Найсвіжіше:
• У Тернополі серед білого дня зникла 33-річна жінка • Громади Тернопільщини пообіцяли зібрати військовим близько 15 млн грн • Оновлення даних: хто з чоловіків мусить зʼявитися до ТЦК • «Я не герой, я людина!» – тернопільська «Пташка» з Азовсталі закрила рота хейтерам • Незаменимые кухонные гаджеты, которые сделают приготовление пищи легче и быстрее • У Тернополі поліція розшукує Андрія Скрябіна • Сигнальний пістолет: надійний засіб для подачі сигналів та забезпечення безпеки • Поради щодо вибору побутових вугільних фільтрів для очищення води • Дівчинку штовхнули в туалеті, і вона знепритомніла: поліцейські склали протоколи через булінг у школі на Тернопільщині • Заліщицькі комунальники сплатили майже пів мільйона за стихійне сміттєзвалище • У ДТП на Тернопільщині травмувався водій і його 10-річна донька • Паспортний сервіс пояснив, як чоловіки за кордоном зможуть отримати паспорти • Навчання трейдингу з нуля: чи можливо це • Лісник з Бережанщини незаконно зрубав дерева на понад 170 тис грн • Суд відправив за ґрати військовослужбовця, який у Клебанівці, що на Тернопільщині погрожував людям автоматом • Пенсіонери на Тернопільщині можуть не платити за комуналку: назвали умови • На Тернопільщині сталися зміни у керівному органі місцевого самоврядування • Бучацький «Колос» заявився на сезон-2024: з наддосвідченим захисником, чемпіоном області та молодими талантами • У центрі Тернополя тимчасово не буде газу – відома причина  • На Харківщині загинув прикордонник з Тернопільської області • Від розумних візків до покоління Альфа: 5 головних тенденцій у роздрібній торгівлі 2024 року • Частина Тернопільської області сьогодні буде без світла • Запросила злодія додому: чоловік накриміналив на Бережанщині та втік у сусідню область  • Які модні літні костюми цього сезону? • Футбольний сезон-2024: кадрова революція у триразового срібного призера чемпіону Тернопільщини
rss

Що таке похмілля і як з ним боротися?


Опубліковано: 27 Грудня 2021р. о 21:30


Зовсім скоро на всіх новорічних застіллях можна буде скуштувати вишукані страви. Оновлене меню є майже в кожному ресторані. А господині шукають на просторах інтернету рецепти, від яких гості будуть у захопленні. Незамінним атрибутом Нового року є, звісно ж, усім відомі салати «олів’є» та «шуба». Саме ці дві страви готують 70% опитаних тернополян. А ще важливим аспектом новорічного частування є… алкоголь. Зі 100% опитаних більшість віддає перевагу міцному напою – віскі, горілці, настоянкам. Жіноча половина полюбляє смачні коктейлі, шампанське або ж ігристе вино. Проте у всій вищепереліченій смачній красі є великий недолік –  це переїдання та похмілля 1 січня. Що ж таке похмілля та як з ним боротися?

«Критична доза виникнення похмілля складає 1 грам етилового спирту на 1 кг маси тіла людини»

Незважаючи на всі карантинні обмеження, їхнє послаблення та перестороги,  забронювати столик у ресторані на, скажімо, 8 дорослих осіб станом на 22 грудня дуже важко. Практично усе зайняте. Як і минулого року, в топі зустрічати Новий рік за містом у теплих, гарних будиночках. Вартість його можна поділити на всіх присутніх, щоправда, жінкам знову доведеться стояти на кухні і все готувати, адже в ціну входить лише проживання. Незважаючи, де ви зустрінете рік Тигра, якщо у людини немає міри, то і після ресторану, гарного будиночка чи домашніх посиденьок наступить 1 січня, а з ним – і перше похмілля. Серед нас знайдуться ті, які скажуть: «У мене похмілля не буває» або ж «Я знаю, скільки мені треба». Друга фраза більш схожа на правду, адже похмілля не наступає лише тоді, коли доза алкоголю є  допустимою для вашої маси тіла, до того ж тут відіграють роль і додаткові фактори: це якість алкоголю, їжа, яку ви вживаєте напередодні та під час застілля, відпочинок, у котрій годині ви лягли спати після вечірки і, звісно ж, стан вашого організму. Всім відомо, що одній людини і 50 грамів оковитої вистачить, аби наступного дня «помирати» від спраги й токсикозу. Серед представників сильної статі існує твердження, що похмілля наступає від вживання самогону або ж віскі. Тут має значення перевищення порогової дози. Прийнято вважати, що критична доза виникнення похмілля у здорових людей складає 1 грам етилового спирту на 1 кг маси тіла людини. Тому в дорослої людини вагою 80 кг вказана доза ризику складає 80 грамів етилового спирту або ж 200 мл горілки.

Якщо хтось хоча б раз стикався з похміллям, пригадає цей жахливо пригнічений стан, який супроводжується головним болем, пульсуванням у скронях, сухістю в роті, печією, нудотою, блюванням. Людина стає дратівливою до світла, шуму, голосу, підсилюється виділення сечі, наступають проблеми з випорожненням. Такий стан переважно виникає, коли вживання алкоголю значно перевищило дозу можливого. У такому випадку організм просто не встигає переробити весь алкоголь та вивести його.

Варто пам’ятати, що похмілля впливає на організм згубно. Фільтруючим органом нашого тіла є печінка. Саме вона приймає на себе удар від спожитого алкоголю, тютюну, наркотиків та жирної їжі. Однак не лише печінка допомагає вивести з організму весь непотріб, який у нього потрапив. Удар на себе бере шлунково-кишковий тракт, нирки, легені та навіть шкіра. Під час проявлення симптомів похмілля запускається процес біотрансформації (очищення) токсинів. Результатом цього процесу є утворення менш токсичних речовин, які легко виводяться з організму. Проте існує інший шлях перетворення чужорідних токсичних речовин, це так званий «летальний синтез». У результаті розщеплення таких токсичних речовин, як метиловий та етиловий спирти, відбувається утворення більш токсичних метаболітів, які провокують гостре отруєння. До прикладу, якщо відбулося отруєння етиловим спиртом, то при його розщепленні виділяється речовина, яка є у 10 разів токсичнішою за сам етиловий спирт.

«У тернополян похмілля не буває… ніколи»

Тернополяни неохоче діляться своїми історіями похмілля та як рятувалися від нього. Сміючись, кажуть, що слово «похмілля» для них нове і зовсім не знайоме. Звісно, про «подвиги» в стані сильного алкогольного сп’яніння говорити переважно соромно, тому, аби бути завжди в тонусі, беріть на замітку декілька простих правил, які не зашкодять вашому організму. Для початку оберіть напій, який ви будете вживати, і не зраджуйте йому протягом усього вечора. Дозволяйте собі після кожного тосту випивати один ковток спиртного. Уникайте випивки на голодний шлунок, не змішуйте горілку, шампанське, вино. Обов’язковий перекус після кожної випитої чарки (ковтка). Запивати алкоголь найкраще вишневим або апельсиновим соком, а також негазованою водою. Візьміть на замітку: якщо ви частенько будете виходити на вулицю, аби подихати повітрям, а не викурити цигарку (котра пришвидшить сп’яніння), або ж активно проводитимете час, це вдало відзначиться на вашому стані. Пригадайте, що ноги болять більше, ніж голова після проведення новорічної ночі у ресторані. Адже вони танцювали та активно проводили час, тобто не було затяжного сидіння на одному місці із чаркою в руках. У даному моменті є також тонка межа, вам не варто витанцьовувати та стрибати на одній нозі, коли доза алкоголю вже перевищена. Аби уникнути травматизації, вийдіть на свіже повітря, подихайте хвилин 20-ть, попийте води або вмийтеся холодною водою. Якщо вам стало зле, негайно припиніть вживати алкоголь, тут не подіє правило «клин клином вибивають», зверніться до своїх друзів, родичів. Якщо стан дозволяє вам іти, також варто вийти на свіже повітря та контролювати самопочуття.

«Кава та міцний чай лише погіршать ваш стан»

У період ковіду стан людського організму є вразливим, незважаючи на перенесену хворобу чи вакцинацію. В один голос медики говорять про те, що надмірне вживання алкоголю може спричинити не лише фізично небезпечні наслідки, у стані алкогольного сп’яніння, агресії здійснюється багато нападів, злочинів та інших речей, за які доводиться відповідати перед законом. Летальна доза алкоголю становить від 4-х до 12 грамів на кілограм (у середньому 300 мл 96% етилового спирту за відсутності толерантності до нього). Алкогольна кома розвивається при концентрації етилового спирту в крові близько 3 проміле, а смертельною концентрацією є 5-6 проміле. Тому якщо у вас є намір зустріти новорічну ніч у гарній компанії, старайтеся тримати себе в руках, не переходьте дозволені рамки. Переважно насправді ніхто не знає, на що він здатен, коли сильно п’яний.

Що ж робити, якщо похмілля все ж таки наздогнало вас вранці? Для початку треба прислухатися до свого організму, саме до нього, а не до товаришів, які будуть рекомендувати «похмелитися», пити каву або міцний чай, бульйон або ж сирі яйця. Варто зрозуміти, що коли вам настільки погано, то вашим внутрішнім органам у рази гірше, адже вони намагаються якнайшвидше очистити себе від алкогольної інтоксикації. Щодо медичних препаратів, засобів від похмілля радимо проконсультуватися зі своїм лікарем. Наголосити необхідно лише на тому, що придбати їх варто завчасно, оскільки 1 січня безліч аптек будуть зачинені, а ваш стан не дозволить повноцінно піти на дальшу відстань. Однак якщо медикаментозне лікування виключити, є ряд народних засобів, котрі допоможуть вам. Найперше треба взяти до уваги, що лікування похмілля спиртним призведе до того, що організм уповільнить свою роботу очищення. Так, вам може стати легше, але всі токсини, котрі мали би вийти, залишаться і розкладатимуться вже у ваших органах. Пиття води трішки внормує ваш стан. Сон також буде правильним рішенням дати організму відновитися та відпочити. Якщо ж є позиви до блювання, в жодному разі не варто стримувати, таким чином організм очиститься ще швидше.

– Похмілля виникає у людей після вживання надмірної кількості алкоголю (частіше вранці після «вчорашнього), як результат – отруєння організму продуктами переробки етилового спирту. Головною причиною похмільного синдрому є зневоднення організму, адже алкоголь має сечогінний ефект і виводить з нього рідину, порушуючи водно-сольовий баланс. Основними симптомами похмілля є: головний біль, нудота, сухість у роті, спрага, прискорене серцебиття, пригнічений настрій і навіть почуття провини. Раджу не пити алкоголю для полегшення симптоматики похмілля, це не допоможе, краще не вживати алкоголю протягом наступних декількох днів, організму потрібно відновитися. Як же допомогти собі? Пийте негазовану воду, яка швидше виведе шкідливі речовини з організму. Не зайвим буде вживання активованого вугілля або інших сорбентів. У разі виникнення нудоти і позиву до блювання, не стримуйте їх, спорожніть шлунок. Корисно вживати молоко або кефір для зв’язування і припинення всмоктування токсинів. За наявності похмільної скарги замість води можна надати перевагу капустяному або огірковому розсолу. В ньому міститься велика кількість солей, магнію, калію, натрію. Традиційних міцних чаїв, кави пити не можна. Це призведе до ще більшого погіршення стану організму, – розповіла лікар-гастроентеролог Надія Борисяк.

Отже, будьте пильними до себе і нехай рік Тигра принесе вам гарні перші спогади та міцне здоров’я.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
26 Квітня
25 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше