, якими, згідно з повноваженнями, розпоряджається Головне управління Держгеокадастру. Загалом на сьогодні зарезервовано близько 5,5 тисячі гектарів. Цього має бути достатньо, щоб забезпечити всіх вояків, – повідомили в обласному Держгеокадастрі.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
5 Травня
4 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше