Найсвіжіше:
• У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщині по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьму участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду • У бібліотеці Тернополя дитині відмовили видавати книги • Сучасні моделі музичних центрів: що пропонують покупцям відомі бренди
rss

«Про температуру: збивати чи не збивати?»


Опубліковано: 20 Грудня 2020р. о 10:13


Одкровення нетипового лікаря:

Вона має три спеціальності – педіатрія, фтизіатрія та управління охороною здоров’я, була начальником медичної служби полку Національної гвардії України, а зараз займається приватною практикою у сфері психосоматикки. У лікаря Наталії Ніколаєвої – понад 20 тисяч підписників у Фейсбук, а запис на прийом сягає кількох місяців. Вона розвінчує стандартні медичні практики і не боїться критикувати чиновників МОЗ. Сподіваємося, поради цього унікального лікаря допоможуть і нашим читачам.

«Навколо цього питання дуже багато розмов і дискусій, наприклад, що не треба збивати до 38,5ᴼС, що це імунітет, загибель вірусу і таке інше. Хтось називає цифру до 39ᴼС. Чекаємо далі – хто ж більше?

Насправді це ваша особиста справа – збивати температуру чи ні, і ви самі вирішуєте, до яких цифр вам терпимо. Якщо ви вважаєте, що краще не збивати, ви вірите, що так швидше загинуть віруси, а імунітет стане міцнішим, то так і робіть. Але для всіх інших я відповім.

Знаєте, коли я вчилася в інституті, то температурою загибелі вірусів вважалася субфебрильна. Тобто 37 з копійками. До 37,5ᴼС. І цього було достатньо. Коли я працювала, то теж вважалося, що до 37,5ᴼС у дитини можна не збивати, якщо терпимий стан і дитина при цьому непогано себе почуває. І було всім добре. Мамам говорилося: “Ну дивіться самі за станом, намагайтеся високих не допускати, бо є ризик фебрильних судом, а 37ᴼС можете не збивати, нехай організм бореться сам.

І організм боровся, 37-37,2ᴼС цілком вистачало для загибелі вірусу, діти видужували за ті ж середні три дні, частота ускладнень була в межах статистичних норм, як зазвичай, як і зараз. Тобто, якщо пневмонії бути – її не минути, а решта 99% дітей видужували собі із збитою температурою, як їм і належить при ГРВІ.

Наголошую: рекомендації були “можна не збивати”, а не “заборонено збивати”.

Потім, із часом, з’явилися адепти всього природного: природної їжі, природного виживання без щеплень, природних пологів вдома під дідовою пологовою грушею, і природного одужання без “хімії”. З ними було складно, але що поробиш – робота у нас така, з людьми, а люди бувають дивні на всю голову. Але я не про це. І ось тоді цифри “незбивання” температури хтось “розумний” підняв до 38ᴼС.

І багато хто почав дотримуватися і строго дотримуватися, стійко і мужньо переносячи всі тяготи хвороби – Бог велів страждати в хворобах, обіцяючи вінець мученика – і люди страждали. Ну, хочуть люди страждати – їх право, лікарі не втручалися, тільки просили, щоб у дітей все ж під контролем це все протікало, бо 38ᴼС – ніби й не багато, але хтось і в 38,5ᴼС може дати судоми, а 38ᴼС у дітей за 10 хвилин може стати 40ᴼС.

Це було трохи історії. Тепер ось я чую, що вже 38,5ᴼС не треба збивати, бо організм якось по-особливому пекельно бореться, а нижче цих цифр вірус не бере. Наче у вірусу спеціальні терморецептори – як тільки він відчуває 38,5ᴼС – відразу оппа і здох.

Це, мабуть, тому, що коронавірус – він же у нас особливий, винятковий, тому лікувати його треба особливо, ставитися трепетно ​​й шанобливо, і температура для нього повинна бути особлива.

Але я взагалі про всі віруси гамузом і коронавірус туди ж. Так ось. У фізіології людського організму нічого не змінилося. У практичній медицині теж. Ніяких доказів, що висока температура прискорює терміни одужання, немає. Ні практичних, ні в клінічних дослідженнях. Доказів, що температура вища 38,5ᴼС,  якось особливо впливає на імунітет і є профілактикою ускладнень – немає. Всі, хто збивав температуру і хто не збивав – видужували в середньому в однакові терміни, і відсоток ускладнень не змінювався.

І ще одне. У всіх різні організми. Хтось нормально переносить високу температуру, а для іншого – болісно й нестерпно, у всіх різні пороги чутливості. Плюс до всього висока температура дає колосальне навантаження на всі органи і системи, на серцево-судинну в першу чергу. На мозок теж.

Отже, терпіти або не терпіти – ваша особиста справа. Збивати або не збивати – по вашій вірі і переконаннях. Але якщо вам важко переносити високу температуру, ви мучитеся при цьому, то не страждайте – збивайте. Будь-які цифри. Навіть якщо вам погано при 37,2ᴼС, ви можете прийняти препарат. Дозволяється. У мене дозволяється. Я не люблю, коли люди мучаться, я не люблю страждань, тому не страждайте.

І не забувайте, що чим менша дитина, тим небезпечніше для неї висока температура. Це мій особистий підхід до цього питання. Своїй дитині я збивала вже при 37,5ᴼС.

Незгодні можуть робити все, що вони хочуть (читай початок поста). Тільки пам’ятайте, що нестероїдні протизапальні препарати (жарознижуючі) мають серйозні побічні дії. Не захоплюйтеся. І ніколи не перевищуйте рекомендованих доз і дотримуйтесь тимчасових проміжків між прийомами. Особливо дітям. Той самий “нешкідливий” парацетамол зовсім не нешкідливий, і в рідкісних випадках може дати дуже серйозні ускладнення на нирки.

Пам’ятайте: у вас завжди є вибір, усі рішення приймаєте тільки ви самі і відповідаєте за них тільки самі, і у вас є своя голова, щоби думати.

Усіляких досліджень, що вірус гине тільки при 38,5ᴼС, мені не треба, у мене є досвід, масовий досвід».

Далі буде…


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше