Найсвіжіше:
• Експрокурор Тернопільської області стверджує, що у нього знайшлися золоті злитки • Визначилися усі учасники чвертьфіналу Зимової першості Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнення світла на 16 березня • Завтра Тернопільщина зустрічатиме загиблого на Донеччині Героя • Зупинилося серце ветерана російсько-української війни з Тернопільщини • На Борщівщині засудили пенсіонера, котрий смертельно травмував сусідку • На Тернопільщині судитимуть керівника комунального підприємства через якого бюджет не отримав 870 тис грн • На Борщівщині засудили інженера агрокорпорації, який крав пальне • На Тернопільщині судитимуть уродженця Запорізької області, який до смерті побив пенсіонера • Внаслідок влучання FPV-дрона загинув молодий воїн з Тернопільщини • На Борщівщині засудили чоловіка за відмову від мобілізації • Команда з Гусятинщини впевнено переграла ФК «Теребовля» • 8 місяців вважався зниклим безвісти: на Сумщині загинув воїн з Тернополя • Декларація голови Козівської громади: мільйонна зарплата та вигідний перепродаж авто • ФК «Борщів» декласував команду зі Зборівщини • Воїн з Тернопільщини останній бій прийняв у Курській області • Команда зі Збаражчини – чемпіон першої футзальної ліги Тернопільщини • Команда з Гусятинщини – ветеранський чемпіон Тернопільщини 40+ • Біля Тернополя горіло деревообробне підприємство • В одному з найбільших міст Тернопільщини збільшать ціни на проїзд • Два роки невідома доля екстренера ФК “Тернопіль” • У Борщеві місцевий забудовик не сплатив громаді понад 1 млн грн • Підтвердилось найстрашніше: півтора роки тому на Донеччині загинув воїн з Тернопільщини • Два роки вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув воїн з Тернополя • Вже сьогодні стартує Фінал чотирьох у наймолодших ветеранів Тернопільщини
rss

Тернопільщина отримає майже мільйон євро від Італії


Опубліковано: 29 Січня 2026р. о 7:00

Італія спрямувала 1 мільйон євро на посилення кібербезпеки в Україні, з яких майже 900 тисяч євро буде використано для реалізації проєктів на Тернопільщині. Кошти надійдуть у межах міжнародної ініціативи Талліннський механізм, що передбачає допомогу Україні у протидії кіберзагрозам. Про це повідомляє Газета Місто з посиланням на Міністерство закордонних справ Італії.

На Тернопільщині заплановано реалізацію двох масштабних проєктів у сфері кібербезпеки. 

Перший проєкт передбачає модернізацію мережевого та серверного обладнання Тернопільської обласної державної адміністрації. Йдеться про оновлення технічної бази, яка забезпечує роботу органів влади.

Другий проєкт стосується створення захищеної мережі з автоматизованими засобами кіберзахисту. У межах цього напряму планують встановити системи виявлення та реагування на кіберінциденти, зокрема рішення класу EDR, які дозволяють відстежувати підозрілу активність на комп’ютерах і серверах. Також передбачене навчання персоналу роботі з новими системами безпеки.

Окремо ще 100 тисяч євро Італія спрямує на підтримку проєктного офісу Талліннського механізму в Києві. Частина коштів також буде використана для щорічного огляду національної системи кібербезпеки України.

У Міністерстві закордонних справ Італії наголосили, що кібербезпека є складовою безпеки не лише України, а й усієї Європи. Віцепрем’єр-міністр і міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні зазначив:

“Коли йдеться про безпеку Європи та України, не можна ігнорувати кібербезпеку, оскільки вона є важливою для забезпечення стабільності та стійкості суспільства. З цієї причини Італія твердо налаштована підтримувати Україну через Талліннський механізм, зміцнюючи її можливості у сфері кібербезпеки”.

Постарвся для рідного краю Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Як повідомляло Міністерство закордонних справ України 10 липня 2025 року, міністр провів зустріч з Антоніо Таяні.

Під час зустрічі сторони обговорили поглиблення двосторонньої співпраці та підписали декларацію про наміри реалізувати довгострокові ініціативи з розбудови кіберпотенціалу України. Андрій Сибіга подякував Італії за виділення коштів у межах Талліннського механізму та наголосив, що це рішення ґрунтується на українсько-італійській угоді про співпрацю у сфері безпеки.


Джерело: Газета Місто
Рубрика:





Новини
15 Березня
14 Березня
Скільки, на вашу думку, ще триватимуть активні бойові дії?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше