Найсвіжіше:
• Завтра на Тернопільщині 127 населених пунктів будуть без світла • Головного лікаря Тернопільської районної лікарні потаємно звільнили • Міський голова Чорткова Володимир Шматько розповів, чому поставив у кабінеті відеокамери • Триразовий футбольний чемпіон Тернопільщини отримав нового головного тренера (+ФОТО) • Жителям Тернопільщини запропонували дешевий газ у березні • Стало відоме ім’я нового головного податківця Тернопільщини • На базі Бучацького професійно-технічного училища відкрили навчально-практичний центр • Гороскоп на найближчий тиждень • Володимир Труш разом з народними депутатами презентував у Верховній Раді проєкт облаштування інфекційної лікарні • У Тернопільській міськраді детективи НАБУ провели обшуки • Керівник компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда подарував квартиру вдові священника • Стоматологу Інні Кравчук, яка знущалася над дітьми, обрали запобіжний захід • Завтра на Тернопільщині 150 населених пунктів будуть без світла • Інспектор патрульної поліції у Тернополі рятував від суду п’яних водіїв • Мер Монастириськів оголосив війну незаконним заправкам і їхнім кришувальникам • Кабмін створить новий сервіс, який спростить процедуру придбання нового транспортного засобу • Житель Кременеччини загинув під колесами одразу трьох автомобілів • Сьогодні Тернопільська районна лікарня отримала нового власника • На Тернопільщині гроші на дороги виграли ті самі фірми, але за нижчою ціною • Судитимуть заступника голови громади на Тернопільщині за п‘яне водіння • Мер Чорткова вибирає між білоруськими, турецькими і українськими автобусами • «Контінентал Фармерз Груп» сплатила понад 574,3 млн. грн. податків і спрямувала 13,2 млн. грн. на соціальні проєкти • Якою буде погода на Тернопільщині у перші весняні дні • Анонси газети «Номер один» від 24.02.2021 р. • Завтра на Тернопільщині 125 населених пунктів будуть без світла
rss
Про ймовірні фальсифікації під час виборів до міськради повідомили представники політичнної партії ВО “Батьківщина”

Опубліковано: 4 Листопада 2020р. о 11:00 Переглядів: 51 

У приміщенні ТВК виявили печатки виборчих дільниць, У приміщенні ТВК виявили печатки виборчих дільниць, які зберігалися просто у пакеті

25 жовтня відбулися місцеві вибори. Згодом, 29 жовтня, місто облетіла звістка про те, що є реальні підстави вважати результати виборів у Тернополі сфальсифікованими. Як розгорталися події навколо ситуації, про які фальсифікації йде мова, з’ясовували журналісти «Номер один».

За попереднім підрахунком Тернопільська «Свобода» отримала найбільшу кількість голосів. Це стало справжньою несподіванкою для партійців, адже вони не розраховували на такий рейтинг. Подейкують, що саме через падіння рейтингу «Свободи» у виборах взяли участь представники партії «Порядок. Відповідальність. Справедливість», яку активно підтримував уже втретє обраний мером Сергій Надал, хоча в загальному складалося враження, що партія підтримує його. Тим паче, що всі «прохідні» кандидати, а тепер депутати близькі до міського голови особи.

З особистих джерел нам стало відомо, що основне завдання партії «Порядок. Відповідальність. Справедливість» – завести в новообрану міську раду депутатів, які стануть учасниками коаліції, лояльної до міського голови, і таким чином сформують більшість прихильних до мера депутатів, що дозволить і надалі «протягувати» і голосувати за ті рішення, які вигідні Сергію Віталійовичу.

Тим часом 29 жовтня місто облетіла звістка про те, що є реальні підстави вважати результати виборів у Тернополі сфальсифікованими.

– У ніч на 29 жовтня у Тернопільській ТВК члени виборчої комісії виявили печатки всіх дільничих комісій у загальнодоступному місці поза сейфом. З порушенням виборчого законодавства печатки були забрані у ДВК до оголошення офіційних результатів підрахунку. Працівниками поліції о 2 годині ночі на 29 жовтня було опитано голову та членів ТВК, зафіксовано факти неналежного зберігання печаток усіх дільничих виборчих комісій міста. За виявленими фактами відбувається перевірка. Сам процес підрахунку голосів виборців у місті значно затягнувся, до того ж з дня на день партії та кандидати виявляють різкі зміни в кількості голосів виборців. Коли в сусідніх обласних центрах ТВК завершують свою роботу, в Тернополі ще досі не повідомили навіть проміжних результатів виборів. Не виключено, що ця ситуація поставить під сумнів законність усього виборчого процесу в Тернополі, – повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі голова міської організації ВО «Батьківщина» Микола Сліпченко.

З oгляду на пoрушення Тернoпільськoю теритoріальнoю вибoрчoю кoмісією вибoрчoгo закoнoдавства та ймoвірність численних фальсифікацій, зoкрема з викoристанням печатoк ДВК, які знахoдилися не у сейфах дільничних кoмісій, а в приміщенні теритoріальнoї кoмісії, 29 жoвтня відбулася зустріч керівництва міських партійних oрганізацій, які мають підозри щодо фальсифікації результатів місцевих виборів, де вони oбгoвoрили план спільних дій з недoпущення фальсифікацій з бoку ТВК та oскарження її незакoннoї діяльнoсті. Наші журналісти поспілкувалися з Миколою Сліпченком, який повідомив нам, що дійсно представники його політичної сили планують оскаржувати результати в суді.

– Ми справді зустрічалися, але все стане зрозуміло, коли представники партій підпишуться на позовних заявах або на документах, які будуть слугувати підставою для судового позову. До того часу це лише слова представників партійних осередків. На сьогодні активність у сприянні виявили  «Європейська Солідарність», яка тісно комунікує з нами щодо виявлення фальсифікацій, а також «Галицька партія», «Правий сектор» і «Радикальна партія Олега Ляшка». Скоріш за все, судовий позов буде від тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина». Поки що ми звіряємо інформацію і вираховуємо незбіги, – повідомив Микола Сліпченко.

Також із власних джерел нам стало відомо, що за попередніми результатами у міську раду не потрапляли партії «За майбутнє» та «Слуга народу».  Анонімно нам повідомили, що припускають, що була вказівка від Сергія Надала про те, щоби частково перерозподілити голоси від «Свободи» та партії «Порядок. Відповідальність. Справедливість» на користь партії «За майбутнє» та «Слуги народу», аби ті подолали 5% бар’єр та зайшли до ради. Звісно, такий «пасьянс» міг би видатися дивним, якби не той факт, що на передодні виборів представники партії «За майбутнє» не повідомили на загал про активну подальшу співпрацю з мером міста. Також наш інформатор зазначив, що є такі дільниці, на яких вищезгаданим партіям «докидали» від 10-ти до 50-ти голосів за рахунок бюлетенів, що визнані недійсними.

Щодо ситуації з виявленими печатками дільничних виборчих комісій у приміщенні Тернопільської міської ТВК свою позицію опублікував директор Центру суспільних досліджень «ПОЛІС» Ігор Процик.

– Відповідно до частини 19 статті 36, а також ч. 6 ст.73 та ч. 6 ст. 253 Виборчого кодексу України та ухваленої Постанови ЦВК від 10 серпня 2020 року №174 “Про Порядок виготовлення, передачі, зберігання та використання печаток територіальних і дільничних виборчих комісій із місцевих виборів”, а саме пункту 11 цієї постанови – дільнична виборча комісія не пізніше, як на 5 день після офіційного оприлюднення результатів відповідних місцевих виборів передає власну печатку до відповідної міської (міста без районного поділу), районної в місті, селищної, сільської виборчої комісії, що її утворила, про що складається відповідний акт! А в пункті 12 цієї постанови йде мова про те, що в даному випадку Тернопільська міська ТВК не пізніше, як на 10 день після офіційного оприлюднення результатів відповідних місцевих виборів має передати печатки дільничних виборчих комісій на зберігання до Тернопільської міської ради, про що складається акт у двох примірниках, один з яких залишається у Тернопільській міській раді, інший – у територіальній виборчій комісії. Щодо відповідальних, то згідно з пунктом 17 Постанови ЦВК №174, відповідальним за збереження печатки виборчої комісії є голова відповідної виборчої комісії, в разі його відсутності – заступник голови, а в разі відсутності голови та його заступника – секретар комісії! Щодо правової кваліфікації даної ситуації, то її мають дати правоохоронні органи. Але виходячи з відомих подробиць ситуації зі ЗМІ, можна припустити, що вказівка про передачу печаток ДВК відповідно Тернопільській міській ТВК до встановленого терміну такої передачі печаток, згідно з Виборчим кодексом України та постановою ЦВК, можливо, була віддана з Тернопільської міської ТВК, – зазначив Ігор Процик.

Також наші журналісти звернулися за коментарем до правоохоронців.

– У ніч на 29 жовтня до працівників тернопільського відділу поліції звернувся учасник виборчого процесу, один із кандидатів від однієї з партій про те, що на вулиці Миру в палаці культури «Березіль», де знаходиться ТВК, він виявив порушення виборчого законодавства. Туди виїхала слідчо-оперативна група, яка оглянула місце події і поспілкувалася з членами ТВК. Дійсно, печатки дільничних виборчих комісій знаходилися в приміщенні ТВК. На сьогодні поліцейські внесли подію в єдиний журнал про скоєні злочини та правопорушення і за цим фактом проводиться перевірка. Також готується лист у ЦВК, яка і дасть правову оцінку діям членів ТВК, – повідомили у пресслужбі поліції.

Іван Білий


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,Новини
25 Лютого
24 Лютого
Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?
  • Add your answer
Погода
Відео
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше
Юридична консультація

Шановні читачі «Номер один»!

Запрошуємо Вас скористатися онлайн-консультацією юриста нашої редакції – адвоката Анатолія Омеляновича Мовчана.

Детальніше