Найсвіжіше:
• Чужі будинок і позашляховик та мільйони в готівці: чим збагатився торік «слуга народу» Володимир Гевко • На щиті повертається до батьківської хати герой з Тернопільщини: тримав небо над нами від 2014 року • На щиті: громада на Тернопільщині зустріла полеглого Героя  • На Тернопільщині скасували тендерів на понад 236 мільйонів та відкрили кримінальні справи • У Тернопільській громаді зафіксовано п’ять фактів порушень правил рибальства (+фото) • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщини по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьмуть участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим
rss

Штучна чи жива, в горщику чи власного виробництва: яку ялинку обрати?


Опубліковано: 25 Грудня 2020р. о 10:00


На всіх ринках міста скоро буде гамірно, адже на порозі не лише Новий рік, а й час, коли сезонні бізнесмени бажають збагатити свій гаманець за рахунок нелегально зрубаного вічнозеленого дерева. На кожному телеканалі чуємо про тотальне нищення карпатського лісу, але ж усі хочуть мати неймовірний ялинковий аромат удома. Що ж робити тернополянам, як не нашкодити природі, але радість від свіжого дерева все ж таки отримати? І чи актуальні досі штучні ялинки?

Легальні ялинки – марковані

Цьогоріч мешканці великих будинків здебільшого обирають живу ялинку, але у спеціальному горщику. Вона довгий час милує око та тішить приємним ароматом. А після всіх урочистостей, навесні, її можна висадити на дачі або у дворі будинку. Придбати такі красуні можна у лісгоспах Тернопільської області. Ціна ялинки у горщику цього року помітно зросла, залежить вона від висоти самого дерева та кольору гілочок. Найменшу лісову красуню можна придбати орієнтовно за 250-300 грн., за велике та пишне дерево доведеться заплатити понад 1500 гривень.

Щоби ваші свята залишили приємний спогад, Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства нагадує всім жителям області, як можна придбати легальну хвойну красуню. Новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами: самоклеючими етикетками, пластмасовими бирками-стяжками. Ці засоби розриваються при спробі зняття, і тим самим унеможливлюється їхнє повторне використання.

Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься у систему електронного обліку деревини. У систему ЕОД вносять дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номера з уніфікованого засобу, який прикріплений до неї, на сайті www.ukrforest.com/check. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження дерева.

Для зручності  з метою перевірки легальності походження новорічної красуні державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (https://www.yalynka.info/ – можна безкоштовно встановити з Google Play Market), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер без зазначення серії).

Щодо цін на легальне зелене дерево, то вони також коливаються і залежать від висоти. Відтак дерево до одного метра можна придбати за 200 гривень, від метра до півтора – 300 гривень, від півтора до двох метрів – 420 гривень, найдорожчою ялинка буде висотою до двох із половиною метрів – 600 гривень. Їх також можна придбати у тернопільських лісгоспах, а у самому Тернополі варто навідатися у відповідні торгові точки за адресами: вул. 15 Квітня (біля буд. №23); бульвар С. Петлюри (навпроти магазину «Сільпо»); вул. Київська (біля будинку побуту); проспект Злуки (біля буд. №1); вул. Максима Кривоноса (навпроти розважального центру «Марципан»); вул. Гетьмана І. Мазепи (майданчик біля буд. №2); перехрестя вулиць Миру – Дружби, вул. Карпенка (біля магазину «АТБ-маркет»); вул. С. Будного (біля магазину «АТБ-маркет»); вул. Генерала Шухевича (навпроти буд. №24); проспект Степана Бандери (біля магазину «Орбіта»); перехрестя вулиць Лесі Українки – Клима Савури, вул. Слівенська (біля магазину «Прогрес»); вул. Бродівська (площадка біля верхнього тунелю); вул. Живова (біля ТЦ «Орнава»).

За самовільну вирубку дерев передбачено немалий штраф у розмірі до 5 тисяч гривень (у залежності від висоти дерева). В управлінні лісомисливського господарства просять мешканців області не бути байдужими \

, і якщо ви стали свідком нелегальної вирубки дерев, одразу повідомте в поліцію.

Новорічні екібани від 200 до 550 гривень

Дмитро з дружиною займається продажем штучних ялинок п’ятий рік. Чоловік каже, що з минулого року впали торги на штучні дерева. Напевне, вплинуло те, що люди почали купувати ялинки в горщиках, однак чоловік не впевнений, що абсолютно всі їх насправді висаджують у ґрунт. У продавця великий вибір ялин: голубі, зелені, сріблясті, покриті снігом та навіть пухнасті білі. Виробник – Польща. Пандемія зовсім не вплинула на їхній товар, адже є великий минулорічний запас, а цьогорічні красуні придбали ще на початку лютого. Дмитро переконує, що штучні ялини з моди не вийдуть, тим паче з’являються вони на ринку раніше за живі. Цінова політика помірна, ялинку до метра можна придбати за 250 – 300 грн. На минулорічні дерева продавець робить знижку 50-100 гривень. Найдорожчою є голуба ялина з перламутром висотою 180 см – 1100 грн., на кінчиках дерева – маленькі штучні шишки.

Водночас у лісовому господарстві кажуть, що з точки зору екології жива ялинка приносить природі менше шкоди, ніж штучна, оскільки більшість штучних ялинок виготовляють із матеріалів, які не можна утилізувати, а деякі з них можуть бути навіть токсичними через вміст свинцю. Також ціна штучних ялинок у рази більша за живі деревця. Щоби штучна ялинка окупилася, нею необхідно користуватися мінімум 20 років, у той час як середній термін її експлуатації – близько 8 років.

– Обираємо штучну ялинку. Купила минулого року на ринку за 800 гривень – пухнаста, сіро-голубого кольору. Дуже задоволена, 25 грудня якраз із дитиною і прикрасимо нашу оселю до свят. Я обома руками «за» штучну ялинку або ж за новорічні екібани. Мені не подобається зрубане дерево у квартирі, ми не маємо дачі чи села, щоби потім висаджувати ялину, тому обираю штучне деревце, – каже тернополянка Олеся.

Цьогорічним хітом стали ялинки «хенд мейд». Традиція прикрашати будь-яке дерево  новорічними прикрасами прийшла до нас з-за кордону. Також помітно, що модним стало прикрашати штатив для фотоапарата або з ялинкової гірлянди на стіні зробити ялинку та повісити пару кульок. Але хітом стали дерев’яні ялинки ручної роботи. Це конусоподібний виріб із різними блискітками та гірляндами. Зробити його можна самостійно з виноградної лози або ялинкових гілочок. Також використовують і кору дерев, фарбують її у відповідний колір та закріплюють таким чином, що виріб нагадує ялинку. Ціна такої ялинки у магазинах вартує понад 750 гривень і має висоту до 80 см. Новорічні композиції також стали досить популярними, екібани на стіл, підсвічники та віночки на двері цього року набули неабиякої популярності. Ціна новорічного віночка коливається від 200 до 990 гривень. Підсвічник із новорічним орнаментом можна придбати за 400 гривень, екібани для прикрашення новорічного столу вартуватимуть від 200 до 550 гривень.

– Не можу дочекатися вихідних, аби поставити ялинку та прикрасити дім до зустрічі Нового року. Обожнюю Різдво, а особливо підготовку до цих усіх свят. Ми обираємо живу ялинку в горщику. Минулого року ця красуня стояла майже до лютого місяця і дуже неймовірно пахла. Ми висадили за будинком. Цього року купимо трішки меншу, але обов’язково легально. Також придбаю новорічні віночки на вхідні двері та новорічні скатертини, кожного року купую щось нове, аби рік видався щасливим. Яку ялинку обирати – це справа кожного, але, на мій погляд, природу треба берегти, бо через 10 років наші діти насправді дихатимуть не хвойними лісами, а асфальтом та бруківкою. Я вчу своїх дітей, як потрібно оберігати дерева, і вони з радістю та азартом садили ялиночку на подвір’ї дому, – мовить Ірина Біличук.

Аромат живого дерева справді є найприємнішим запахом у всьому світі. Але слід обирати ялинку, враховуючи свій бюджет та на безпеку дерева. Якщо ви є суворим противником штучних ялинок, то просимо вас купувати марковане дерево. Якщо ж ваш гаманець може подарувати вам вічнозелене дерево у горщику, не забувайте про належний догляд. Оскільки у квартирі чи будинку температура буде високою, не забувайте поливати дерево через день. Об’єм повинен бути не менше, ніж три літра чистої води. Якщо ви хочете, аби ялинка виділяла той самий хвойний аромат, зволожуйте гілочки. Також не слід використовувати гірлянди, котрі живляться за допомогою батарейок.

Видання «Номер один» вітає всіх із прийдешнім Новим роком! Незважаючи на те, яку ялинку ви оберете, пам’ятайте, найголовніше – це гарний настрій та приємна атмосфера. Зустрічайте свята у колі найрідніших вам людей. Усміхайтеся, співайте пісні та не забувайте, що наступний рік повинен бути кращим, легшим, здоровішим за попередній, але це залежить також  і від кожного з нас.

Іванка Біла


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: ,





Новини
19 Квітня
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше