Найсвіжіше:
• Как стать профессионалом в прогнозировании спортивных результатов • “Бізнесмен” з Тернопільщини допомагав ухилянтам в багажнику перетинати кордон (+фото) • Шукаємо свою цільову аудиторію: підказки та лайфхаки • Зрізав 11 дерев акації та ясена у заповіднику: за незаконну порубку відповідальність нестиме житель Борщівщини (+фото) • Цифрова революція в складському обліку: як онлайн-системи трансформують бізнес • Новий законопроєкт, бронювання та відстрочки: якою буде мобілізація у квітні • Помер відомий тернопільський тренер, котрий виховав багатьох чемпіонів України • Молодик зі Зборівщини поцупив з рахунку сусідки 20 тисяч гривень • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона під час ремонту дороги  • На Тернопільщині сильний вітер повалив дерева на дороги державного значення • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян
rss

«Слов’янська міфологія крізь глибину століть»


Опубліковано: 21 Грудня 2020р. о 9:17


У Тернопільській школі організували етно-проєкт

І знову Тернопіль тішить та дивує. У 28 школі організували незвичну та містичну фотовиставку. Здавалося б, нічого дивного, але за це дійство взялися не школярі та їхні батьки, а сам педагогічний колектив на чолі з директоркою Лілією Вавринів. Вони приміряли на себе слов’янські образи позитивних персонажів та зібрали не одну сотню схвальних відгуків. В очах школярів учителі постали у зовсім новому амплуа та додали у повсякденне шкільне життя цікавості й загадковості.

«Виставка носить благодійний характер»

«Слов’янська міфологія крізь глибину століть» – саме так називається благодійна фотовиставка. 13 грудня, в день Андрія, її урочисто відкрили на другому поверсі Тернопільського обласного драмтеатру. Вона триватиме з 13 до 16 грудня, згодом її перенесуть у ТЦ «Подоляни», а далі заберуть у 28-му школу. Ця фотовиставка носить не лише історичний характер, адже вчителі таким чином хотіли підкреслити значущість наших предків, котрі поклонялися Землі, жили в гармонії з природою та вміли спілкуватися за допомогою погляду. Кошти, які будуть зібрані, підуть на допомогу дітям, котрі хворіють на онкологічні захворювання. Такі благодійні проєкти не вперше у школі, директорка переконана, що навіть маленькі суми зможуть врятувати дитяче життя.

Нещаслива доля (недоля) – вчителька географії Марія Сімкова

– Ідея з’явилася досить давно. Хотілося зробити щось цікаве та нетипове як для школи. У багатьох школа асоціюється з виховними годинами, батьківськими зборами, дисципліною, і сам вчитель постає в образі суворому. Ми забуваємо дуже просту річ: переважна більшість вчителів – жінки, які мають емоції, свій внутрішній світ. Тому ми вирішили спробувати показати наших вчителів в іншому образі. Було кілька версій, одна з них – зробити зйомку, коли кожен вчитель приміряв би на себе роль певного літературного героя, потім думали зробити фотосесію в ролі історичних осіб, але моя донька підкинула досить цікаву ідею. Один освітній портал розробив для учнів додаток, в якому вони оживили героїв міфології, і мені припало до душі оживити українську міфологію. Порадившись із творчою командою, котра далі почала з нами працювати, я подала цю ідею на обговорення педагогічного колективу. Відгукнулося 19 людей, і  розпочалася наша титанічна праця, – розповідає директорка Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 28 Лілія Вавринів.

Зі слів директорки, саме назва «Слов’янська міфологія крізь глибину століть» була більш доречна. Адже українська мова, історія та культура є частиною слов’янської. Дуже багато героїв зустрічаються в культурі та історії інших слов’янських країн, тому опираючись на достовірні джерела, колектив вирішив повністю поринути у слов’янську міфологію та створити неповторні образи.

– Наша команда опиралася лише на перевірені джерела. Безліч літератури було піднято, аби справді зрозуміти, як повинен виглядати той чи інший герой. Зібравши достатню кількість інформації, ми вирішили кожного героя трішки осучаснити і показати його так, як особисто ми сприймаємо. Міф – це легенда, це казка, домисел, то чому б не додати до цього трішки власної творчості? – захоплено каже Лілія Вавринів.

Сокіл-род – вчителька початкових класів Ірина Газилишин

Аби втілити в життя все задумане, колектив працював злагоджено. Також зібрали команду професіоналів: була задіяна актриса театру та кіно, знавець історії костюма та гриму Ірина Складан, Таміла Демкура, власниця салону краси «Таміла», відповідала за зачіски та макіяж, Оксана Грицай, яка є керівником театру мод Галицького коледжу ім. В. Чорновола, астрофотограф, майстер художньої фотографії Андрій Ревун.

«Відьма, Мара, Недоля, Сокіл – усі ці образи втілили вчителі»

– Справді, команда була дуже хороша. Всі одразу зрозуміли, що ми хочемо зробити, та додавали свої влучні поради. Сам Андрій Ревун давно хотів зробити схожий проєкт, і дуже вдало ми поєднали наші бажання. Андрій – талановитий майстер фотографії, уявіть собі, в межах учительської він зумів кожному образу надати свою індивідуальність. Розкрити той самий сакральний зміст, який був далеко всередині, це варто похвали.

Ми – освітяни, тому головна мета цього проєкту виховна та освітня. Мені не дуже до вподоби той факт, коли учням нав’язують одягати вишиту сорочку на будь-яке свято. Це не означає, що ми їх не носимо. Але такі речі, на мою думку, навпаки, відштовхують дитяче бажання носити свою символіку і розуміти, для чого я це роблю. Ми хотіли мотивувати дітей до пізнання своєї історії, культури, літератури.

Мольфарка – директорка школи Лілія Вавринів

Під кожною фотографією є короткий опис героя і навіть QR-код із посиланням на офіційне джерело інформації, адже ми пропагуємо академічну доброчесність у школі, тим самим не приписуючи собі будь-якої інформації. Відсканувавши цей код, дитина або ж дорослий зможе прочитати про героя. Більше того, ми вишукували цитати із творів український письменників, де згадується той чи інший персонаж. Тому такі речі дадуть зрозуміти, що це наш фундамент, основа. Така собі популяризація всього українського, етнокультури, історії, літератури, – каже Лілія Анатоліївна.

Вчителі наважилися на сміливий експеримент у школі, який тривав майже три тижні. Напружена праця, фізична втома, хвилювання, захоплення, ейфорійний післясмак. Пошук костюмів, продумування образів, макіяж, зачіски, процес фотозйомки, організація фотозони зі шкільних вазонів, кори та моху, які вчителі самостійно шукали у навколишніх лісах. З учительської кімнати професіонали зуміли зробити справжню історичну локацію.

Сварог – музичний керівник Михайло Гіль

– Ми зробили фотосесію за участі двадцяти вчителів в образах слов’янської міфології. Отримали неймовірні і незабутні досвід та емоції. Перевтілення були казково-міфічними, зачаровані легендами та піснями. Дуже вдячна усім, хто працював. Українська міфологія – це ключ до нашої культури і національної ідентичності. Це мізерна частина нашої багатющої міфологічної спадщини. У всьому світі міфологія вважається основою для розуміння мистецтва, літератури, історії. Хотіла б поіменно назвати тих, хто брав участь у цьому проєкті, адже це було справді чарівно та дивовижно. Отже: образ Мольфарки та відьми виконала директорка школи Лілія Вавринів, Берегиня – вчителька української мови та літератури Валентина Паньків. Коляда – вчителька англійської мови Людмила Казьмірчук, Сварог – музичний керівник Михайло Гіль, Дана – вчителька початкових класів Світлана Мінченко, Доля – вчителька англійської мови Леся Гнатюк, Нещаслива доля (недоля) – вчителька географії Марія Сімкова, Мавка – вчитель фізичної культури Ірина Миколів, Вовкуня – вчителька англійської мови Наталія Трачук, Жива – вчителька української мови та літератури Оксана Гіль, Ярило – вчитель фізичної культури Ярослав Довгий, Мокоша – практичний психолог Вікторія Гордієнко, Мара – вчителька початкових класів Мар’яна Задворна, Слава – вчителька природничих наук Ольга Слободян, Перун – вчитель фізичної культури Іван Твардовський, Лада – вчитель історії Юлія Недзельська, Додола – соціальна педагогиня Алла Рисан, Польова (земна) русалка – вчителька початкових класів Уляна Ганчук, Сокіл-род – вчителька початкових класів Ірина Газилишин, – підсумовує директорка школи.

На завершення Лілія Вавринів додає, що такі цікаві проєкти не будуть одноразовими. Адже дітей не потрібно змушувати вчити свою історію чи літературу, їх потрібно захопити настільки, аби в них виникло бажання пізнавати самим.

Іванна Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
29 Березня
28 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше