Найсвіжіше:
• Маленька Алінка залишилася без батька: на Харківщині загинув 38-річний воїн з Тернопільщини • Мешканці кількох вулиць Тернополя завтра будуть без світла • Скандал у Тернополі: голова ЛКК три роки підробляв документи • Стало відомо про загибель снайпера з Тернопільщини, який довго вважався безвісти зниклим • Зелена карта онлайн: де оформити і яка ціна у 2024 році • Електронна база військовозобов’язаних «Оберіг»: хто матиме доступ до даних і як їх верифікуватимуть • З 9 травня зміниться вартість за паркування у Тернополі • У Тернопільській області можливі відключення електроенергії з 18 по 23-ту годину • У Теребовлі поліцейські виявили водія, позбавленого права керування • У Почаєві помер велосипедист, якого збив молоковоз • Ангелом назавжди повертається додому 45-річний Герой з Тернополя • Небесне військо поповнив 48-річний Герой з Тернополя: свій останній бій прийняв на Запоріжжі • Його знав весь фронт, його любили та поважали, з ним рахувались: на Тернопільщині з почестями поховали воїна та волонтера • Частина мешканців Тернополя сьогодні будуть без світла • В одному з найбільш міст Тернопільщини пояснили, чому в кранах може бути брудна вода  • У громаді на Тернопільщині попрощалися з 40-річним Героєм, котрий загинув на Донеччині • Працівник ТЦК під наркотою їздив за кермом • Плакало небо, плакали люди: в останню земну дорогу провели військового з Тернопільщини • Тернопільщина попрощалася з загиблим на війні батьком двох дітей • СБУ викрила мережу російських агентів, які готували вбивство Зеленського • 300 тис. дол. США за сприяння у продажі землі: судитимуть ексдепутата Тернопільської райради • На Тернопільщині сталося дві ДТП з потерпілими • У Тернопільському ТЦК спростували інформацію про побиття інваліда військовими • На Тернопільщині виявили у чоловіка понад 50 набоїв до вогнепальної зброї • У Тернополі виявили труп чоловіка (+фото)
rss

Тернопіль укотре став заручником негоди: заблокований транспорт, вода по коліна та повністю паралізоване місто


Опубліковано: 15 Жовтня 2020р. о 10:00


6 жовтня у Тернополі випав потужний дощ, який паралізував місто. Гігантські калюжі, озера та ріки води взяли в заручники не лише мешканців, а й їхні автівки. До ліквідації біди, що наробила негода, були залучені і рятувальники. Громадський транспорт взагалі зупинився, а місто нагадувало Венецію, щоправда, без гондольєрів. 25 рятувальників та 11 одиниць техніки було задіяно для того, аби врятувати тернополян із дощової пастки.

Проблема з підтопленням міста існує вже кілька років. І кожного разу місцева влада то стверджує, що проблему ось-ось буде вирішено, то посилається на «тропічні дощі». Вже традиційно в Тернополі затоплює просп. Злуки, що біля «Універсаму», вул. Слівенську на перехресті Коновальця – Рєпіна, бульвар Данила Галицького, вулиці Миру, Січових Стрільців, Бродівську, Оболоня, Липову, Білогірську, Крушельницької, Галицьку, Збаразьку, Стадникової, Коновальця, Живова, двори вул. Володимира Великого та Микулинецьку, що біля авторинку. Тернополяни схильні думати, що всі проблеми через непродумане ущільнене будівництво міста, засмічені колектори, в які весь час врізають каналізацію новобудов.

Врятувати ситуацію має Галицький колектор, тендер на будівництво якого провели ще минулого року. І до кінця цього року проєкт, згідно з договором, уже мали б завершити. Проте знову з’явилися перешкоди. Цього разу реалізувати грандіозні плани з будівництва Галицького колектора, який є найголовнішим у місті, завадив карантин, виправдовуються у міськраді.  За словами начальника управління житлово-комунального господарства міськради Олега Соколовського, система дощеприймальних колекторів у Тернополі будувалася ще приблизно в 60-ті роки минулого століття. Нині вона просто не справляється з такою великою кількість опадів. 
Тим часом у міській раді повідомили, що 6 жовтня випав не просто дощ, це була «дощова повінь», яка тривала близько 2-х годин і під час якої випало 46% місячної норми опадів.

– У Тернополі ввечері 6 жовтня відбулася надзвичайна ситуація. Упродовж двох годин випало понад 950 млн. літрів опадів.  Для порівняння: населення міста складає близько 200 тис. людей і в перерахунку на одного мешканця випало 5 000 літрів опадів, а це майже 1 млрд. літрів води за дві години, – повідомив міський голова Сергій Надал.

Щоправда, як рахували кількість опадів – загадка. Також міський голова зазначає, що у місті буде створена комісія, яка опрацює всі скарги тернополян, що постраждали від підтоплення, а це окремі квартири, будинки, комерційні приміщення  і транспортні засоби, та передасть зібрану інформацію уряду з вимогою виплатити компенсацію цим жителям міста.

Тим часом люди діляться фотографіями у соцмережах і висловлюють обурення діючій владі.

– А будувати будинок на колекторі на вулиці Миру, в скверику, хто примушував? Хто давав дозвіл на будівництво? Вчора вода була аж до бібліотеки і «п’ятачка». Охота було Гладкого, Бесагу та всіх причетних до будівництва втопити в тій баюрі, – пише тернополянка Наталія Романюк.

– Злива восени – це так неочікувано. А скоро  зимою випаде сніг. Так страшно жити. Все дуже непередбачувано, – коментує тернополянка Світлана.

– Ще тільки одна каденція тернопільському меру потрібна, щоби дорозробити проєктну документацію й легалізувати у Файному місті море, і проблема водовідведення сама відпаде, – іронізує тернополянин Володимир Михал.

– Цей високий рівень води показує низький рівень місцевої влади, – пише Роман Чернета.

– Зате бруківка в парку є. А те, що місто ущільняється, а злив ще за «совка» збудований – дурниця, – коментує Віталій Дяків.

– Що тепер скажуть місцеві «керманичі»? Стидоба… Неможливо було додому добратися не то що на автомобілі, а й по тротуарах. Усюди потоки брудної води, якій нікуди стікати. Вулиця Крушельницької, парк Шевченка затоплені. Ніде ступити в такий дощ. І що далі? Чого ми ще не відчули на собі? – бідкається Олександра Оніщенко.

– Насправді це проблема не лише Тернополя. Таке ж діється і у Франківську, і в Києві. Проте ще раз переконався: ззовні може бути красива обгортка, а всередині все гниле. Лікувати треба хворобу, а не усувати симптоми, – пише Юрій Іванечко.

Наші журналісти вже підготували інформаційні запити й будуть досліджувати цю проблему і те, з якими успіхами, а точніше з відсутністю яких проводиться ліквідація проблеми з підтоплення.

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
8 Травня
7 Травня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше