Найсвіжіше:
• На Тернопільщині через стихійне сміттєзвалище місцевій владі “пред’явили” позов на 5 млн грн  • Тернопільські енергетики звертають увагу споживачів на важливі дати • У Тернополі спіймали зловмисника, який обливав кислотою чужі автомобілі (відео+фото) • Как стать профессионалом в прогнозировании спортивных результатов • “Бізнесмен” з Тернопільщини допомагав ухилянтам в багажнику перетинати кордон (+фото) • Шукаємо свою цільову аудиторію: підказки та лайфхаки • Зрізав 11 дерев акації та ясена у заповіднику: за незаконну порубку відповідальність нестиме житель Борщівщини (+фото) • Цифрова революція в складському обліку: як онлайн-системи трансформують бізнес • Новий законопроєкт, бронювання та відстрочки: якою буде мобілізація у квітні • Помер відомий тернопільський тренер, котрий виховав багатьох чемпіонів України • Молодик зі Зборівщини поцупив з рахунку сусідки 20 тисяч гривень • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона під час ремонту дороги  • На Тернопільщині сильний вітер повалив дерева на дороги державного значення • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото)
rss

Театральний майдан у Тернополі перетворили у «Шанхай» і залишили тернополян без центральної площі


Опубліковано: 7 Грудня 2018р. о 8:42


Невпинно наближаються свята. Вся країна причепурює центральні площі міст для того, аби створити своїм мешканцям передноворічну казку. Тільки у Тернополі справи з цим – навпаки. Кожного року в період новорічних свят у центрі міста відбувається передноворічний ярмарок. І нібито нічого поганого в цьому немає, такі дійства практикують у багатьох містах ближнього зарубіжжя, однак, як завжди, там усе виглядає яскраво, ошатно, барвисто, а у нас – неохайно, із присмаком максималізму та в очікуванні торгових жнив.

Театральний майдан – це фактично обличчя міста. Він розміщений неподалік від залізничного вокзалу, тож саме сюди найперше потрапляють гості обласного центру і роблять свої висновки про місто.

Цього року місцева влада заграбастала мало не всю територію центральної площі міста. Наші кореспонденти нарахували 66 торгових павільйонів, які вдалося розмістити в самісінькому серці Тернополя. Окрім цього, по периметру всієї площі встановили різноманітні атракціони та каруселі. Фактично недолуге розміщення  атракцій та торгових яток створили багато незручностей тернополянам. А ще таке невдале внутрішньо-логістичне рішення може наражати мешканців на небезпеку.

Якщо розібратися, то до Театрального майдану фактично є 5 автомобільних під’їздів. Два зі сторони бульвару Т.Шевченка не діючі. Один заблокований розміщенням двох літніх терас закладів громадського харчування, інший  заблокований розміщенням дитячих каруселей. Ще один заїзд зі сторони вулиці Грушевського (де пам’ятник Т. Шевченку) – там із комфортом розмістили автодром. Ще один під’їзд раніше був по вулиці В’ячеслава Чорновола, однак і там знаходиться літній майданчик одного із закладів. А зараз, перед новорічними святами, запаркували кілька пересувних автівок-атракціонів. Ще один під’їзд –  по бульвару Т. Шевченка зі сторони 5-ї школи. Виникає цілком закономірне запитання: як бути в ті моменти, якщо, не дай Боже, знадобиться допомога лікарів «швидкої» або пожежників? Та, мабуть, це мало турбує організаторів ярмарку та представників влади зокрема.

Якщо вести мову про атракціони, то їхня діяльність регламентується наказом «Про затвердження Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Цим документом передбачається утримання у справному стані під’їздів до атракціонів та майданчиків біля них для аварійно-рятувальних технічних засобів. Кожен майданчик, на якому експлуатуються атракціони, має бути обладнаний протипожежними  щитами з первинними засобами пожежогасіння, розміщеними в доступних місцях відповідно до вимог правил пожежної безпеки в Україні. Відстань від засобів пожежогасіння до атракціонів не повинна перевищувати 50 м. Однак у нашому випадку відсутні і пожежні щитки, і вільний під’їзд.

Окрім всього вищенаведеного, досить дивним виглядає розміщення ковзанки прямісінько на площі міста в той момент, коли неподалік ціле озеро, де можна організувати ковзанку – і не одну. Подейкують, що її встановили без дозвільних документів.

Про торгові площі також можна говорити багато. Усього їх 66. Вартість оренди 1 павільйона з 1 грудня по 27 січня становить від 10 до 14 тисяч гривень для непродовольчої групи товарів і значно вище за торгівлю наїдками. Коли можновладці стверджують, що такі торговельні ярмарки влаштовують для тернополян, то це звучить скоріш іронічно. Варто просто порахувати, скільки буде коштувати якась дрібничка, якщо за два неповних місяці оренди доведеться викласти 14 тисяч гривень, закупити товар, оплатити роботу продавця, та більш-менш «рибних» днів буде у межах 10, не більше.

Ми поцікавились у тернополян, що вони думають з приводу розміщення новорічного містечка на центральній площі та якою хочуть її бачити самі містяни.

Маряна Зубик: «Без буд – однозначно! Залишити лиш одну з глінтвейном. Каток хай буде. Тупі атракціони забрати. Якусь би гарненьку фотозону, хорошу ілюмінацію і досить».

Оксана Соколик-Щур: «Справжній базар. Соромно за наше Файне місто.

Ярослава Рябова: «Позорисько, а не площа! Колись виставляли снігові фігури, було весело і ми, малеча, мали де бігати, гратися. А тепер тільки, щоби «бабла» якнайбільше загребти. Коли вже наші бізнесмени місцеві наїдяться?»

Ярина Герета: «На сході гинуть люди, а в Тернополі – “хліба і видовищ”…

Олексій Олексіїв: «Скоро Надал перед театром, між колонами, кіосків із бабусями понаставляє».

Остап Водовіз: «Кожен рік – одне і те ж саме. У нас площа чи Театральний майдан? Це таке, як стара шафа зі старими лахами, і все це у центрі міста виставляється з року в рік – без смаку, без якоїсь елементарної краси, а ще той каток присобачили».

Ірина Ридзай: «Я би забрала атракціони і каток. «Псячі» буди ставлять кругом по Європі на період свят, ніде від того не дінешся, хоч мені їх і забагато на наше містечко, достатньо тих, що біля годинника. Каток можна було в парку зробити, щоби на площі місця не крав. Атракціони/каруселі геть там не потрібні».

Тетяна Шуляк: «Я за ярмарок, але не в такій формі, як зараз. Ті самі каруселі потрібно вивезти в поле. Я впевнена, що на них нема ліцензій. І куди йдуть гроші з оренди? Було би цікаво подивитися, скільки вони заробляють на тому і яка різниця зі справжніми цінами».

Юлія Гесюк: Новий рік  – це завжди свято, але цього року ситуація, однозначно, вийшла за межі здорового глузду. Такого хаосу в центрі міста я ще не бачила – мікс усього, що може принести пару гривень: лавки з закусками, якісь китайські іграшки, атракціони і навіть каток!  Не вистачає тільки міського голови у костюмі клоуна. Так захарастити центр міста треба ще умудритися, площа тепер, як сміттєвий лабіринт, а це ще не почалася “активна фаза святкування” із шампанським, хлопавками і петардами…

Вікторія Ушакова

 

Коментарі:

Олена Степанова, юрист:

Розміщення тимчасової споруди під час проведення ярмарків, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування. Це регламентується Наказом Мінрегіонбуду «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності». При розміщенні тимчасових споруд враховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами. Щодо порушень, то їх можуть визначити лише представники ДСНС. Для цього їм необхідно здійснити перевірку. Вона відбувається у випадку звернення когось із громадян, після цього надсилають запит до Києва, і лише після цього отримують дозвіл на перевірку. Якщо говорити про відповідні відстані між тимчасовими спорудами та будинками в залежності від матеріалів, які визначають ступінь вогнестійкості, то вони, безперечно, повинні бути. Між групами ТС теж регламентується протипожежна відстань у залежності від матеріалу та конструкцій.

Віталій Поворозник, начальник Тернопільського міського відділу Управління ДСНС України:

Щоб остаточно сказати, відповідає чи ні розміщення Зимового містечка правилам пожежної безпеки, необхідно здійснити перевірку. Але зараз діє мораторій на перевірки. Аби не залишати ситуацію без контролю, ми завжди пишемо нагадувальні листи, в яких зазначаємо, яких правил необхідно дотримуватись стосовно електричної проводки, відкритого вогню, про заборону використання балонів та утримування вільних проїздів.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
29 Березня
28 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше