Найсвіжіше:
• У лікарні помер офіцер з Тернопільщини • На Донеччині загинув військовослужбовець з Тернополя • Що таке віртуальний телефонний номер і які його особливості • На Тернопільщину на щиті повернувся 37-річний матрос (+фото) • Принцип дії імпелерного насоса • Громада на Тернопільщині зустріла кортеж із тілом Героя (+фото)  • На Гусятинщині у пожежі згоріло 60 листів шиферу (+фото) • Слідчі Тернополя повідомили підозру кременчанину, який торгував зброєю • Житель Почаєва добровільно видав оперативникам арсенал вибухонебезпечних предметів (+фото) • Рекет в стилі 90-х: зловмисник разом зі спільником «вибивали» 85 тисяч доларів неіснуючого боргу у двох тернополян • Пів мільйона компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців • «Чемпіон» з Тернополя – переможець «Золотої ліги» U-11 • У Вишнівецькій лікарні встановили нове рентген-обладнання • Сьогодні офіційно розпочинається сезон водних прогулянок на Тернопільському ставі: режим роботи і тариф • У громаді на Тернопільщині оголошено два дні жалоби за загиблим воїном • Частина жителів Тернопільщини сьогодні буде без світла • Таки дотиснула: мерія Тернополя вирішила привласнити приміщення райлікарні • Сьогодні на кілька годин частина Тернополя буде без світла: адреси • Пів року вважався зниклим безвісти: підтвердили загибель Героя з Тернопільщини • Міноборони назвало основні пункти законопроєкту про мобілізацію • За минулу ніч патрульні Тернополя виявили трьох п’яних водіїв • Блогеру з Тернопільщини у військкоматі вп’яте відмовили служити в ЗСУ • Завтра на кілька годин частина Тернополя буде без води: адреси • На трасі Тернопіль-Хмельницький зітнулися фура та легківка: загинули двоє військових • Влада Тернополя перерахувала 30 мільйонів за фіктивні роботи, які ще й не були передбачені проєктом (відео+фото)
rss

Призначення субсидій та пенсій перевірятимуть жорсткіше


Опубліковано: 1 Січня 2020р. о 13:40


В Україні набув чинності закон про верифікацію пенсій, субсидій та інших державних соціальних виплат. На думку законотворців, документ сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення, підвищенню адресності державних виплат, оптимізації бюджетних видатків шляхом перевірки інформації, яка впливає на визначення права та розмір державних виплат.

Згідно з законом, верифікація державних виплат здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної платформи шляхом застосування комплексу заходів зі збору, проведення аналізу та порівняння параметрів інформації, отриманої від суб’єктів її надання, за кожним реципієнтом із подальшим визначенням відповідності інформації встановленим законодавством вимогам, що впливають на визначення права на отримання та розмір державних виплат, а також виявлення невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Прокоментувати новий закон з багатьма важкими для сприйняття словами для пересічних мешканців наші журналісти попросили директора департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Вадима Боярського.

– До цього часу закону про перевірку субсидій та інших допомог не було, хоча вони проводилися. Програма житлових субсидій в Україні діє з 1995 року. З того часу проводилась перевірка правильності надання інформації від заявників. І були свого часу навіть штрафні санкції за подання неправдивої інформації (нині цього немає, є норма, що незаконно використані кошти повертаються до державного бюджету). Колись також звірялися бази даних фіскальних органів, речового майна, але це не було системно і не врегульовувалось жодним законодавчим актом. Були накази міністерства, але не було описано взаємодії між фіскальною службою, іншими органами по звірці баз даних (центрами реєстрації автомобілів тощо). Тепер це врегульовано постановою Кабміну і закріплено законом. А ці перевірки державних баз даних називаються модним словом «верифікація», – каже Вадим Боярський.

Щодо цього закону у ЗМІ був певний резонанс, мовляв, будуть масово перевіряти всіх заявників на призначення державних допомог. Однак Вадим Андрійович запевняє, що для добросовісних заявників після ухвалення закону нічого не змінилося.

– Той, хто подає правдиву інформацію для призначення державних соціальних виплат – субсидій, пільг тощо, ні за що не має переживати. Адже жодна верифікація, або, як ми раніше називали, перевірка не виявить неправди, коли заявник показав правду. Тим, хто хоче щось приховати, треба переживати, бо це буде одразу видно. Розповім про алгоритм, як усе відбуватиметься. Людина заповнює декларацію при призначенні державних соціальних допомог чи субсидій. При прийманні документів спеціалістом проводиться певна перевірка, він дивиться правильність їх заповнення. Згодом іде вибіркова перевірка, далі – перевірка на рівні державних баз даних. Таку перевірку уповноважені здійснювати державні соціальні інспектори, які зараз працюють у місцевих управліннях соціального захисту, і служба аудиту. Мінфін же дає інформацію про розбіжності в базах даних. Наприклад, у декларації повідомили про відсутність у заявника автомобіля, а з державних баз даних повідомляють, що за цією особою зареєстрований автомобіль. Складається протокол ризику, тобто подання неправдивої інформації, після цього державний соціальний інспектор розбирається в даній ситуації, відбирає пояснення тощо. І якщо перевірка (верифікація) це підтвердила, тоді потрібно буде повернути державні кошти, тому що незаконно отримана, наприклад, та ж субсидія. Тобто нічого нового немає, просто на законодавчому рівні врегульовано порядок проведення перевірок, – розповів пан Боярський.

Після ухвалення закону в населення є певні застереження, чи не будуть персональні дані отримувачів соціальних виплат у публічному доступі.

– Якщо звернутися до програми житлових субсидій, то завжди при поданні заяви на підтримку від держави людина, яка звертається за соціальною допомогою чи субсидіями, дає дозвіл на використання персональних даних, які впливають на призначення тієї чи іншої допомоги. Тобто дає право перевіряти місцевим управлінням соціального захисту дані про доходи, майно тощо. Але використовувати ці дані дозволено тільки для призначення державних соціальних допомог, і ніхто не має права їх розголошувати. У межах своїх повноважень працюють і соціальні інспектори, і якщо вони використають ці дані не за призначенням чи вони від них потрапляють у ЗМІ або стануть відомими стороннім людям, то такі працівники за це нестимуть адміністративну і кримінальну відповідальність, – підсумував Вадим Боярський.   

Віталій Попович

 

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
28 Березня
27 Березня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше