Найсвіжіше:
• На Тернопільщині 21 липня вимикатимуть світло на 5-6 годин: графік • Ще одна трагедія на воді: втопився студент тернопільського училища • У київському госпіталі помер 36-річний стрілець-санітар з Тернопільщини • На Донеччині під час бойового завдання загинув воїн з Тернопільщини • Ще один воїн з Тернопільщини поповнив Небесне царство: останній бій прийняв на Донеччині • На Тернопільщині за останній тиждень проведено 600 закупівель без використання електронної системи • ФК «Борщів» підсилився трьома футболістами тернопільських «Подолян» • Жорстока війна забрала життя чемпіона України та Європи з пауерліфтингу • Тернопільщина 20 липня зустрічатиме загиблого на війні сержанта • У Тернополі чоловік за 15 000 доларів обіцяв вирішити “всі питання” з ВЛК • Пенсіонери Тернопільщини – найбідніші в Україні: статистика • На Тернопільщини померла молода лейтенантка поліції • На Тернопільщині розшукують 62-річну мешканку Кременецького району • У тернопільському футболі стався найгучніший трансфер місяця • Поліцейські вилучили у жителя Зборівщини незареєстровану зброю (+фото) • На Зборівщині чоловік не впорався з керуванням та потрапив у ДТП • У Тернополі затримали продавця психотропів  • На Тернопільщині на сьогодні сталися зміни в графіку вимкнень світла • У Тернополі пограбували помешкання двох багатих родин (+фото) • Ще на п’ять днів буде обмежено рух по одній з вулиць Тернополя   • На війні загинув 37-річний військовослужбовець з Тернопільщини • Жорстока війна забрала батька у двох синочків та повнолітньої доньки (+фото) • На Тернопільщині 19 липня вимикатимуть світло тричі на 3-4 години • Тернопільщина отримала нового представника уповноваженого з прав людини • Два роки очікувань і сподівань: підтверджено загибель на Запоріжжі воїна з Тернопільщини 
rss

Субсидії призначають по-новому – їх дадуть навіть боржникам


Опубліковано: 8 Грудня 2022р. о 10:10

Триває поетапна зміна порядку призначення та виплати житлових субсидій. Який сенс цих змін і як вони торкнуться тих, хто їх отримує?

Без прив’язки до реєстрації

У вересні 2022 року Кабмін ухвалив рішення щодо передачі функцій з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій від органів соціального захисту населення до Пенсійного фонду України. Сенс таких змін у тому, що сервісні центри Пенсійного фонду працюють за екстериторіальним принципом – без прив’язки до місця реєстрації людей, які туди звертаються. Як пояснюють в уряді, в умовах воєнного стану екстериторіальний принцип дозволить безперебійно надавати соціальну підтримку від держави всім категоріям населення, включно з внутрішньо переміщеними особами. Крім того, це дасть можливість централізовано зберігати дані громадян, необхідні для призначення та розрахунку пільг, та не втратити їх у разі окупації певної території. Адже соціальна підтримка має надходити громадянам вчасно та в повному обсязі, незалежно від обставин.

Процес відбувається поетапно. Протягом вересня-грудня нарахування субсидій проводять, як і раніше, органи соціального захисту, а виплачують кошти підрозділи Пенсійного фонду. До кінця листопада ще приймали та опрацьовували звернення громадян з питань призначення субсидій структури соцзахисту, а починаючи з 1 грудня призначення субсидій та прийом громадян з цих питань здійснює Пенсійний фонд – уже за екстериторіальним принципом, що забезпечує право людей на допомогу в умовах, коли вони вимушено змінили своє місце проживання. Також з’явилася можливість звернення щодо надання субсидій в електронній формі – через веб-портал електронних послуг та мобільний додаток Пенсійного фонду. А з січня 2023-го весь процес – прийом громадян, призначення, нарахування і виплата коштів – проходитиме через органи Пенсійного фонду. Передбачено, що вся інформація про одержувачів субсидій передається  Пенсійному фонду – автоматично, в електронному вигляді.

Разом з тим, залишиться можливість звертатися за допомогою у вигляді субсидій до уповноважених осіб місцевих рад, керівників територіальних громад, посадових осіб Центру надання адміністративних послуг, а також – через портал “Дія”.

У Мінсоцполітики запевняють, що для громадян, які вже отримують субсидії, нічого не зміниться. Стане іншим лише орган, який надалі адмініструватиме надання субсидій. Як і раніше, люди отримуватимуть відповідні кошти на свій банківський рахунок або через поштове відділення.

Але за наявності простроченої за понад три місяці заборгованості за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 680 грн, субсидія може бути призначена лише у разі укладення договору про її реструктуризацію або оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку.Заборгованість з оплати комунальних послуг аналізується лише під час призначення субсидій. А коли ця допомога вже призначена до закінчення опалювального сезону, тобто до квітня 2023-го, наявність боргу буде враховуватися вже під час призначення субсидій на наступний період у травні 2023 року.

Як допоможутьпереселенцям та безробітним

Нагадаємо, що право на отримання субсидій мають ті, хто витрачає на оплату комунальних послуг понад 15% сукупного місячного доходу. У Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підрахували, що середній розмір цієї допомоги у наступному році становитиме 1700-1800 грн на місяць. Конкретніший розрахунок – для кожного свій.

Якщо субсидія призначається з початку опалювального сезону, беруть до уваги дохід за І – II квартал поточного року (січень – червень); на неопалювальний період – за III – IV квартали попереднього календарного року (липень – грудень). У випадку призначення її  не зі стартом опалювального або неопалювального сезону, враховують дохід за два квартали, що передують місяцю звернення. Якщо у людини всі доходи – це пенсія, то з початку опалювального сезону їх враховують в розмірі пенсії за серпень поточного року; з початку неопалювального сезону – в розмірі пенсії за березень поточного року; а якщо субсидія призначається не з початку опалювального чи  неопалювального сезону, то враховують розмір її нарахування за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням цієї допомоги.

Попри тяжку економічну ситуацію в країні, чиновники обіцяють, що кожен, хто потребує допомоги, отримуватиме її.

“На субсидії у 2023 році виділено 37 млрд грн. Ми переконані, що цих коштів вистачить. Відповідно, якщо ми побачимо, що потреба зростає, будемо перерозподіляти всередині бюджетних видатків та додавати кошти”, –  пояснила міністр соцполітики Оксана Жолнович.

Зараз майже 2,5 млн домогосподарств отримують субсидії, але в Кабміні прогнозують, що число тих, хто потребуватиме допомоги держави на оплату комунальних послуг, зросте. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що у бюджеті як на цей, так і на наступний рік достатньо коштів для того, щоб  підтримати найбільш вразливі верстви населення та надати їм необхідний обсяг допомоги у вигляді субсидій. Він також нагадав, що уряд наклав мораторій на підвищення комунальних тарифів, у тому числі й на тепло.

Українцям, які отримували субсидії минулого опалювального сезону, достатньо лише оновити інформацію про себе, якщо вона змінилася. Коли ж ніяких змін не відбулося, субсидію перепризначають автоматично на опалювальний сезон 2022-2023. Для цього нових рахунків у банках для отримання коштів відкривати не потрібно.

Внутрішньо переміщені особи для того, щоб отримати субсидію, мають підтвердити своє місце проживання договором оренди житла у фактичному місці проживання та довідкою про оплату комунальних послуг у цьому житловому приміщенні. Також мають право отримувати субсидії і офіційно зареєстровані безробітні, і ті українці, які втратили роботу в період воєнного стану. Причому для тих, хто стоїть на обліку у Центрі зайнятості, середньомісячним сукупним доходом вважається призначена допомога з безробіття.


Джерело: Корреспондент.net
Мітки: , , ,

Новини
20 Липня
19 Липня
18 Липня
Чим, на вашу думку, закінчиться війна з росією?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше