Найсвіжіше:
• Хабарнику з тернопільського військкомату обрано запобіжний захід, спільників – переведено до інших військових частин • Професійний підхід та ремонт техніки за найвищими стандартами: де його зробити • На Тернопільщині підприємцю заборонили видобуток корисних копалин на Нирківському родовищі • На Тернопільщині через стихійне сміттєзвалище місцевій владі “пред’явили” позов на 5 млн грн  • Тернопільські енергетики звертають увагу споживачів на важливі дати • У Тернополі спіймали зловмисника, який обливав кислотою чужі автомобілі (відео+фото) • Как стать профессионалом в прогнозировании спортивных результатов • “Бізнесмен” з Тернопільщини допомагав ухилянтам в багажнику перетинати кордон (+фото) • Шукаємо свою цільову аудиторію: підказки та лайфхаки • Зрізав 11 дерев акації та ясена у заповіднику: за незаконну порубку відповідальність нестиме житель Борщівщини (+фото) • Цифрова революція в складському обліку: як онлайн-системи трансформують бізнес • Новий законопроєкт, бронювання та відстрочки: якою буде мобілізація у квітні • Помер відомий тернопільський тренер, котрий виховав багатьох чемпіонів України • Молодик зі Зборівщини поцупив з рахунку сусідки 20 тисяч гривень • На Тернопільщині виявили зловживання на 1,2 мільйона під час ремонту дороги  • На Тернопільщині сильний вітер повалив дерева на дороги державного значення • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Оголосили вирок неповнолітньому, який влаштував підпал біля колії на Тернопільщині • Жителі Тернопільщини зможуть отримати гранти на бізнес від Червоного Хреста – кого стосується • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • 26-річний тернополянин за $4500 став «багатодітним» татусем трьох литовських дітей • У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото)
rss

Скільки коштує набір першокласника у Тернопільській області


Опубліковано: 24 Серпня 2018р. о 10:11


Літо вже завершується, а це означає, що ще трішки і розпочнеться шкільна пора.

1 вересня – це свято не лише першого дзвоника для дітей, вчителів та батьків, а й витрати для останніх. Зібрати дитину в школу з кожним роком стає все дорожче, особливо це влітає в копієчку батькам першачків. Адже список необхідних речей формується з нуля і є значним, як і ціна самого приладдя.

Зібрати дитину до школи можна традиційно – закуповувати все необхідне на ринках, шкільних ярмарках, магазинах. Непоодинокі випадки, коли батьки першачків домовляються між собою і закупляють необхідне оптом напряму від виробника.  Також одним із варіантів економії є онлайн-шопінг. Можна скористатися маркетплейсами (це спеціальні інтернет-майданчики, де можна зіставити ціни з різних інтернет-магазинів та вибрати найвигіднішу).

Ми пропонуємо вам огляд цін на традиційному ринку та у місцевих магазинах.

Символічно розділимо підготовку до нового навчального року на два етапи: купівлю шкільної форми та іншого одягу, взуття і придбання канцелярського приладдя.

Шкільна форма

Необхідний і один з найголовніших атрибутів першокласника. Шкільна форма для хлопчика складається з піджака, сорочки, штанів та інколи жилетки. А ось у дівчаток усе трохи складніше. Тут можуть бути різноманітні комбінації: шорти, брюки, сарафан, спідниця, жилетка, піджак, блузка.

Додатково потрібно подбати про сорочки та блузи. Можна, звісно, купити лише одну сорочку, але це буде не дуже практично. Орієнтовний список шкільного одягу, окрім форми, може включати в себе:

  • 1-2 світлі сорочки або блузки на кожен день;
  • 2 сорочки поло з довгим рукавом;
  • 2 сорочки поло з коротким рукавом (на весну);
  • 2-3 гольфи (на зиму).

Все вищенаведене можна придбати як на ринку, так і в магазинах.

У залежності від комбінації, за форму для хлопчика необхідно викласти від 430 до 1200 гривень.  Таким чином краватка вартуватиме від 60 грн., метелик – від 45, жилетка – від 115, сорочка – від 100 грн., штани – від 150 та піджак – від 265 грн.

Для дівчат – від 180 і до 1500 грн. Піджак обійдеться у 230 грн., простенька блуза – від 80, спідниця –  від 100, сарафан – від 130 грн., штани – від 150, бантики – від 50.

Дизайнерська форма дорожча майже вдвічі: для хлопчиків – від 1200 і для дівчаток – від 1500 відповідно.  Туфлі для хлопчика – від 400 грн., для дівчинки – від 200.

Спортивний костюм – 400 грн., якщо комбінувати окремо, то спортивні штани – 130 грн., футболка – 90 грн. Кеди – від 150 гривень, кросівки – від 200. Взуття потрібно підбирати дуже відповідально. Адже воно повинно бути зручним, натуральним та бажано без шнурків, щоби легко знімати та взувати.

Ціна значною мірою залежить від якості продукції та країни-виробника. У Тернополі можна знайти форму, яку виготовляють в Україні, Туреччині, Польщі, Китаї та Італії.

Портфель

Відповідально потрібно підійти до вибору портфеля, ціни на який дуже різняться.

У Тернополі старт продажу – від 200 гривень і до 1800. Хороші брендові ортопедичні рюкзаки – від 4500 грн.

До портфеля першокласника велика кількість вимог. У віці 6-7 років дітям доводиться носити велику кількість книжок. Якщо портфель буде незручним і неякісним, це впливатиме і на здоров’я дитини.

При виборі рюкзака звертайте увагу на те, з якого матеріалу він виготовлений, бажано, звісно, з ортопедичною спинкою. Обирайте міцний і водонепроникний, щоби під час дощу зошити та книги вціліли.

Визначтесь із розміром, не варто купувати занадто великий ранець. Верх портфеля не має бути вище плечей дитини, а низ – нижче лінії стегон.

Додатково необхідно придбати сумку або спеціальний мішечок для спортивної форми, це ще додатково 40 грн.

Канцтовари і шкільне приладдя для дитини

Для дітей купівля портфеля та канцтоварів – це завжди справжнє свято. Адже так хочеться яскравих зошитів, красивих ручок, цікавих за формою гумок – про це мріє чи не кожен першокласник.

Зазвичай у школі батькам роздають списки, що необхідно придбати, навіть деякі канцелярські магазини пропонують відповідні рекламі флаєри з переліком необхідного шкільного приладдя для учнів 1, 3-4 та 5 класів. Однак, зважаючи на те, що це все ж таки маркетинговий хід, то там кількість необхідних речей значно перебільшена.

Орієнтовний список канцтоварів виглядатиме наступним чином.

Місткий пенал – від 50 гривень,  більш якісні – від 120, рекомендуємо обирати саме останні, адже цю річ ви купуєте не на один рік, а дитина буде користуватися нею щодня і подекілька разів.

Зошити можуть бути як простими з недуже якісного паперу  – 1 грн., так і кольоровими з гарними білими аркушами – від 1 грн. 50 коп.  Обкладинки для зошитів набором у кількості 12 штук коштують 10 грн., обкладинки для книг – від 7 гривень набір, також їх можна купувати і поштучно, ціна залежить від міцності самої обкладинки. Також на полицях можна зустріти флуоресцентні обкладинки, які світяться у темноті, їхня ціна – від 7 грн. за шт. Ручки вартуватимуть від 1 грн., набір із 5 кольорових ручок  – від 15 грн. Набір кольорових олівців – від 15 гривень, однак рекомендуємо на цьому не економити, оскільки їхня якість бажає кращого, натомість можна за 30-40 гривень купити набір якісних німецьких подвійних олівців, які ще й зекономлять місце. Вартість фломастерів варіюється від 10 гривень за набір із 6 шт., ножиці  – від 15 грн., гумка – від 1 грн., пластилін – від 10 грн., кольоровий папір – від 8 грн., картон – від 10, клей-олівець – від 2 грн., акварельні фарби –  від 13 грн. за набір із 6 кольорів, гуаш – від 23 грн. за набір, пензлики – від 4 грн. за шт., набором брати вигідніше від 10 гривень за 3 пензлики відповідно, альбом – 10 грн., стакан-невиливайка – 7 грн.

Додатково за бажанням можна придбати папку для зошитів (25 грн.), підставку для книг (25 грн.), дощечку для пластиліну (18 грн.), закладки для книг (6 грн. за набір), розклад уроків (від 5 грн.), лічильні матеріали (10 грн. за набір), бутербродницю (10 грн.), термос (від 100 грн.), пляшку для води (15 грн.).

Прописи та робочі зошити за новою програмою в залежності від кількості і предмету в середньому обійдуться 15 грн. за примірник.

Мабуть, одним із найголовніших запитань у батьків залишається, чи можна заощадити. Є чимало різних варіантів, для початку складіть список покупок. Це дозволить не накупити зайвого. Відслідковуйте вартість продукції до проведення шкільних ярмарків та розпродажів у магазинах, адже зазвичай це грамотно продуманий маркетинговий хід. Спочатку товар можуть націнити, а потім нібито знизити, і таким чином ви можете переплати. Спробуйте домовитись із батьками закупити канцелярію оптом, це значно зекономить ваш час і кошти. Не обирайте вже надто дешеві канцелярію та одяг. Як відомо, скупий платить двічі. Зазвичай дешевий товар виготовлено з дешевої сировини,  яка, окрім того, що може швидко зіпсуватися, може бути і шкідливою, з різними токсичними сполуками, які не прийнятні для дітей.

Можна скупувати все за рік і потроху, щоби не вдарило по кишені. Якщо порахувати все, то щоби зібрати дитину в школу, доведеться витратити від 3 до 7 тисяч гривень. Дорого це чи ні – для кожного індивідуально. Але в будь-якому випадку набір для першого класу обійдеться батькам у копієчку. Зважаючи на те, що розмір мінімальної заробітної плати в країні 3723 грн.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
29 Березня
28 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше